Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
20 јануари 2009
Мислења
641
Поени од реакции
510
Уф :) искрено не користам сајп па и не сум запознат со подесувањата...а ова би било нешто во подесувањата на скајпот (privacy settings во скајпот, video mood, low/high quality...или слично) или пак доколку некоја друга апликација истовремено ја користи камерата (од firefox и ie до мсн). Сега идам со претпоставки -би тргнал прво од подесувањата у скајпот, на пример Tools > Options General > Video Settings>privacy settings.
ако не е до скајпот, не би знаел нешто повеќе...едино некој форумџија да помогне кој веќе има искуство со скајп видео.
друга прилика, не е толку итно, важно таму кај шо му треба го гледат, јас сакам-неќам секој ден го гледам :)) али фала сепак. поздрав :wink:
 

snowmen

The Rock
Член од
26 јануари 2009
Мислења
108
Поени од реакции
1
Имам еден проблем
Ги инсталирав најновите REALTEK HD AUDIO DRIVERS и не ми го дава Realtek Hd Control Panel а ми треба за да го средам звукот на сараундот
Ако може помош...
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.010
Поени од реакции
1.122
Правев рекавери на хардот со Hyrens boot cd. Ми пронајде 30 бед сектори за 32 часа....
Сега пробувам да инсталирам виндоус хп и ми вика NTLDR is Missing.
Ај ако знае некој да ми каже што треба да направам...
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Правев рекавери на хардот со Hyrens boot cd. Ми пронајде 30 бед сектори за 32 часа....
Сега пробувам да инсталирам виндоус хп и ми вика NTLDR is Missing.
Ај ако знае некој да ми каже што треба да направам...
ЕЕее тоа е кога си играш со тоа што не треба.
Windows XP CD -> recovery console -> изврши ги командите fixmbr и fixboot

Имам еден проблем
Ги инсталирав најновите REALTEK HD AUDIO DRIVERS и не ми го дава Realtek Hd Control Panel а ми треба за да го средам звукот на сараундот
Ако може помош...
Оди кај Контролна Табла> Хардвер и звук> Звук> десен клик на звучникот> својства (properties) и таму негде се избира 5.1.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ЕЕее тоа е кога си играш со тоа што не треба.
Windows XP CD -> recovery console -> изврши ги командите fixmbr и fixboot



Оди кај Контролна Табла> Хардвер и звук> Звук> десен клик на звучникот> својства (properties) и таму негде се избира 5.1.
На Македонски ти е Windows (Прозорците) бе болен??? :)
 
Член од
30 мај 2010
Мислења
100
Поени од реакции
7
Ако сакате да ми дадете линк за доунлоад на Windows XP ( некој добар билд за перформанси ) . И каде можам да најдам комплетни драјвери за звучна , графичка , матична етц. ... сум ги изгубил ЦДињата кои што ги добив со компјутеров -.-
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.343
Поени од реакции
7.457
Пробај со LAST XP. Ако ти е малку постара машината верзија 17.1 ќе ти биде ТоБ.
 
Член од
13 септември 2010
Мислења
114
Поени од реакции
2
Zosto go nemam Language bar? Stiklirano e vo toolbars. Na mestoto kade treba da e ima 2 pravoagolnici i pod niv strelka
Probav preku Control panel ....... se toa ama ne biva pak
VE molam za pomos
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Zosto go nemam Language bar? Stiklirano e vo toolbars. Na mestoto kade treba da e ima 2 pravoagolnici i pod niv strelka
Probav preku Control panel ....... se toa ama ne biva pak
VE molam za pomos
Дај слика како тоа изгледа. Пробај отклучи го таскбарот и влечи го тој пречникот лев-десно-горе-доле, нешто ќе биде :)
 
С

Спенсер

Гостин
Си читкам ја на кајганава... и оп,пцто ми се рестартира... ми покажува некои глупсоти во смислол на БИОС ЕРРОР!

вика- внеси флопи... па после некоја секунда внеси ЦД... и ја директива од струја траак... го ставам пак у струја,упалувам,се си е ОК... предзнаци на умирање?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Си читкам ја на кајганава... и оп,пцто ми се рестартира... ми покажува некои глупсоти во смислол на БИОС ЕРРОР!

вика- внеси флопи... па после некоја секунда внеси ЦД... и ја директива од струја траак... го ставам пак у струја,упалувам,се си е ОК... предзнаци на умирање?
Можно е да ти одкажува или да не ти е убаво поврзан хардот.
 
С

Спенсер

Гостин
Можно е да ти одкажува или да не ти е убаво поврзан хардот.
откажува ја мислам... супер се сите кабли,проверив... понекогаш ке почне да кочи ова она... џабе формат... на смртна постела е,после 6 години верглање:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom