Помош, софтверски проблеми и совети

T

Tetro

Гостин
у последно време ми се дешаваат некои глупости.. коа ке ја изгасам мозилата и после минута две ако сакам да ја упалам ми вика мозилата веќе работи али не одговара а у процес гледам дека стварно работи..
ништо страшно ова :)


коа сакам нов таб да отворам на пример со среден клик на маусот место да ми го отвори табот најнормално ми го отвара и цело време ми е БЕЛО
баг е ова на мозилата, ќе го средат со следната верзија најверојатно

нешо е од фаерфоџ проблемоб? некој вирус сум закачил или шо е работава???
немаш закачено вирус, можеш мирно да спиеш :wink:
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Ај , дечки помош малку. Зошто не можам да прикачувам Уплоадирам видео фајлови ни на фејсбук ни на мајспејс ниту на кој било друг сајт блог или што и да е. Ништо не сум подесувал.
Само инсталирав една игра Нитфорспид. :toe:Ама не гледам баш никаква врска со проблемов.
Исчистив со CCleaner и пак истото.
Имам интернет од Кабелнет, ПП , ми го зголемиле сообраќајот од 15 на 80ГБ со брзина 6/2Мбпс. Да не е до тоа?
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.723
Поени од реакции
9.836
Kako беше опцијата да се отворат 2 месинцери истовремено...знам дека некаде имаше објаснето на форумов,ама неможам да најдам :)
 

Мармеладова

Tale of the inexpressible
Член од
21 април 2006
Мислења
1.743
Поени од реакции
184
Зошто може да ми се рестартира сам од сам компјутеров на саат време?
на Scan нема вируси или слично, а има доста слободна меморија, ако тоа има некаква врска воопшто....
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Зошто може да ми се рестартира сам од сам компјутеров на саат време?
на Scan нема вируси или слично, а има доста слободна меморија, ако тоа има некаква врска воопшто....
Прегрева?
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
Па само што беше уклучен, и по 10мин се рестартира.
Провери си ги кулерите, зачисти го малку, подмачкај тоа (ваљда ќе се снајдеш) и види тогаш дали ќе се рестартира
 
Член од
27 март 2009
Мислења
1.051
Поени од реакции
112
Vaka sea ..
neshto ne mi ja otvarashe particijata E ..vo nea mi bea site dokumenti ..e sea ..ja formatirav particijata ..sea ja otvara ama se e izbrishano ..ima nekako chare da si gi vratam dokumentite ?:/
 

Kajgana Shop

На врв Bottom