Помош, софтверски проблеми и совети

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.139
Поени од реакции
5.892
http://prntscr.com/b264u , нема никаков еррор едноставно не го подигнува програмот како незнам да не е инсталиран не го наоѓа незнам..:(
Ај побарај го каде што обично се инсталирува (C:\Program Files (x86)\Skype).
Да не имаш некој софтвер што ти брише се' ново што ќе инсталираш (Deep Freeze)? И што антивирус користиш?
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Ај побарај го каде што обично се инсталирува (C:\Program Files (x86)\Skype).
Да не имаш некој софтвер што ти брише се' ново што ќе инсталираш (Deep Freeze)? И што антивирус користиш?
Немам deep freeze , не користам анти вирус . Фолдерот како фолдер постои има 2 други фолдера Phone и Updater и еден текстуален документ.
И од таму не се уклучува ништо :noze:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Немам deep freeze , не користам анти вирус . Фолдерот како фолдер постои има 2 други фолдера Phone и Updater и еден текстуален документ.
И од таму не се уклучува ништо :noze:
Избриши го со Revo Uninstall, симни го пак програмот од www.filehippo.com и инсталирај ја последната верзија.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Може лупетам ама може и да е некој проблем со регистрите. Зошто јас имав сличен проблем со една игра, ги скенирав регистрите со Auslogics и се оправи :гик:
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Може лупетам ама може и да е некој проблем со регистрите. Зошто јас имав сличен проблем со една игра, ги скенирав регистрите со Auslogics и се оправи :гик:
Може, проблем кој е чест ама ретко на кој му текнува вака да го реши :D
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Немам deep freeze , не користам анти вирус . Фолдерот како фолдер постои има 2 други фолдера Phone и Updater и еден текстуален документ.
И од таму не се уклучува ништо :noze:
Според ова тука изгледа не си сам т.е. и други имаат проблем да најдат верзија која ОК работи под 64бит 7ца. Наводно таа 5.7.0.123 работела па повели пробај и врати информација дали таа верзија работи може ке му се најде на некој од форумов.
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Избриши го со Revo Uninstall, симни го пак програмот од www.filehippo.com и инсталирај ја последната верзија.
Го искористив програмчето за да го избришам темелно скајпот а
Според ова тука изгледа не си сам т.е. и други имаат проблем да најдат верзија која ОК работи под 64бит 7ца. Наводно таа 5.7.0.123 работела па повели пробај и врати информација дали таа верзија работи може ке му се најде на некој од форумов.
го спуштив 5.7.0 верзијата и работи , пробав и одкако ќе го исклучам програмот па и компијутерот повторно скајпот работи.Благодарам за инструкциите :cuc::icon_mrgr:
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Imam problem, sabajlevo ne mi se pojavuvase H-diskot vo My Computer, a do sinoka se si rabotese najnormalno. Ako moze nekoj da mi kaze sto e problemov, kako da go vratam nazad diskot, ova prv pat mi se slucuva. Mnogu mi e cudno nesto.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Imam problem, sabajlevo ne mi se pojavuvase H-diskot vo My Computer, a do sinoka se si rabotese najnormalno. Ako moze nekoj da mi kaze sto e problemov, kako da go vratam nazad diskot, ova prv pat mi se slucuva. Mnogu mi e cudno nesto.
Десен клик на Computer и оди на Manage - Storage - Disk Management и најубаво дај Screenshot од тука.
 
Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Да не знае некој како да избришам Silenkeylogger? Тоа шо забележува се шо се пишува на тастатурата. и го генерира во фајл. Го нема во инсталираните програми, а притоа во самата програма има копче анинстал ама кога идам се избрише програмата и после уклучувањето на компјутерот пак си стои у таскбар и шпионира :гомце:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Тука имаш 3 партиции од по ~480 гига. Ако треба да имаш уште нешто, тогаш не ти е убаво поврзан хард дискот со каблите.
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 12:47 ---
Да не знае некој како да избришам Silenkeylogger? Тоа шо забележува се шо се пишува на тастатурата. и го генерира во фајл. Го нема во инсталираните програми, а притоа во самата програма има копче анинстал ама кога идам се избрише програмата и после уклучувањето на компјутерот пак си стои у таскбар и шпионира :гомце:
Оди во RUN и пиши MSCONFIG па оди во STARTUP И од таму одшитклирај го да не се уклучува.
 
Член од
25 февруари 2011
Мислења
336
Поени од реакции
88
Тука имаш 3 партиции од по ~480 гига. Ако треба да имаш уште нешто, тогаш не ти е убаво поврзан хард дискот со каблите.
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 12:47 ---


Оди во RUN и пиши MSCONFIG па оди во STARTUP И од таму одшитклирај го да не се уклучува.
aj ke probam toa sto vikas ti
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 13:02 ---
Тука имаш 3 партиции од по ~480 гига. Ако треба да имаш уште нешто, тогаш не ти е убаво поврзан хард дискот со каблите.
--- надополнето: 25 јуни 2012 во 12:47 ---


Pak go nema druze, sve gi proveriv kablite i pak go nema ??? Sto bi mozelo drugo da mu bide ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom