Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
какви видеа? се надевам мислиш на видеа качени на vimeo/youtube
реинсталирај го флеш плејерот или стави постара верзија од него.

ова е сериозен проблем и не верувам причината да е вирус(но се разбира и тоа е можно)
ако можеш форматирај го
ако не можеш, пробај system restore

доколку после формат исто прави, носи на сервис.
Секакви видеа на сите сајтови
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Секакви видеа на сите сајтови
Има проблем некој новата мозила со 11.3 флеш плеерот, глобално е ова. Ќе искочи апдејт... Ваљда
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Има проблем некој новата мозила со 11.3 флеш плеерот, глобално е ова. Ќе искочи апдејт... Ваљда
Во последно време Флеш како да го прават некои што појма немаат, Флеш 11.2 и 11.3 знаат да направат тешки проблеми, сецкање, блокирање, нема звук, касни слика...незнам како си дозволуваат вакви глупости или ако е доведен нејзиниот опстанок вака поарно нека се се префрли на HTML5 и завршена раб. и мене ме нервира многу.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Да прашам и јас нешто, на PCто имам нет со кабел од рутер, на двата лаптопа преку рутер, најнормално. Како да приклучам со нет уште еден компјутер кој е подалеку (под ова се подразбира нема шанси со кабел да се поврзе) ?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.553
Да прашам и јас нешто, на PCто имам нет со кабел од рутер, на двата лаптопа преку рутер, најнормално. Како да приклучам со нет уште еден компјутер кој е подалеку (под ова се подразбира нема шанси со кабел да се поврзе) ?
ќе купиш мрежна со вајрлес :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.770
Поени од реакции
9.891
ddddd.JPG

Ова стално ми се појавува на мозилата..проблем со скрипта,ова она.. any solution ???
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Некои да немате проблеми со пуштање видеа у мозила? Ја преинсталирав и џабе..
Flash 11.3 верзијата е катастрофа невидена, ако ја имаш подитно да ја избришеш таа верзија и да симнеш 11.1/11.2.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.151
Поени од реакции
5.918
Користам 64битен Виндоус 7 , имам проблем со скајпот , значи работи само првиот пат по инсталацијата на секое наредно вклучување не го отвара/подигнува воопшто . Гуглав малку и најдов нешто као windows button + r , type %appdata%\skype\ па избришеше тоа shared.xml и као работи но и тоа несака кај мене -.- Ќе може некој да ме просвлетли :) ? :cuc:
А да пишеш малце подетално каков error ти вади кога крашува? (ако воопшто крашува). И некој screenshot по можност да дадеш.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Од ка га инсталирах новата мозила нон стоп проблеме имам со тва и со една скрипта . до нее ли е ?
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.223
Поени од реакции
14.553
Аман секој што има проблеми со флешот што крашува е пошто го имате новиот флеш 11.3 и до него е проблемот.
Или чекајте апдејт или вратете се на 11.2
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Flash 11.3 верзијата е катастрофа невидена, ако ја имаш подитно да ја избришеш таа верзија и да симнеш 11.1/11.2.
Od kaj da ja najdam druze daj linkce izgleda i jas ga imam nogo secka
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
А да пишеш малце подетално каков error ти вади кога крашува? (ако воопшто крашува). И некој screenshot по можност да дадеш.
http://prntscr.com/b264u , нема никаков еррор едноставно не го подигнува програмот како незнам да не е инсталиран не го наоѓа незнам..:(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom