Помош, софтверски проблеми и совети

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Пробувам да се логирам на ФБ преку Опера и го добивам ова:



Чаре?
 

gade

Augustus
Член од
12 април 2008
Мислења
4.845
Поени од реакции
5.143
Пробувам да се логирам на ФБ преку Опера и го добивам ова:
Чаре?
Нешто ти го блокира HTTPS пристапот, избриши го тоа S на крајот и пробај.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Пробав прво то, не биват...
Oдговор од Опера, сеа не знам дали ти помага многу ама изгледа до FB е проблемот :/

As I just told you (I assume) in an email , the issue is incorrect configuration of the secure server, as it is including two certificates with the same name, pointing to different files that Opera rely on. The selfsigned certificate in the list is unnecessary and was not used to sign any of the certificates in the chain, but have the same name as the one that did sign the site certificate.The result is that Opera picks the wrong file and registers a signature failure.
The site administrator should remove the incorrect certificate. That will remove the problem
--- надополнето: Jul 16, 2011 8:39 PM ---
П.С. Ај види и ова

Go to the Settings application and open Security -> Certificate Management -> Trusted site certificates. Remove any certificates with the following name:
ois.ttu.ee
 
Член од
1 мај 2009
Мислења
204
Поени од реакции
52
На десктоп имам неколку икони што не можам да ги избришам, преименувам или преместам на друго место. Кога пробувам да бриша шитвиндоус го јавува ова: Could Not Find This Item. This is no longer located in C:\Users\Desktop. Verify the location and try again.

Иконите се инаку mp3ки што ги симнав на десктоп и ги преместив во друга папка. Има и некои други икони од .rar фајл што не се бришам.

Предложете нешто. Заради тие икони позадината станува претесна и страшно иритира.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
На десктоп имам неколку икони што не можам да ги избришам, преименувам или преместам на друго место. Кога пробувам да бриша шитвиндоус го јавува ова: Could Not Find This Item. This is no longer located in C:\Users\Desktop. Verify the location and try again.

Иконите се инаку mp3ки што ги симнав на десктоп и ги преместив во друга папка. Има и некои други икони од .rar фајл што не се бришам.

Предложете нешто. Заради тие икони позадината станува претесна и страшно иритира.
http://www.filehippo.com/download_unlocker/
 

DTV

Член од
7 јуни 2010
Мислења
35
Поени од реакции
11
ми треба плеер за MTS екстензии (фул ХД видеа) па ако некој знае од кај може да се симне такво нешто нека стави линк.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
хмм за MTS не знам нo M2TS видеата ги гледам со ова и си работи одлично.
 
Член од
25 октомври 2008
Мислења
534
Поени од реакции
75
Ај некој нека ми кажи ако знае дали има некаков приклучок за на усб порт за да уклучам видео камера на лаптоп, поради тоа што немам таков излез на лаптопот како што е кабелчето... еве слика од кабелчето
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
дечки абе имаше едно софтверче за тргање на она гениу на виндоус икс пе.. да не го има некој? очајно ми треба !!!
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
Кирилична подршка на VLC плеер ако може некој да ми каже како да стаам?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom