Помош, софтверски проблеми и совети

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
ми чита, филмови што ги имам купено од ДВД-тека со МКД превод нема проблем, а овие што ги симнувам по 700мб не чини МКД преводот
Епа на тие што ги купуваш преводите се залепени на филмот а на овие не го лепиш затоа е така:toe:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Абе не едно...1000 УСБ имам сменето..Не е до него...Нешо софтверски проблем ми прави...
1000 различни USB си ги пробал на твојот компјутер, или твоето USB на 1000 различни компјутери?

Пробај го на друг РС!

И оди во SAFE MODE и таму види дали ќе ти работи USB.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Instalirav windows vista gamer nvidia edition i se e super za mo igrive zafrkavat nesto gta iv i cs gi install ama zafrkavat evo sliki aman pomos
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Instalirav windows vista gamer nvidia edition i se e super za mo igrive zafrkavat nesto gta iv i cs gi install ama zafrkavat evo sliki aman pomos
Ај сега бриши го тоа гамер едитион!:vozbud::vozbud::pos2::pos2::pos2::pos2:

Реков јас..кога ќе го инсталираш дека нови 1000 проблеми ќе прашаш.....
Кој ти е крив кога не слушаш!:pos2::pos2:
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
Instalirav windows vista gamer nvidia edition i se e super za mo igrive zafrkavat nesto gta iv i cs gi install ama zafrkavat evo sliki aman pomos
Инсталирај си или Обична Vista оргиналната или Vista Black Edition оваа Што е black e 100 пати по добра oд оргиналната рам зима како кај XP 200 МБ
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Pa so znam instalirav jas i pisese windows gamer black edition nesto mi zemase pomalku ram od obicnava vista ama igrite ne mi se igraa nesto error
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
незнаев кај да се обратам па ај тука ...

Значи имам дома песна мп3 формат,сакам да ја качам на јутуб и да има само една слика со роденден нешто. Сликата ја симнав,пробав преку windows movie maker да напраам нешто ама се снима како фајл wmm. и не бидува да се качи. Да ми објасни некој поконкретно како што или да се нафати да го напраи ? :)
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
незнаев кај да се обратам па ај тука ...

Значи имам дома песна мп3 формат,сакам да ја качам на јутуб и да има само една слика со роденден нешто. Сликата ја симнав,пробав преку windows movie maker да напраам нешто ама се снима како фајл wmm. и не бидува да се качи. Да ми објасни некој поконкретно како што или да се нафати да го напраи ? :)
Еми не ја снимаш како што треба, треба да ти излезе wmv формат ако не се лажам:vozbud:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
незнаев кај да се обратам па ај тука ...

Значи имам дома песна мп3 формат,сакам да ја качам на јутуб и да има само една слика со роденден нешто. Сликата ја симнав,пробав преку windows movie maker да напраам нешто ама се снима како фајл wmm. и не бидува да се качи. Да ми објасни некој поконкретно како што или да се нафати да го напраи ? :)
брат ти земи Total Video Converter конвертирај у .flv....и то:XD:

Еми не ја снимаш како што треба, треба да ти излезе wmv формат ако не се лажам:vozbud:
just for once.... кажи нешто кога знаеш :toe::ha:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Имам виста и имам многу процеси кој што се активирани во таск менаџерот.
Ај кажете некоја добра , веќе испробана програма со која може трајно да се исклучат непотребните процеси што се активирани.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Имам виста и имам многу процеси кој што се активирани во таск менаџерот.
Ај кажете некоја добра , веќе испробана програма со која може трајно да се исклучат непотребните процеси што се активирани.
start - run - msconfig - startup
 

Kajgana Shop

На врв Bottom