Помош, софтверски проблеми и совети

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
вака еден другар има земено нов монитор и има наместено резолуција 1440х900 и кога ќе приклучиигра на пример њорлд оф воркрафт резолуцијата сама се изместува. дали некој има решение за овој проблем?:smir:
Ај кажи некоја игра што не се мењава резолуцијата на пуштање на играта
 

Тимче

HULK!
Член од
4 јули 2008
Мислења
4.537
Поени од реакции
238
Џонсон .. оди во control panel >regional i language options> na tabot Advanced odberi Makedonski jazik ..klikni OK ili apply .. napravi restart i gotovo e
нема веза ова што му го кажа:haha: Тоа е до ДВДто не чита Кирилица едноставно:toe:

вака еден другар има земено нов монитор и има наместено резолуција 1440х900 и кога ќе приклучиигра на пример њорлд оф воркрафт резолуцијата сама се изместува. дали некој има решение за овој проблем?:smir:
Епа резолуцијата на играта е изгледа помала за тоа ...:toe:

филм ДВД Рип го ставам на ЦД и го пуштам на ДВД со претходно ставен Македонски превод, ама преводот ич не се чита, како некои цртички е цел, а на компјутер си има нормален превод. аа ако ставам пр: Хрватски превод (на латиница) си го има..
Помош!!!
па ДВДто не ти чита Кирилична подршка:tapp:
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Дечки дајте сериал (или крак/активатор) за АutoCAD 2007.
пс: ИТНО!!!
 

Dr.Zizou

Extra-Maximum
Член од
27 октомври 2008
Мислења
60
Поени од реакции
2
Браќа ај ве молам за помош-Еве шо ми се појавува кога ке ставам нешто на USB на лаптопо на виста:
One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned and Windows does not recognize it.For assistence and solving this problem click this message....И кликам на пораката и ми вика:

Try reconecting the device.If windows still does not recognise it,replace the device....
Милион пати го имам вадено и пак ставано , па преместувано на сите УСБ портови и пак ништо.....Ако некој знае нека помага оти нервите ми се при крај...Ке лета низ прозор....

Мислев дека е вирус и ја преинсталирав вистата...Ама пак ништо...Не е ни до то...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Браќа ај ве молам за помош-Еве шо ми се појавува кога ке ставам нешто на USB на лаптопо на виста:
One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned and Windows does not recognize it.For assistence and solving this problem click this message....И кликам на пораката и ми вика:

Try reconecting the device.If windows still does not recognise it,replace the device....
Милион пати го имам вадено и пак ставано , па преместувано на сите УСБ портови и пак ништо.....Ако некој знае нека помага оти нервите ми се при крај...Ке лета низ прозор....

Мислев дека е вирус и ја преинсталирав вистата...Ама пак ништо...Не е ни до то...
A USB то си го пробал на друг компјутер одкако почна да ти прави проблеми?
 

Dr.Zizou

Extra-Maximum
Член од
27 октомври 2008
Мислења
60
Поени од реакции
2
A USB то си го пробал на друг компјутер одкако почна да ти прави проблеми?




Абе не едно...1000 УСБ имам сменето..Не е до него...Нешо софтверски проблем ми прави...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Абе не едно...1000 УСБ имам сменето..Не е до него...Нешо софтверски проблем ми прави...
А на вистата инсталираше драјвери за матична (universal bus traveler - USB) ?
 

Dr.Zizou

Extra-Maximum
Член од
27 октомври 2008
Мислења
60
Поени од реакции
2
А на вистата инсталираше драјвери за матична (universal bus traveler - USB) ?

Брат прво беше се во ред...Многу време не ми беше форматиран лаптопо и помислив дека е од вируси.....Незнам шо му стана..Значи се фино работеше т.е. е имало ваљда инсталирано то шо го викаш...А сеа несака :nerv:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Брат прво беше се во ред...Многу време не ми беше форматиран лаптопо и почна тоа да го прави од никаде....Незнам шо му стана..Значи се фино работеше т.е. е имало ваљда инсталирано то шо го викаш...А сеа несака :nerv:
Епа најди си драјвери инсталирај фулл, од графичка/матична/звучна(евентуално) и после пробај пак...
Побарај си ги деловите на интернет и симни ги најновите драјвери за Виста
 

Dr.Zizou

Extra-Maximum
Член од
27 октомври 2008
Мислења
60
Поени од реакции
2
Ај уште само ова...Графичката и звучната видов кои се,ама матичната како да видам каква е и дали имам(најверојатно немам ко шо викаш ти) Universal bus traveller инсталирано...??
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Епа најди си драјвери инсталирај фулл, од графичка/матична/звучна(евентуално) и после пробај пак...
Побарај си ги деловите на интернет и симни ги најновите драјвери за Виста
каква врска има USB со графичка и звучна...


а ти брат.. иди
start>run>dxdiag..и види таму што ти пишува у system model и види каква плоча имаш...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
каква врска има USB со графичка и звучна...


а ти брат.. иди
start>run>dxdiag..и види таму што ти пишува у sysyem model и види каква плоча имаш...
Нема врска ама кога веќе нема драјвери и го средува компјутерот нека го среди до крај...
 

Dr.Zizou

Extra-Maximum
Член од
27 октомври 2008
Мислења
60
Поени од реакции
2
Модело е Amilo Li 1718...Ама за таа пуста виста нема никаде драјвери..Само за XP....Ако знаете страница од кај може да се симне кажувајте...
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
па ДВДто не ти чита Кирилична подршка:tapp:
ми чита, филмови што ги имам купено од ДВД-тека со МКД превод нема проблем, а овие што ги симнувам по 700мб не чини МКД преводот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom