Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
apidrone ај сеа не претерувај, ако помагаш помагај

специјално за тоа сеа ќе купува усб...
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
apidrone ај сеа не претерувај, ако помагаш помагај

специјално за тоа сеа ќе купува усб...
Ќе го одзиповаш фајлот ќе го поделиш со ОВА, и потоа ги зиповаш во 2 фајлови помали и ќе пренесиш ..... еве ти Упатство.......поздрав :smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.718
Поени од реакции
27.688
Ќе го одзиповаш фајлот ќе го поделиш со ОВА, и потоа ги зиповаш во 2 фајлови помали и ќе пренесиш ..... еве ти Упатство.......поздрав :smir:
фала многу, уште само мој да беше проблемот :D
читај наназад, веќе и објаснија ама на линукс е
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
А да си купиш од 4 или 8 гига...?!
Леле не ми текна ова. Стварно ми помогна, фала. Токмак.

--- надополнето ---

Riki_AMG и Korun:
Станува збор за оперативниот систем Линукс.

А може ли некој да ми објасни како да направам sharing на фајлови меѓу Линукс и Виндоус? На Линуксот прават на фолдерот десен клик Сподели, бирам од прозорецот мрежа, кликам ок и се затвора прозорецот и толку. Ништо не се дешава.
 
Член од
4 февруари 2011
Мислења
29
Поени од реакции
5
Барам програма која што ќе ми ги покажува грешките на текстот на германски јазик. Во водр 2003 правев порано ама сега неможам незнам зошто преку spelling and grammar. Сега можам само за англиски јазик а за германски не. Ако знае некој како да го решам проблемов нека ми пише или нека даде предлог за друга програма.
позз
 
Член од
12 ноември 2008
Мислења
2.303
Поени од реакции
1.775
Riki_AMG и Korun:
Станува збор за оперативниот систем Линукс.

А може ли некој да ми објасни како да направам sharing на фајлови меѓу Линукс и Виндоус? На Линуксот прават на фолдерот десен клик Сподели, бирам од прозорецот мрежа, кликам ок и се затвора прозорецот и толку. Ништо не се дешава.
значит ако инсталира на линуксот Самба и на другиот компјутер имаш 7-ца, од 7-цата мојш да пристапиш на линуксот вака, ојш во виндоус експлорер, клик на Network (тука требит да ти се двата компјутери), кликаш на лаптопот и ќе ти ги дајт фолдерите шо се со дозволен шеринг и фино си ги копираш потребните работи на десктопот

 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Ете видиш, може и со убаво. Фала нај :smir:

--- надополнето ---

значит ако инсталира на линуксот Самба и на другиот компјутер имаш 7-ца, од 7-цата мојш да пристапиш на линуксот вака, ојш во виндоус експлорер, клик на Network (тука требит да ти се двата компјутери), кликаш на лаптопот и ќе ти ги дајт фолдерите шо се со дозволен шеринг и фино си ги копираш потребните работи на десктопот

Ќе пробам ова утре. Дечко фала ти најмногу у свет, знам дека те измалтретирав. Ова утре ако успее те частим што сакаш.
 
Член од
4 февруари 2011
Мислења
29
Поени од реакции
5
Барам програма која што ќе ми ги покажува грешките на текстот на германски јазик. Во Word 2003 правев порано ама сега неможам незнам зошто преку spelling and grammar. Сега можам само за англиски јазик а за германски не. Ако знае некој како да го решам проблемов нека ми пише или нека даде предлог за друга програма.
позз
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Барам програма која што ќе ми ги покажува грешките на текстот на германски јазик. Во Word 2003 правев порано ама сега неможам незнам зошто преку spelling and grammar. Сега можам само за англиски јазик а за германски не. Ако знае некој како да го решам проблемов нека ми пише или нека даде предлог за друга програма.
позз
Ти треба Office XXXX Proofing Tools. XXXX ти е верзјата на офис, 2003, 2007 или 2010. А можи да се заврши работа и со German Language Pack кој освен тоа што ти треба вклучува и интерфејс на гермаснки јазик (се исклучува) што не ти треба.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom