Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
13 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
36
Здраво. Имам проблем со Ворд, Ексел поточно со цел пакет. Кога ќе отворам ми бара активациски код, најдов некои на интернет ама ништо. Сакав да симнам од piratebay ама пак не ми е јасно зошто во add or remove programs само Microsof Office го има Teams, a Word,Excel нема. А на самиот search ги има.
И сега не ми е јасно дали и како да избришам и одново да инсталирам? Microsoft Office да не е на сите и него да треба да го избришам или има друг начин? Фала однапред.
 

Attachments

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Здраво. Имам проблем со Ворд, Ексел поточно со цел пакет. Кога ќе отворам ми бара активациски код, најдов некои на интернет ама ништо. Сакав да симнам од piratebay ама пак не ми е јасно зошто во add or remove programs само Microsof Office го има Teams, a Word,Excel нема. А на самиот search ги има.
И сега не ми е јасно дали и како да избришам и одново да инсталирам? Microsoft Office да не е на сите и него да треба да го избришам или има друг начин? Фала однапред.
1. Деактивирај антивирус
2. Симни си KMSPico portable и активирај го Office-от
Нема да ти бара код после.
 
Член од
13 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
36
1. Деактивирај антивирус
2. Симни си KMSPico portable и активирај го Office-от
Нема да ти бара код после.
Многу сум малер. Сега откако го екстрактирав фајлот и го пишав пасвордот ми испаѓа ова...
Ок е, требало како администратор да го стартувам, средив. Фала.
 

Attachments

Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
Многу сум малер. Сега откако го екстрактирав фајлот и го пишав пасвордот ми испаѓа ова...
На кој фајл мислиш? При клик на што ти ја дава грешкава?
 
Последно уредено:
Член од
13 јануари 2020
Мислења
19
Поени од реакции
36
На кој фајл мислиш? При клик на што ти ја дава грешкава?
да ама требало како администратор да ја стартувам. Ја инсталирав и сега ми дава друг ерор.
Screenshot 2022-02-22 205719.png

Ги следам чекорите од овде https://www.official-kmspico.com/kmspico-portable/
Ќе рестартирам компјутер сега белки до тоа е.
 
Последно уредено:

TrendS

Work Smart, Not Hard
Член од
14 декември 2018
Мислења
4.405
Поени од реакции
29.797
да ама требало како администратор да ја стартувам. Ја инсталирав и сега ми дава друг ерор.
Прегледај го приврзокот 322978

Ги следам чекорите од овде https://www.official-kmspico.com/kmspico-portable/
Ќе рестартирам компјутер сега белки до тоа е.
Ако ти дава грешка 1155 при отварање на пр. Word или друго од Office пакетот, а имаш направено пиши/бриши на целиот Office пакет не ме чуди. Конфликт има во апликацијата, регистарот на Windows-от е "замрсен".

Избриши го цел Office (за потемелно, пожелно со Revo Unistaller).
Отвори cmd (command prompt) со десен клик и избери Run as administrator
искуцај sfc /scannow и штракни ентер. Остави го да закрпи тоа што фали.
После инсталирај здрава верзија на MSOffice и активирај ја.

Најлесно би ти било, доколку имаш бекап image (пр. со Acronis true image) или со самиот на Windows System Restore да вратиш некој ден назад, пред да е правено пиши/бриши на Office-от
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Звучниците на лаптопот ми вадат лош distorted звук, додека на други уреди (слушалки, екстерни звучници и сл.) звукот е супер.
Ги пробав сите варијанти со драјвери, преинсталирав и Windows и звукот е се` уште проблематичен.
Дали е ова хардверски проблем? Ако е, препорачајте ми каде да го однесам лаптопот да ми го средат.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
Звучниците на лаптопот ми вадат лош distorted звук, додека на други уреди (слушалки, екстерни звучници и сл.) звукот е супер.
Ги пробав сите варијанти со драјвери, преинсталирав и Windows и звукот е се` уште проблематичен.
Дали е ова хардверски проблем? Ако е, препорачајте ми каде да го однесам лаптопот да ми го средат.
Стар е лаптоп или нов?
 
Член од
21 ноември 2005
Мислења
5.113
Поени од реакции
824
Сега брзо почна да ти прави проблеми или таков беше од првиот ден на користење?

Година дена така ми прави.
Значи само звучниците од лаптопот вадат лош звук, а на други уреди е во ред.
 

Kanye.brt

Пропо
Член од
29 ноември 2019
Мислења
746
Поени од реакции
1.026
Година дена така ми прави.
Значи само звучниците од лаптопот вадат лош звук, а на други уреди е во ред.
пробај со лајв усб некој линукс дистро, да видиш дали е до виндовс
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.674
Поени од реакции
7.264
Година дена така ми прави.
Значи само звучниците од лаптопот вадат лош звук, а на други уреди е во ред.
Незнам дали ќе можеш да најдеш замена за звучници за лаптоп, затоа што се специфични и секоја година се различни.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.663
Поени од реакции
38.846
Добра идеја. Пробав вака, и дефинитивно крчи звукот, значи не е до OS туку хардверски
Звучникот не чини, однеси го на сервис да ти го сменат, или едноставно користи слушалки, пошто и така тие звучници се шит.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom