Помош, софтверски проблеми и совети

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.841
Поени од реакции
23.736
Десктоп конфигурација е синиот екран цело време се покажува, конфигурацијава е купена мај месец лани.
AMD Ryzen 5 2600
Nvidia GeForce GTX 1060
SSD Kingston 240GB
WD 1TB
Kingston HyperX 2666 1x8GB .
Одштекај го ссдто и види дали ќе имаш проблем ако инсталираш на хардот виндоус.
Освен маус и тастатура не приклучувај ништо друго на пецето.
Може и сата кабелот да те дупи.
Дали Windows-от ти е симнат официјално од Мајкрософт?
 
Член од
27 декември 2011
Мислења
528
Поени од реакции
410
Никогаш не инсталирајте Windows од торент сајтови. Секогаш симнувајте само од сајтот на Мајкрософт. Олександар, поради која причина го преинсталираше оперативниот систем?
 
Член од
10 март 2014
Мислења
829
Поени од реакции
747
Никогаш не инсталирајте Windows од торент сајтови. Секогаш симнувајте само од сајтот на Мајкрософт. Олександар, поради која причина го преинсталираше оперативниот систем?
После 10 месечна безпрекорна работа ете едноставно се појави пред месец дена, мораше да го форматирам за да влезам едноставно не се boot-аше, ги пробав сите опции од траблшутингот ништо ни стартап фикс пробав преку command prompt со fixboot но залудно.Иначе да виндоусот ми е од USB е сега не знам дали е од торрент најверојатно е.Да потенцирам дека од првото појавување на синот екран го имам преинсталирано едно па да не претерам 10-ина пати.На почетокот се појавуваше restart to repair drive errors при работа значи при дигнат систем, и потоа го рестартираш или евентуално некогаш ќе го исклучиш:LOL:, и при рестарт или пуштање другиот ден пример ако вечерта ти се појавеше, синиот екран изллегуваше, прво диагностика маваше па аутоматик рипер и следуваше синиот екран.

8889ec7d-6ca0-4197-930f-ab0b1773030c.png
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.841
Поени од реакции
23.736
е па рика ссд-то 95%
евтини се не знам шо се замараш оди земи уште едно такво
 
Член од
10 март 2014
Мислења
829
Поени од реакции
747
Изгледа и тој не е имун на пандемијата, и јас на него најмногу се сомневам уште од старт прво затоа што при свежа инсталација се појавува синиот екран на смртта а второ не ми се допаѓа како оперативниот систем "оперира" при свежа инсталација нема некоја свежина, некако бавен ми е.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.841
Поени од реакции
23.736
Изгледа и тој не е имун на пандемијата, и јас на него најмногу се сомневам уште од старт прво затоа што при свежа инсталација се појавува синиот екран на смртта а второ не ми се допаѓа како оперативниот систем "оперира" при свежа инсталација нема некоја свежина, некако бавен ми е.
Дај троа денар поќе и земи Самсунг.
 
Член од
5 јануари 2014
Мислења
39
Поени од реакции
75
Изгледа и тој не е имун на пандемијата, и јас на него најмногу се сомневам уште од старт прво затоа што при свежа инсталација се појавува синиот екран на смртта а второ не ми се допаѓа како оперативниот систем "оперира" при свежа инсталација нема некоја свежина, некако бавен ми е.
Обавезно смени сата кабел, менувал или не менувал диск.
 
Член од
10 декември 2010
Мислења
5.641
Поени од реакции
6.002
Дали некој знае апликација што крие мобилен број (spoof caller id)?
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
120
Поени од реакции
40
Дали некој знае апликација што крие мобилен број (spoof caller id)?
#31# :D
Автоматски споено мислење:

Дали некој знае апликација што крие мобилен број (spoof caller id)?
Се шалам, види која ќе ти прилега, Fake me a call навидум не била лоша.
 
Последно уредено:
Член од
10 декември 2010
Мислења
5.641
Поени од реакции
6.002
#31# :D
Автоматски споено мислење:


Се шалам, види која ќе ти прилега, Fake me a call навидум не била лоша.
па пробав 2 од 5те, ама бараат да invite-неш некого па така да заебаваш.
 
Член од
20 октомври 2020
Мислења
120
Поени од реакции
40
бараат да invite-неш некого па така да заебаваш.
Е добро де, покани некого и готово. Он немора да ја користи апликацијата.
Пробај ја уште fake call за андроид ја има знак, за IOS незнам.
 
Член од
21 декември 2018
Мислења
44
Поени од реакции
13
mi treba key za eset nod 32 , ako znae nekoj nekoja strana neka pise
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.477
Поени од реакции
20.702
Зедов лаптоп Acer Nitro 5 кога е со hdmi поврзан за тв то се појавува црн екрн што трае 2-3 секунди и се се врака во нормала но се по често се појавува..Чаре?
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
8.261
Поени од реакции
14.702
Зедов лаптоп Acer Nitro 5 кога е со hdmi поврзан за тв то се појавува црн екрн што трае 2-3 секунди и се се врака во нормала но се по често се појавува..Чаре?
Имаш инсталирано драјвер на графичката?
Симни го од официјална страна последниот и преинсталирај го.
 

faraon

БОГ
Член од
31 јануари 2007
Мислења
17.477
Поени од реакции
20.702
Имаш инсталирано драјвер на графичката?
Симни го од официјална страна последниот и преинсталирај го.
Инсталирано ми е се..давам апдејт ми покажува оти последната верзија е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom