Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
probav so drug ruter pak isto wifi ima mrezno nema.
nekoj?

Sent from my 5051X using Tapatalk
кликни два пати на мреќната со извичникот види што пишува што е проблемот
направи му uninstall и одбери delete the driver рестартирај ќе се инсталира наново друг драјвер

Проблем ... од лап топ се закачува на мојата домашна wifi мрежа , но дава проблем, од мобилен телефон нема проблем... рестартирав и се .. пак исто.. Интересно што кога се закачувам на мрежата на комшијата си оди без проблем.. само на домашната мрежа нејке... со години немаше проблем... што му е ? НЕкој ?

а со кабел како е?
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Проблем ... од лап топ се закачува на мојата домашна wifi мрежа , но дава проблем, од мобилен телефон нема проблем... рестартирав и се .. пак исто.. Интересно што кога се закачувам на мрежата на комшијата си оди без проблем.. само на домашната мрежа нејке... со години немаше проблем... што му е ? НЕкој ?

Enterprise да не имаш? :D
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
Enterprise да не имаш? :D
Што е тоа ентерпрајс ? :X3: Рутер ? Гембирд ако тоа ме прашуваш o_O[DOUBLEPOST=1480001336][/DOUBLEPOST]
кликни два пати на мреќната со извичникот види што пишува што е проблемот
направи му uninstall и одбери delete the driver рестартирај ќе се инсталира наново друг драјвер


а со кабел како е?
Брат со кабел не ме занима да ти кажам.. вајрлес ми треба мене со кабел 19 век било :rolleyes: .. инаку dns error ми дава...
 
Член од
29 септември 2016
Мислења
464
Поени од реакции
285
Што е тоа ентерпрајс ? :X3: Рутер ? Гембирд ако тоа ме прашуваш o_O[DOUBLEPOST=1480001336][/DOUBLEPOST]
Брат со кабел не ме занима да ти кажам.. вајрлес ми треба мене со кабел 19 век било :rolleyes: .. инаку dns error ми дава...
фрли го рутерот не ти го бива купи си друг салам некој
 
Член од
15 март 2010
Мислења
5.863
Поени од реакции
6.370
фрли го рутерот не ти го бива купи си друг салам некој
Навистина сум решен за ова... но интересно ми е како мобилниот си тера без мака ? Зарн е знак дека е до компјутерот а не до рутерот.. иако јас се крстам да е рутерот...
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.822
Поени од реакции
2.914
Навистина сум решен за ова... но интересно ми е како мобилниот си тера без мака ? Зарн е знак дека е до компјутерот а не до рутерот.. иако јас се крстам да е рутерот...
Не е до рутерот можно е до драјвер за ваерелс мрежна картичка ?!
 

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.092
Поени од реакции
3.274
Навистина сум решен за ова... но интересно ми е како мобилниот си тера без мака ? Зарн е знак дека е до компјутерот а не до рутерот.. иако јас се крстам да е рутерот...
Симни си драјвер за твојот модел на компјутер, братучед ми пред месец дена го форматираше компјутерот и ме викна да сум видел што му бил проблемот на компјутерот неќел да се поврзе на wi-fi-то, симнав драјвер и се реши проблемот.
 

HristijanWR10

Bryan Kearney
Член од
11 април 2012
Мислења
10.762
Поени од реакции
20.480
Што е тоа ентерпрајс ? :X3: Рутер ? Гембирд ако тоа ме прашуваш o_O[DOUBLEPOST=1480001336][/DOUBLEPOST]
Брат со кабел не ме занима да ти кажам.. вајрлес ми треба мене со кабел 19 век било :rolleyes: .. инаку dns error ми дава...
Windows 10 Enterprise, Pro ....
Јас имав Enterprise и го имав истиот error од ко сменав на Pro се изгуби проблемот. Имав од тие хуавеи рутерите ми сменаа со спидпорт ама не се среди дури не ставив Windows 10 Pro.
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
395
Поени од реакции
207
за овај од дд ком малце користен ком се мислам дали да го земам што ке кажете http://ddstore.mk/products/Dell-Optiplex-780-SFF-A-Class-C2D-E7500-4GB-DDR3-250GB-Win10Home-MAR-Preinstalled/pid/896069#.WDhm-uYrLIU

8900 пари
Процесор - Intel® Core™2 Duo Processor E7500
(3M Cache, 2.93 GHz, 1066 MHz FSB)
РАМ - 4GB DDR3
(1000 денари доплата до 8GB)
Хард Диск - 250GB SATA
(2000 денари доплата за нов 120GB SSD -
Со вградување на SSD перформансите се зголемуваат до 10 пати)
Графичка карта - Intel HD Graphics
(PCIE слот, можност за додавање графичка карта по желба)
Оперативен систем - Win10Home MAR pre-installed
(инсталиран Windows 10 Home, MAR-Лиценциран и основни програми)
Куќиште - SFF - Small Form Factor
(мал, компактен, тивок со ниска потрошувачка на струја)
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.839
Поени од реакции
15.780
уште сум со Виндовс ХР Има опција на 4g stariot компјутер да докупам меморија и да инсталирам 8-ца, ама има многу работа и се немам време, а Лаптопот е 14 години стар и за него само ХР е опција.. ( а имаме и нов ПЦ ама е на ќерката а плус е комплициран, кантата ми е посигурна)
Дали некој има искуство со ова стикче од 25$??
http://finance-daily-news.com/gift/index.php?&s3=xtrapc-183-show-desktop-images-v2-CI-EngWW
http://finance-daily-news.com/gift/index.php?&s3=xtrapc-183-show-desktop-images-v2-CI-EngWW
 
Член од
16 јануари 2014
Мислења
112
Поени од реакции
14
Проблем ... од лап топ се закачува на мојата домашна wifi мрежа , но дава проблем, од мобилен телефон нема проблем... рестартирав и се .. пак исто.. Интересно што кога се закачувам на мрежата на комшијата си оди без проблем.. само на домашната мрежа нејке... со години немаше проблем... што му е ? НЕкој ?

имав исти проблем со фактори ресет на рутер се се среди пробај ништо не губиш[DOUBLEPOST=1480213212][/DOUBLEPOST]
уште сум со Виндовс ХР Има опција на 4g stariot компјутер да докупам меморија и да инсталирам 8-ца, ама има многу работа и се немам време, а Лаптопот е 14 години стар и за него само ХР е опција.. ( а имаме и нов ПЦ ама е на ќерката а плус е комплициран, кантата ми е посигурна)
Дали некој има искуство со ова стикче од 25$??
http://finance-daily-news.com/gift/index.php?&s3=xtrapc-183-show-desktop-images-v2-CI-EngWW
Џабе ќе си губиш време и пари за 50-100 E ќе најдеш компјутер на старо што ке те служа а со ова ништо нема да постигнеш верувај чиста глупост тоа е само обично усб на кое е ставено ова http://prntscr.com/dc8sch
 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
19.839
Поени од реакции
15.780
Џабе ќе си губиш време и пари за 50-100 E ќе најдеш компјутер на старо што ке те служа а со ова ништо нема да постигнеш верувај чиста глупост тоа е само обично усб на кое е ставено ова http://prntscr.com/dc8sch
ПЦто не ми е до толку стар, туку ме мрзи сега да правам формат Д и друг виндовс да ставам. А имам најдено луѓе кој тврдеа дека ХР бил најдобар виндовс ама го е*аа од лани, Хроме не го подржува ...
б.т.в., немам намера да плаќам за лиценциран софтвер, ПЦ-то е само за домашна употреба... патем, ми купи пред 2 години синот таблет, не беше од наефтините, ми кажуе дечкото од продавницата... ама на овие им помина времето...
Убаво му рекле од ГМ на Гејтс
http://www.wussu.com/humour/gm.htm
само што сега ги искомплицираа и колите само за да се купуваат почесто нови и да се оди во овластени сервиси...
 
B

bngj45

Гостин
Го форматирав лаптопот и сеа не знам каде да се поврзам со вифи дека барав секаде на не можев да најдам,дали треба некој драјвери да инсталирам ?
И светлината не ми се намалува и тука треба некој драјвер?
Ако може линк да ми прати некој.
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Го форматирав лаптопот и сеа не знам каде да се поврзам со вифи дека барав секаде на не можев да најдам,дали треба некој драјвери да инсталирам ?
И светлината не ми се намалува и тука треба некој драјвер?
Ако може линк да ми прати некој.
Драјвери ти требаат. Што лап топ имаш? Оди пиши го моделот плус driver download во google и би требало да најдеш.
 

Sungerot Bob

Живеј го животот
Член од
7 август 2012
Мислења
32.391
Поени од реакции
36.504
Незнаев каде да го поставам прашањево, па ајде тука. Како на мониторот/компјутерот да намалам/зголемам бои и светлина, со оглед на тоа дека не работат копчињата на мониторот?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom