Помош, софтверски проблеми и совети

Член од
26 февруари 2007
Мислења
366
Поени од реакции
10
Имам едно прашање.На вордот правам еден документ и ми треба еден текст да го поставам вертикално односно под агол од 90 степени?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Нова тема за софтверски проблеми и совети, бидејќи постоечката веќе се натрупа и прегледноста станува премногу обемна.

Тука се продолжува со прашања и решенија/совети за проблемите кои се наметнуваат од сите нас.
Како што веќе стои и во официјалните правила при објаснување на вашиот проблем да дадете што е можно повеќе
информации бидејќи на тој начин полесно ќе биде некој да ви помогне.
Забрането е отварање на нова тема за секој проблем, и она најважното при решавање на проблемот кој што го имате, пожелно е да пишете како сте го решиле, бидејќи страниците се прегледуваат и така може и некој друг да дојде до решението кое го бара.


Исто така погледнете ги, останатите важни теми во Оперативни системи и програми.

За проблеми со вируси и црви, конвертори користете ги соодветните важни теми.

Темите од минатото ќе ги најдете на следните линкови

ПРВ ДЕЛ
ВТОР ДЕЛ
ТРЕТ ДЕЛ
 

Рунчев

Esi mi dobaaar
Член од
29 мај 2007
Мислења
1.263
Поени од реакции
190
Ај за сефте едно прашање. Го форматирав компјутерот, инсталирав драјвер за звучна и се си е ок само главниот дел од драјверот е со извичник ми дава некоја грешка Code 10 error. Ај ако може помош.
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Ај за сефте едно прашање. Го форматирав компјутерот, инсталирав драјвер за звучна и се си е ок само главниот дел од драјверот е со извичник ми дава некоја грешка Code 10 error. Ај ако може помош.
кој главен дел од драјвер?
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Eset Nod32 ist switched .the status is, however, in a format no longer supported in the Security Center reported. Using the automatic si aktuallsierungsfunktion of the program or they turn to the corresponding manufacturer for an updated version

ова ми излегува od Windows - Security Center
__________________
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Код:
Напишано од Корун:

Какви се тие [B]STICKY[/B] gadgets?
 
 Еве ти [URL="http://vista.gallery.microsoft.com/vista/SideBar.aspx?mkt=en-us"]нормални[/URL].
Има вакво нешто за XP?
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Код:
Напишано од Корун:

Какви се тие [B]STICKY[/B] gadgets?
 
 Еве ти [URL="http://vista.gallery.microsoft.com/vista/SideBar.aspx?mkt=en-us"]нормални[/URL].
Има вакво нешто за XP?
Барај windows xp side bar, но јас би ти препорачал yahoo widgets.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Код:
Напишано од Корун:

Какви се тие [B]STICKY[/B] gadgets?
 
 Еве ти [URL="http://vista.gallery.microsoft.com/vista/SideBar.aspx?mkt=en-us"]нормални[/URL].
Има вакво нешто за XP?
Барај Google Desktop Gadgets, мене по ми се допаѓаат од yahoo widgets :smir:
 
Член од
29 октомври 2008
Мислења
596
Поени од реакции
13
u kompjuterot nemam flopi drajv a u my computer mi go cita.
zas vaka se ponasa i kako da se sredi da ne go cita?
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
У биосот ке го исклучиш Ако е за Windows XP ,ако е за Windows Vista/7 тогаш така ке ти остане бидејки Vista чита се што имаш на матичната и да немаш флопи ако ти е извадено она ке ти го чита дека има
 

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
ај ке ве молам некој ако може да ми каже што се дешава со компјутеров...:nerv:...секад морам 2 пати да идам Shut down за конечно да се изгаси,првиот пат идам и ништо не се дешава и после 1 мин пак идам ко ништо да не сум кликнал,го гасам и си се гаси најнормално,дали е до антивирусот (Нод32) али скоро вака ми праи а Нод32 ми е од поодамна незнам што му е,ако знае некој нека помогне плс..фала однапред .позз:smir:
 
Член од
15 јули 2009
Мислења
26
Поени од реакции
8
@Forza 22'
Вака друже. Тој проблем најчесто се асоцира со програми кои се спротиставуваат на Shut Down командата. Треба да испробаш се во позадина да изгасиш заедно со антивирусот и да видиш дали ќе работи тогаш. Ако се изгаси од прва, знај дека некој програм во позадина ти прави проблеми.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom