Помош, софтверски проблеми и совети

Г

Грејвдигер

Гостин
Момци зашто не ми отвара Sidebar-ot на десктоп,ми се појавува прозорче....на сликата подоле има...
дај што ти пишува кај more informations about this error... кодовите што ги има таму. А пробај и реинстал да направиш на програмата.
 

Jordan Rudess

Tonight's the night.
Член од
3 декември 2008
Мислења
412
Поени од реакции
53
Момци може ли некој да ми каже ,од каде можам да го симнам тој plug.cab ми покажува error 1311 кога се обидувам да инсталирам EzDrummer. Досега симнав повеќе верзии ама пак се појавува тој ерор. Мислам дека тоа е фајл од виндовсот
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
дај што ти пишува кај more informations about this error... кодовите што ги има таму. А пробај и реинстал да направиш на програмата.
Друже го реинсталирав и не сака пак...пробав неколку пати џабе...

Еве ги слика...

 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Не знам дали е за тука ова ама ајде.
Ми треба упатство за користење на бензински агрегат Briggs & Stratton 110412-0223-E1. не мора на МК, може и на спрско-хрватски. Благодарам однапред!!
 
Член од
21 август 2007
Мислења
18
Поени од реакции
0
дали некој знае да ми каже имам :
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 5200+ 2.70GHz

но кога одам во kom. properties внатре ми го покажува 1.00Ghz дали е нешто рикнато или е нешто друго
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Druze ako mestis na xp sidebar znae da pobara i instalaciono cd xp samo stavi go i ke isteras za xp takvi problemi najcesto znaat da se slucat

kako se aninstalira preku biosot ako znae nekoj neka pomaga
:vozbud:
Da ne mislis preku recovery consol da anistalitas na toa da ne mislis. Prvo objasni ni go problemot sto go imas
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
која верзија Sidebar инсталираше?
пробај со овие:
Samurize Vista Sidebar 4

Пишува таму мислам...Thoosje Sidebar или така нешто беше..

Инаку пробар со тоа првото,го екстратирав фајлот и фолдери се извадија...нема никаде инсталационен фајл или такво нешто....
 
Член од
21 јуни 2007
Мислења
183
Поени од реакции
2
Имам јас едно прашање: Дознав дека можело компјутерот да си го упалиш со куцање пасворд на ком. и начув дека се става преку BIOS арно ама јас не знам како тоа се прави....ги молам со дужно поштовање оние шо знаат како се праи ако не ги мрзи нека стават нешо туторијали,слики биуло шо, шо може да ми помогне да го направам тоа. Фала
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Имам јас едно прашање: Дознав дека можело компјутерот да си го упалиш со куцање пасворд на ком. и начув дека се става преку BIOS арно ама јас не знам како тоа се прави....ги молам со дужно поштовање оние шо знаат како се праи ако не ги мрзи нека стават нешо туторијали,слики биуло шо, шо може да ми помогне да го направам тоа. Фала
Ова зависи што матична имаш т.е. не сите матични го овозможуваат овој `луксуз`. Инаку се прави преку БИОС. Влези во Биос пребарај малку и ке се снајдеш!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Имам јас едно прашање: Дознав дека можело компјутерот да си го упалиш со куцање пасворд на ком. и начув дека се става преку BIOS арно ама јас не знам како тоа се прави....ги молам со дужно поштовање оние шо знаат како се праи ако не ги мрзи нека стават нешо туторијали,слики биуло шо, шо може да ми помогне да го направам тоа. Фала
Тој пасворд во биосот не дозволува да се уклучи оперативниот систем....
......и немој случајно да го заборавиш:vozbud:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.256
Поени од реакции
2.248
Тој пасворд во биосот не дозволува да се уклучи оперативниот систем....
......и немој случајно да го заборавиш:vozbud:
Лошо го разбра ти брат.......тој не сака да стави пасворд на БИОС туку место да го вклучува компјутерот на копче само да напише комбинација од букви на тастатурата и тој да се покрене.....пр. пишуваш С Т А Р Т и копмјутерот се вклучува:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom