Помош, софтверски проблеми и совети

Cuore Rossonero

Rσššσηєјаσ e ιℓ мισ cυσјає
Член од
18 април 2009
Мислења
2.344
Поени од реакции
345
@Forza 22'
Вака друже. Тој проблем најчесто се асоцира со програми кои се спротиставуваат на Shut Down командата. Треба да испробаш се во позадина да изгасиш заедно со антивирусот и да видиш дали ќе работи тогаш. Ако се изгаси од прва, знај дека некој програм во позадина ти прави проблеми.
Океј бро ај ке пробам така па ке видам што ја кочи работава,фала,позз :smir:
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Не ми отвара изрежано ЦД со слики. Значи се си е во ред режањето, другите ги отвора ова нешто не сака. Немам можност по втор пат да го нарежам, а ми треба. Има ли чаре??????

 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.523
Да не си го режал со поголема брзина од можноста на дискот? Или дискот е зезнат од претходно можеби...
Мораш да пробаш со друг диск, веројатно не е до режачот. И пробај ако имаш можност на друг пц да видиш дали ќе го чита...

И пробај во device manager да избришеш и пак да се инсталираат можеби е до драјверите, направи рестарт на пц...
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
Да не си го режал со поголема брзина од можноста на дискот? Или дискот е зезнат од претходно можеби...
Мораш да пробаш со друг диск, веројатно не е до режачот. И пробај ако имаш можност на друг пц да видиш дали ќе го чита...

И пробај во device manager да избришеш и пак да се инсталираат можеби е до драјверите, направи рестарт на пц...
Пробано на 3 компјутери знали не е до читачот или до драјверите. ЦД-то е обично Принко со 1-8Х брзина:nesum:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Пробано на 3 компјутери знали не е до читачот или до драјверите. ЦД-то е обично Принко со 1-8Х брзина:nesum:
а кога режаше те праша нешто continue without mutlisesion disck... i with butn with multisesion?
кај мене така правеше еден период проблеми ...:S
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.255
Поени од реакции
2.241
а кога режаше те праша нешто continue without mutlisesion disck... i with butn with multisesion?
кај мене така правеше еден период проблеми ...:S
Не сум го режал јас...

Ти како го реши проблемот?
 
Член од
5 мај 2008
Мислења
1.357
Поени од реакции
127
Го форматирав ком. и го поделив на два парта нели C:(40G) и D:(110G) и кога го рестартирав ком. цело C: ми беше зафатено имам уште 800mb слободно а немам ништо на компјутерот снимено :toe:
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
Не сум го режал јас...

Ти како го реши проблемот?
не знам искрено тоа немаше решение кај мене.... кога правев without multisession ги отвараше..а на Vista ги отвaраше :S

Го форматирав ком. и го поделив на два парта нели C:(40G) и D:(110G) и кога го рестартирав ком. цело C: ми беше зафатено имам уште 800mb слободно а немам ништо на компјутерот снимено :toe:
и што е проблемот?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Го форматирав ком. и го поделив на два парта нели C:(40G) и D:(110G) и кога го рестартирав ком. цело C: ми беше зафатено имам уште 800mb слободно а немам ништо на компјутерот снимено :toe:
Дај малку повеќе детаљи како успеа ваква работа да добиеш....

..тоа форматирав и поделив..ништо не кажува...
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
инсталирав Фајрфокс 3,5 не ми го отвара, кога одам во таск менаџерот ми одзима од рам меморијата, а немам отворено прозорец....????
 

haCk0r

Customization Windows OS
Член од
8 јануари 2009
Мислења
4.250
Поени од реакции
1.562
исклучи го од таск и поткренија после мозилата
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.335
Поени од реакции
2.224
Проблем врз проблем
Што сега се побрка ова Windows Media Player што слушам музика кога слушам не ми одат по ред песните скока по 100 песни и мн се нервирам каде да одам да го управам мрзе ме да барам можеби ке добијам конечен одговор, бидејки со едното око гледам веке.











Изнервиран сум ...
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
Момци зашто не ми отвара Sidebar-ot на десктоп,ми се појавува прозорче....на сликата подоле има...
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Проблем врз проблем
Што сега се побрка ова Windows Media Player што слушам музика кога слушам не ми одат по ред песните скока по 100 песни и мн се нервирам каде да одам да го управам мрзе ме да барам можеби ке добијам конечен одговор, бидејки со едното око гледам веке.













Изнервиран сум ...
Ај види на сликата дек шо е тва play snuffled ако ти е селектирано,одселектирај го.

Иначе кај мене на сликата е одселектирано. Под Repeat.


 

Kajgana Shop

На врв Bottom