Помош, проблеми, прашања, совети...

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Поминале покрај добри за парите, али нема везе...нека одговори првин па после ќе видиме што како.
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Овие обични игри, кои не бараат компјутер од НАСА, како ГТА, Кантер страјк, Фифа,...не игра друго брат ми.
1024х768 резолуција.
Првиот земај го ! не знам како вториот послаб а поскаб да е ..
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.020
Поени од реакции
22.927
GTA IV бара од NASA :)
San Andreas бара обична канта :D

Е да, вториот е поскап, затоа што има инсталирано Windows 7 Home на него.
Јас на овој првиот планирам XP да му инсталирам.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Процесор Intel Sandy Bridge Celeron Core G540 - сет 2500.
Плоча : P8H61-MX/SI - 2500. Сет.
Графичка: HD5670 1GB DDR3 128b - Сет 3500.
Хард: 750GB Seagate 7200rpm 32MB Cache SATA-II - Сет 4000
Рам: Samsung 2GB x2 1333MHz DDR3 - Сет 1500

Од ова подобро за парите не наоѓаш....

И да, XP никако....
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Значи го приклучувам лап топот на полнач и не се полни
излегува едно
The AC power adapter type not be determined
чајре некое ? што е работава? едноставно 30 пати пробав да го приклучам и неможе постојано го дава истото .
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Извади го скроз кабелот, и од штетек и од лаптопт, и стави го пак убаво....
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Извади го скроз кабелот, и од штетек и од лаптопт, и стави го пак убаво....
пробав го извадив од штекер ама вкомп ми беше приклучен и пак истото го даваше.ГО исклучив комп. така приклучен на полнач , п а го ппуштив и си тргна незнам која е финтава
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.737
Поени од реакции
18.481
Кабелот или портот на лаптопот ти е заебан.
 
N

Nicky Santoro

Гостин
Можно е , оти нон стоп ми е приклучен и можно е кабелов да е прецвикан нешто
 
Член од
1 јануари 2012
Мислења
193
Поени од реакции
31
Дечки ми требит помош околу температурата. Ако играм преку ден игри, после 15 мин. играње компјутерот ми се исклучува, а над напојувањето можеш јајце да испржиш од што е ВРЕЛО -.- Мислев дека е тоа до графичката бидејќи ми беше на 10 % Fan Speed, но сега е на 60 % Fan Speed и температурата не оди над 45 степени, а PC-то пак ми се исклучува :/ Што совет би ми дале?!
 
Член од
29 декември 2011
Мислења
2.988
Поени од реакции
2.438
Дечки ми требит помош околу температурата. Ако играм преку ден игри, после 15 мин. играње компјутерот ми се исклучува, а над напојувањето можеш јајце да испржиш од што е ВРЕЛО -.- Мислев дека е тоа до графичката бидејќи ми беше на 10 % Fan Speed, но сега е на 60 % Fan Speed и температурата не оди над 45 степени, а PC-то пак ми се исклучува :/ Што совет би ми дале?!
Да пробаш да смениш напојување?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Дечки ми требит помош околу температурата. Ако играм преку ден игри, после 15 мин. играње компјутерот ми се исклучува, а над напојувањето можеш јајце да испржиш од што е ВРЕЛО -.- Мислев дека е тоа до графичката бидејќи ми беше на 10 % Fan Speed, но сега е на 60 % Fan Speed и температурата не оди над 45 степени, а PC-то пак ми се исклучува :/ Што совет би ми дале?!
Прво.... види дали вентилаторот во напојувањето врти!
Второ.... да пробаш да го зачистиш.... одвнатре!
Трето... во собата колку е температурата?
Четврто... врз компјутерот, кај напојувањето тури нешто метално... потешко..по можност наребрено....:D
 

Biljbilj08

1987
Член од
19 ноември 2011
Мислења
698
Поени од реакции
312
Може некој да ми каже каде да ја најдам сликата кога ке сликнам нешто од компјутер, на пример имам некој текст на Word и стискам F5 и се слика текстот и каде потоа да ја најдам јас сликата?
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Може некој да ми каже каде да ја најдам сликата кога ке сликнам нешто од компјутер, на пример имам некој текст на Word и стискам F5 и се слика текстот и каде потоа да ја најдам јас сликата?
Сликај си со print screen .. и после ке одиш во paint и ке направиш paste после зачувај ја сликата каде сакаш. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom