Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
10 мај 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
zdr drugari, imam prasanje:
imam konfiguracija :
procesor - INTEL(r) CELERON (r) CPU 3.06 Ghz
maticna - 775dual-VSTA
ram - DDR2 2giga
graficka - NVIDIA GeForce 6200 TurboCache

sega sakam da ja zamenam grafickata da stavam pojaka, kazete koja moze da se stavi na maticnata........pozz
 
Член од
2 јули 2010
Мислења
4.625
Поени од реакции
5.678
zdr drugari, imam prasanje:
imam konfiguracija :
procesor - INTEL(r) CELERON (r) CPU 3.06 Ghz
maticna - 775dual-VSTA
ram - DDR2 2giga
graficka - NVIDIA GeForce 6200 TurboCache

sega sakam da ja zamenam grafickata da stavam pojaka, kazete koja moze da se stavi na maticnata........pozz
Колку пари имаш за графичка?:)
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.390
Поени од реакции
5.241

Ima vakvi nekade kaj nas ili da poracuvam od Ebay.....Ne mozam da cekam 3 nedeli:cautious:
Isti princip ko onie senzorcinjana sto se kacat vo kukistana,,,,Mi treba za da sledam temperatura na hardver vo letnive denovi...
 

JimmyHoFFa

NAVIGATOR
Член од
8 септември 2010
Мислења
1.196
Поени од реакции
482

Ima vakvi nekade kaj nas ili da poracuvam od Ebay.....Ne mozam da cekam 3 nedeli:cautious:
Isti princip ko onie senzorcinjana sto se kacat vo kukistana,,,,Mi treba za da sledam temperatura na hardver vo letnive denovi...
спушти било каков софтвер за температури и ке имаш на десктоп да сi гледаш нема потреба да купуваш вакво нешто џабе пaри трошење односно ако си запнал до толку барем нешто вакво купи си од ибеј и ке бидеш главен во маало :cool: http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&N=-1&isNodeId=1&Description=nxzt sentry&x=0&y=0
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Овака. Како да го кулучам компјутеров, без копче за уклучување, значи немам ни кабел што излегува од матичната. Дали со обични две жици и некој прекинувач би успеал во тоа ?
 
Член од
25 февруари 2009
Мислења
1.565
Поени од реакции
417
Овака. Како да го кулучам компјутеров, без копче за уклучување, значи немам ни кабел што излегува од матичната. Дали со обични две жици и некој прекинувач би успеал во тоа ?
Може, види во упатството на матичната кои пинови се за Power дугмето и треба да ги споиш со некој штрафцигер на пример.
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Може, види во упатството на матичната кои пинови се за Power дугмето и треба да ги споиш со некој штрафцигер на пример.
Аха тоа ми беше битно, инаку ќе купам некој обичен прекидач за да служи како контакт за уклучување
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
2.390
Поени од реакции
5.241
спушти било каков софтвер за температури и ке имаш на десктоп да сi гледаш нема потреба да купуваш вакво нешто џабе пaри трошење односно ако си запнал до толку барем нешто вакво купи си од ибеј и ке бидеш главен во маало :cool: http://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&DEPA=0&Order=BESTMATCH&N=-1&isNodeId=1&Description=nxzt sentry&x=0&y=0
Ne mi e za PC, za konzola mi e da protnam toa senzorceto na haldnjak gore dole da pratam situacija sto se desava vnatre. :)
Ne se nadje nekoj pameten da kupi masina za Reballing....i tie sto imaaat imaat malecki za Laptop chipovi. Tolku ne se najde nekoj da investira vo toa....Komotno bi platil 50-60 eur za reballing so olovni kuglici...
 
Член од
9 јануари 2006
Мислења
5.546
Поени од реакции
7.310
Аха тоа ми беше битно, инаку ќе купам некој обичен прекидач за да служи како контакт за уклучување
Има повеќе видеа...џаст срч Turn ON PC without power button
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.726
Поени од реакции
18.473
zdr drugari, imam prasanje:
imam konfiguracija :
procesor - INTEL(r) CELERON (r) CPU 3.06 Ghz
maticna - 775dual-VSTA
ram - DDR2 2giga
graficka - NVIDIA GeForce 6200 TurboCache

sega sakam da ja zamenam grafickata da stavam pojaka, kazete koja moze da se stavi na maticnata........pozz
Кои игри ги играш, и планираш да ги играш?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Еден од мониторите лг црт мислам дека ми цркна. Пробувам да го упалам, не реагира, малце само од прва се јавуваат некои розеви линии и после како да пробува да се упали ама не може, испупта такви звуци. Цркнат е така?
 
Член од
12 август 2011
Мислења
3.829
Поени од реакции
2.031
Еден од мониторите лг црт мислам дека ми цркна. Пробувам да го упалам, не реагира, малце само од прва се јавуваат некои розеви линии и после како да пробува да се упали ама не може, испупта такви звуци. Цркнат е така?
Не пробувај го да запалиш за да не испоцрка и тоа што е здраво. Во сервис носи го.
--- надополнето: 11 мај 2012 во 00:12 ---
Еден од мониторите лг црт мислам дека ми цркна. Пробувам да го упалам, не реагира, малце само од прва се јавуваат некои розеви линии и после како да пробува да се упали ама не може, испупта такви звуци. Цркнат е така?
Само не знам кој сервис се уште такви сервисира. Сите сервисери бегаат од CRT монитори. Не им се исплатливи за поправка.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не пробувај го да запалиш за да не испоцрка и тоа што е здраво. Во сервис носи го.
--- надополнето: 11 мај 2012 во 00:12 ---

Само не знам кој сервис се уште такви сервисира. Сите сервисери бегаат од CRT монитори. Не им се исплатливи за поправка.
Не бе не ми треба нешо само го токмев за кај татко ми во ординација и така стар :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom