Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Intel Core i5-2320, 3.3 GHz
MB Foxconn H67A-S 2.0
4 GB DDR3 RAM
500 GB HDD
nVidia GT 440 2GB DDR3
DVDRW

Ke bide dobra konfiguracjava za igrici ili treba da se pojaca nesto.... ??!! Jas licno planiram samo ramot da go pojacam 8GB...ne znam samo grafickata dali e jaka...ne se razbiram u toj del bas nesto mnogu...
подобро ти е да земеш Gts 450, ili Radeon 6770, a inace i taa e solidna graficka
 
Член од
25 ноември 2011
Мислења
12
Поени од реакции
1
Здраво господа
Имам "малку" постар PC и сакам да го заменам само процесорот за некој подобар и побрз па ме интересира дали мојата матична плоча има подршка за dual-core, core2duo и сл.

motherboard: Foxconn G31-mx (socket 775)
CPU : Intel Celeron 430 1.80 GHZ
RAM : 1 Gb DDR2
Graphics : GeForce 7300GT 512MB
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Здраво господа
Имам "малку" постар PC и сакам да го заменам само процесорот за некој подобар и побрз па ме интересира дали мојата матична плоча има подршка за dual-core, core2duo и сл.

motherboard: Foxconn G31-mx (socket 775)
CPU : Intel Celeron 430 1.80 GHZ
RAM : 1 Gb DDR2
Graphics : GeForce 7300GT 512MB
Покрај нов процесор, ќе ти требаат и уште 3GB рам...
Најдобро да собереш пари за нов компјутер, за 350 евра може да се склопи убав компјутер. Али ако немаш сега за сега пари, имаш Pentium E6600 во Анхоч за 3800 ден., и најди плочка од 2GB DDR2 рам, околу 1000 ден. би требало да те фати.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Сијаличката за батеријата на лап топот ми светка црвено, отидена ли е?
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
Види уклучи го во струја
(озбилен сум)
Абе вака беше, пуштен беше на пуњач и кога го извадив одеднаш се изгаси. Нејќеше да се пушти и го ставив пак на пуњач, си се пушти нормално нешто кажа дека батерија нема (т.е. дека не ја препознава) и си светкаше сијаличката. Ја изваддив батеријата и ја оставив едно време надвор и еве сеа на батерија работам.
--- надополнето: Nov 25, 2011 4:36 PM ---
Некое програмче да не иима за да проверам дали батеријата е добра, имав едно на компјутеров ама не знам кое беше и сега ми го нема :/
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Zdravo decki

Imam eden problem.
Siguren sum deka na laptopov imam nekoj virus, probav da go otstranam so site mozni programi od Malwarebytes, SAS , CCleaner , Avast , IobitMalware Fighter, Advanced System Care, no nikako da uspeam.
Sega se prasuvav, bidejki mi e kupen Laptopot na novo, imam cdinja so windows 7 i site potrebni raboti, dali bi bilo dobro da napravam format?

I dali ke moze nekoj da mi objasni kako da go napravam toa cekor po cekor, bidejki sum pocetnik vo vakvi raboti.

Blagodaram odnapred :D
 

Alekr

Kajgana's Heroj Ulice
Член од
28 ноември 2010
Мислења
2.728
Поени од реакции
1.913
Zdravo decki

Imam eden problem.
Siguren sum deka na laptopov imam nekoj virus, probav da go otstranam so site mozni programi od Malwarebytes, SAS , CCleaner , Avast , IobitMalware Fighter, Advanced System Care, no nikako da uspeam.
Sega se prasuvav, bidejki mi e kupen Laptopot na novo, imam cdinja so windows 7 i site potrebni raboti, dali bi bilo dobro da napravam format?

I dali ke moze nekoj da mi objasni kako da go napravam toa cekor po cekor, bidejki sum pocetnik vo vakvi raboti.

Blagodaram odnapred :D
Кажи ги прво симптомите за тоа што мислиш имаш вирус, можеби ќе најдеме чаре :D
 
Член од
20 март 2008
Мислења
377
Поени од реакции
280
Знае некој да ми објасни како да направам update na BIOS , ама убаво да објасни step by step :)
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Знае некој да ми објасни како да направам update na BIOS , ама убаво да објасни step by step :)
Што ќе ти е апдејт на BIOS? Ако клокаш ај да разберам, ама ако е чисто ради досада, немој, нема потреба, а и можеш да ебеш нешто (корумпиран BIOS, нема да се бутира итн.) ако не симнеш BIOS за соодветниот модел на матичната.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Совет за добра тастатура со некој glossy design по можност? :)
 

POS-51

Infinity Driver
Член од
11 ноември 2008
Мислења
1.411
Поени од реакции
444
Знае некој да ми објасни како да направам update na BIOS , ама убаво да објасни step by step :)
Кликаш Update и готово:)
Шала настрана како прво треба да знаеш што матична користиш и кој верзија на биос ја имаш моментално инсталирано па да видиш дали како прво има апдејт за неа, најверојатно има, па после ќе ти кажеме што треба понатаму да правиш. Пиши точен модел на матична.
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
ми треба инфо како да средам DVD-ROM, при внесување на CD-то во него најпрвин дава дека чита нешто ама воопшто не го јавува после во computer. driver-ите ги проверив вика дека се up to date. :unsure:
 

Vargo _online

プレイステーション3
Член од
1 мај 2010
Мислења
490
Поени од реакции
59
Дали некој може да ми каже каде во Скопје може да се најде нешто вакво.....


зш го сменив кулерот на графичката и сега на в-рамот и на уште некое места немам ништо ставено.
 
Член од
24 август 2009
Мислења
535
Поени од реакции
72
Земав тв картица, ја наместив ја инсталирав све е ок функционира.. проблемот е во тоа кога е пуштено на радио фаќа станиците све ок тоа, но има пречки, све е направено како што треба, ми кажаа дека можело и самиот компјутер да прави сметња и испадна дека тоа е и проблемот, бидејќи ја пробав и на постариот компјутер таму си работи супер.. како да го решам проблемов, што би можело да и смета? :\\
 

Kajgana Shop

На врв Bottom