Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
6 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ај помош малце..
да почнам од почеток..
пред 2 недели ми се расипа графичката и го однесов на сервис и ми рекоа дека матичната ми била стара и неможело нова графичка да поднесе итн итн и ми ја сменија матичната и процесорот ( имав AMD 64 3200+ на 2.0..а ми дадоа Intel 2.2) и плус доплатив 50 евра. Е сеа е лошо што има интегрирана графичка од 64 мб (се запрепастив коа видов). првото прашање ми е дали ме ошуриле? :)
И сеа друго..земав од еден другар графичка Nvidia Geforce FX 5500 и ја ставив, компјутерот ја препозна и симнав драјвер го инсталирав и го се рестартираше компјутерот и после не работеше. Што е работа?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Ај помош малце..
да почнам од почеток..
пред 2 недели ми се расипа графичката и го однесов на сервис и ми рекоа дека матичната ми била стара и неможело нова графичка да поднесе итн итн и ми ја сменија матичната и процесорот ( имав AMD 64 3200+ на 2.0..а ми дадоа Intel 2.2) и плус доплатив 50 евра. Е сеа е лошо што има интегрирана графичка од 64 мб (се запрепастив коа видов). првото прашање ми е дали ме ошуриле? :)
И сеа друго..земав од еден другар графичка Nvidia Geforce FX 5500 и ја ставив, компјутерот ја препозна и симнав драјвер го инсталирав и го се рестартираше компјутерот и после не работеше. Што е работа?
Кабелот од мониторот уште да не ти е приклучен во интегрираната графичка? :)
Приклучи го во FX5500, на нејзиниот излез.

Можно е и да треба да ја исклучиш интегрираната преку BIOS ама мислам дека нема да има потреба.
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Кабелот од мониторот уште да не ти е приклучен во интегрираната графичка? :)
Приклучи го во FX5500, на нејзиниот излез.

Можно е и да треба да ја исклучиш интегрираната преку BIOS ама мислам дека нема да има потреба.
Го поврзав де не сум до толку :) нешто до драјверот да не е а? дека откако го инсталирав така напраи
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.258
Поени од реакции
2.253
Ми треба еден совет:

Кога по цел ден работам на лаптопот, дали е подобро да го полнам 3-4 пати (откако ќе се испрзани), да го држам нон-стоп на полнач со ставена батерија, или да го држам нон-стоп на полнач со извадена батерија?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Ми треба еден совет:

Кога по цел ден работам на лаптопот, дали е подобро да го полнам 3-4 пати (откако ќе се испрзани), да го држам нон-стоп на полнач со ставена батерија, или да го држам нон-стоп на полнач со извадена батерија?
На полнач (т.е. уштекан у струја) со извадена батерија.
 
Член од
26 февруари 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
ограничен број на прочитани mp3-ки преку усб на LG HT503-PH домашно кино

Имам проблем со читање на mp3-ки од усб на LG HT503-PH домашно кино.Го купив специјално за таа намена ама изгледа се зезнав. :(

Поврзав УСБ хард диск 40гб FAT32, ги ископирав сите mp3-ки што ги имам моментално на компјутер и што дa видам, ми прикажува околу 600 песни. Бидејќи ми беа организирани во подфолдери, ги извадив сите во роот, и добив максимални 800 прочитани песни. Бројот е секогаш ист, ако избришам некој фолдер од тие што ги чита ќе ми прикаже некој нов од скриените.

Има некој чаре за ова? Firmware upgrade нема, не најдов никакво решение на нет, освен истиот проблем на други LG кина...
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
Ај помош малце..
да почнам од почеток..
пред 2 недели ми се расипа графичката и го однесов на сервис и ми рекоа дека матичната ми била стара и неможело нова графичка да поднесе итн итн и ми ја сменија матичната и процесорот ( имав AMD 64 3200+ на 2.0..а ми дадоа Intel 2.2) и плус доплатив 50 евра. Е сеа е лошо што има интегрирана графичка од 64 мб (се запрепастив коа видов). првото прашање ми е дали ме ошуриле? :)
И сеа друго..земав од еден другар графичка Nvidia Geforce FX 5500 и ја ставив, компјутерот ја препозна и симнав драјвер го инсталирав и го се рестартираше компјутерот и после не работеше. Што е работа?
Болдираново..некој..помош? :smir:
 

login.php

404 Error on index.php
Член од
5 јуни 2009
Мислења
696
Поени од реакции
28
да не е до напојуванјето проблемот или пак си симнал несоодветен драјвер?
--
влези преку сафе мод и избришиго драјверот па пробај дали ке се уклуче
 
Член од
6 јануари 2011
Мислења
23
Поени од реакции
1
да не е до напојуванјето проблемот или пак си симнал несоодветен драјвер?
--
влези преку сафе мод и избришиго драјверот па пробај дали ке се уклуче
Незнам што е..ја извадив графичката го поврзав мониторот на интегрираната и си работи.:toe:
 

DarkoG

Better then ever before.
Член од
19 август 2008
Мислења
701
Поени од реакции
81
во последно време кога ќе притиснам десен шифт наместо да си ја врши функцијата на ШИФТ, ја пишува буквата а(мала) или А(голема)
да не знае некој во што е проблемов, дали е вирус или хардверски проблем

поздрав
 

Kajgana Shop

На врв Bottom