Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
24 февруари 2011
Мислења
2
Поени од реакции
0
Во врска со хард дискот, најверојатно ти е до напојувањето, односно конекторот што го користиш за струја до хард дискот пошто не верувам дека целото е сјебано. Второ каблите се многу битен момент и мора да се проверат. Сличен на овој проблем имав додека не купив ново напојување. Така да според мене ова е до до напојувањето или до каблите.
 
Член од
3 март 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
dali nekoj moze dami kaze kako dago vratam pc 4 dena nazat
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Епа вака.Денеска професорката по инфо ме зеде мене и уште еден другар да и ги средиме комојте по инфо(формат,дип фриз,офис....) но еден компјутер нешто мн ми се кочеше дур го работев,инсталирав офис и не можев ни рифреш да притиснам и едно време BSOD и одам вбиос да видам темп и ко ке видам што ке видам 50целзјусови и се накаче на 52 а кулерот од процесорот ненормално вртеше 6000 вртежи.Па сега би ве прашал дали е до процесорот т.е требит да се исчистит и да му се заменит паста за да знам утре да си сум ослободен уште некој час :salut:

--- надополнето ---

Едит: Заборавив да напишам процесорот е некоја си целеронка .
 

Zombie

...resistance is futile...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
388
Поени од реакции
46
Да не знае некој како да средам usb, незнам шо марка е пошо на татко ми му го дале на промоција има нешо име на некој лек... иначе е 4gb, го чита на компјутер, ама кога ќе кликнеш двапати на него вика дека треба да се форматира... а коа ќе пробам да го форматирам вика дека неможе да се форматира... и симнав некое програмче за low-level format и успеа се до крај, го пуштив 2-3 пати да пројде, и пак исто... чаре да не знае некој? ако не у канта =)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Епа вака.Денеска професорката по инфо ме зеде мене и уште еден другар да и ги средиме комојте по инфо(формат,дип фриз,офис....) но еден компјутер нешто мн ми се кочеше дур го работев,инсталирав офис и не можев ни рифреш да притиснам и едно време BSOD и одам вбиос да видам темп и ко ке видам што ке видам 50целзјусови и се накаче на 52 а кулерот од процесорот ненормално вртеше 6000 вртежи.Па сега би ве прашал дали е до процесорот т.е требит да се исчистит и да му се заменит паста за да знам утре да си сум ослободен уште некој час :salut:

--- надополнето ---

Едит: Заборавив да напишам процесорот е некоја си целеронка .
Добра е температурата. А тој кулерот на што апчиња е чим врти со 6000 RPM? На спид да не е?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Да не знае некој како да средам usb, незнам шо марка е пошо на татко ми му го дале на промоција има нешо име на некој лек... иначе е 4gb, го чита на компјутер, ама кога ќе кликнеш двапати на него вика дека треба да се форматира... а коа ќе пробам да го форматирам вика дека неможе да се форматира... и симнав некое програмче за low-level format и успеа се до крај, го пуштив 2-3 пати да пројде, и пак исто... чаре да не знае некој? ако не у канта =)
Пробај го на повеќе USB влезови / компјутери.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Добра е температурата. А тој кулерот на што апчиња е чим врти со 6000 RPM? На спид да не е?
Не видов на што е наместен,но денеска ке чачнам :P.Инаку еден другар ми кажа дека го имал истиот проблем,дури и кога ке ја пуштел мозилата се отварала мн бавно.Го однесол на сервис и му замениле кондензатори на плочата,па така ке ја проверам и плочата.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Која фирма кај нас има Samsung Spinpoint F3 од 1TB? Или, ако имате предлог за подобар диск на кој би седела видео/аудио/misc колекција за таа цена (~3500 ден.), не се срамете да кажете..
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Која фирма кај нас има Samsung Spinpoint F3 од 1TB? Или, ако имате предлог за подобар диск на кој би седела видео/аудио/misc колекција за таа цена (~3500 ден.), не се срамете да кажете..
Мислам дека можам да ти средам работа, преку НИКО компјутери. Ќе ти пишам за подетално.
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
Која фирма кај нас има Samsung Spinpoint F3 од 1TB? Или, ако имате предлог за подобар диск на кој би седела видео/аудио/misc колекција за таа цена (~3500 ден.), не се срамете да кажете..
Провери во Вортекс.
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Мислам дека можам да ти средам работа, преку НИКО компјутери. Ќе ти пишам за подетално.
ОК, се` додека може да се плати преку фирма (профактура) и гаранцијата да не оди преку 100 луѓе/препродавачи :)

Провери во Вортекс.
Позади Бисер?
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
879
ОК, се` додека може да се плати преку фирма (профактура) и гаранцијата да не оди преку 100 луѓе/препродавачи :)



Позади Бисер?
Да, таму, ама ја мислев да провериш на страната, т.е. да го симнеш ценовникот :) Али ај нема везе, поубаво ако имаш време тркни до таму и провери, ама не зимај одма, може Корун ќе ти даде подобра понуда. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom