Помош, проблеми, прашања, совети...

x7Monster

kajgAnster!
Член од
4 декември 2009
Мислења
325
Поени од реакции
6
Шифти:) Остај гаренахакот тоа ми е за сваки случај, го купив :)
Тој што напиша горе не е за мојата графичка Баш сеа ја проверував, 62С е :(
Инфо абаут Графичка:
nVidia GeForce 9500GT 1GB Video Memory
Има вентилратор закачено на неа сеа ќе постирам слика од неа.Ваква мислам дека ми е .

A за слики од внатрешниот дел на компјутерот, ќе пастирам у вторник.
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
Имам дигитален апарат и картицата од еднаш не може да ја чита апаратот. пробано е на пц и вика дека треба да се форматира.

ПС. На картицата имам слики од нова година и затоа ве молим за помош некако да ги спасим.
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Да Ве питам нешто.. Дали и како можам да ги поврзам звучниците од систем ( Sony CFD-DW560S ) со РС или DVD ( LG DVX492H ). еве слики како се поврзани звучниците со системот.



 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Купив перка за да го оладам комот 250 ден голема е ама мн бучит,ми ги дупна ушиве :D.Ако можит некој да ми кажит ако имат некоја програма да и ја намалам вртажата.ФАЛА/!
 
Член од
18 ноември 2008
Мислења
85
Поени од реакции
6
Да Ве питам нешто.. Дали и како можам да ги поврзам звучниците од систем ( Sony CFD-DW560S ) со РС или DVD ( LG DVX492H ). еве слики како се поврзани звучниците со системот.
Без појачало (засилувачки степен) неможеш да ги поврзиш ни на компјутерот ни на DVD-то
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.315
Поени од реакции
2.841
[zEUs];3221385 напиша:
Имам дигитален апарат и картицата од еднаш не може да ја чита апаратот. пробано е на пц и вика дека треба да се форматира.

ПС. На картицата имам слики од нова година и затоа ве молим за помош некако да ги спасим.
Побарај Photo Rescue Digital Camera Photo Rescue ако со некоја од овие не ги вратиш тешко со некоја друга програма.



П.С. Со најновата верзија 3.1.12 од Photo Rescue имав проблем со кракот, побарај постара верзија доколку и ти имаш проблем
 
Член од
2 септември 2009
Мислења
12
Поени од реакции
0
Ако може да ми помогнете да одберам убаво напојување оти ја менувам графичката така да ова што го имам не ќе може да издржи. Е сега се двоумам дали да земам
http://www.revolution.com.mk/info.php?productID=2120
http://set.com.mk/setClient/productdetails.asp?subitem=&brand=Cooler Master&bybrand=&group=45&productid=22385
ili
http://www.anhoch.com/shopCart/vpasp/shopexd.asp?id=31449
Графичка планирам да земам 250гтс и имам:
е7300 оc на 3,6
x2 хардискови
x4 оптички уреди итн
фала
btw може да кежете и подобра графичка од оваа но не поскапа од 6500 ден
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Ќе може некој да ми каже кој проблем го имам со тастатурата?

Кога пишувам брзо ми се збркуваат буквите,им се менуваат местата.Дали е хардверски проблемот или нешто друго?

Еве што ми се прави:Кога пишувам брзо ми се збркуваат буквите им се менуаавт емстата дали е харсллевди пробтомет или нешто друго?
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
246
Поени од реакции
3
помош за D-sub и DVI-I поврзување на монитор

Сакам да купам нов монитор, но сакам да има DVI-I влез да е 22". Како што гледам ретко кој монитор има DVI-I од класата до 10000. Ај ќе земав BenQ-G2200HD кој има DVI-I ама брат ми многу се противи многу голем бил бла бла. Добро ај сега решив да разгледам меѓу 20" монитори но од што гледам никој нема DVI-I сите се VGA и D-sub (што е иста работа само D-sub го преведва сигналот од дигитален во аналоген).

Прашањето ми е, дали има некоја приметлива разлика меѓу овие две поврзувања (D-sub и DVI-I) и дали се исплати да се дај денар повеќе за таа разлика.

А исто така предложете некој добар монитор 20" до 22" цена до 10000. :tv: И дали тие што имаат 22" монитор мислат дека направиле грешка што зеле поголем, или што не зеле уште поголем?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Шифти:) Остај гаренахакот тоа ми е за сваки случај, го купив :)
Тој што напиша горе не е за мојата графичка Баш сеа ја проверував, 62С е :(
Инфо абаут Графичка:
nVidia GeForce 9500GT 1GB Video Memory
Има вентилратор закачено на неа сеа ќе постирам слика од неа.Ваква мислам дека ми е .

A за слики од внатрешниот дел на компјутерот, ќе пастирам у вторник.
Добра ти е температурата. Во секој случај, забриши си го кулерот на графичката.

Да Ве питам нешто.. Дали и како можам да ги поврзам звучниците од систем ( Sony CFD-DW560S ) со РС или DVD ( LG DVX492H ). еве слики како се поврзани звучниците со системот.



За со РС ти треба појачало, за со DVD прво види излезите на DVD колку вати и ома се, па после види колку вати и ома имаат звучкиве. После види дали можеш само со жички (црвена/црна) да ги поврзеш звучкиве со DVD-то. Пиши што си направил.

Купив перка за да го оладам комот 250 ден голема е ама мн бучит,ми ги дупна ушиве :D.Ако можит некој да ми кажит ако имат некоја програма да и ја намалам вртажата.ФАЛА/!
Епа што си ја купил ако мислиш да намалиш вртежи?

Ќе може некој да ми каже кој проблем го имам со тастатурата?

Кога пишувам брзо ми се збркуваат буквите,им се менуваат местата.Дали е хардверски проблемот или нешто друго?

Еве што ми се прави:Кога пишувам брзо ми се збркуваат буквите им се менуаавт емстата дали е харсллевди пробтомет или нешто друго?
Па пробај со друга тастатура и ќе видиш што е проблемот :toe:
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.315
Поени од реакции
2.841
Ќе може некој да ми каже кој проблем го имам со тастатурата?

Кога пишувам брзо ми се збркуваат буквите,им се менуваат местата.Дали е хардверски проблемот или нешто друго?

Еве што ми се прави:Кога пишувам брзо ми се збркуваат буквите им се менуаавт емстата дали е харсллевди пробтомет или нешто друго?

Може да е и до тебе и мене ми се случува тоа кога брзам претежно првата и втората буква ми се менуваат, т.е. не се менуваат туку за дел од секундата си бил побрз со другиот прст.
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130

Daj pomagajte kako mozit tolkava GPU temperatura da iam i sea se zgolemi na 59.
Тоа е нормална температура за графичка, секирај се ако отиде над 110 степени.

Ако може да ми помогнете да одберам убаво напојување оти ја менувам графичката така да ова што го имам не ќе може да издржи. Е сега се двоумам дали да земам
http://www.revolution.com.mk/info.php?productID=2120
http://set.com.mk/setClient/productdetails.asp?subitem=&brand=Cooler Master&bybrand=&group=45&productid=22385
ili
http://www.anhoch.com/shopCart/vpasp/shopexd.asp?id=31449
Графичка планирам да земам 250гтс и имам:
е7300 оc на 3,6
x2 хардискови
x4 оптички уреди итн
фала
btw може да кежете и подобра графичка од оваа но не поскапа од 6500 ден
Ако изборот е измеѓу тие 3 напојувања, јас би одел со Chieftech-от. А за графичките, ѕирни ја HD4850.

Ќе може некој да ми каже кој проблем го имам со тастатурата?

Кога пишувам брзо ми се збркуваат буквите,им се менуваат местата.Дали е хардверски проблемот или нешто друго?

Еве што ми се прави:Кога пишувам брзо ми се збркуваат буквите им се менуаавт емстата дали е харсллевди пробтомет или нешто друго?
Проблемот не е хардверски туку човечки.

Сакам да купам нов монитор, но сакам да има DVI-I влез да е 22". Како што гледам ретко кој монитор има DVI-I од класата до 10000. Ај ќе земав BenQ-G2200HD кој има DVI-I ама брат ми многу се противи многу голем бил бла бла. Добро ај сега решив да разгледам меѓу 20" монитори но од што гледам никој нема DVI-I сите се VGA и D-sub (што е иста работа само D-sub го преведва сигналот од дигитален во аналоген).

Прашањето ми е, дали има некоја приметлива разлика меѓу овие две поврзувања (D-sub и DVI-I) и дали се исплати да се дај денар повеќе за таа разлика.

А исто така предложете некој добар монитор 20" до 22" цена до 10000. :tv: И дали тие што имаат 22" монитор мислат дека направиле грешка што зеле поголем, или што не зеле уште поголем?
Разликата помеѓу DVI(дигитален сигнал) и VGA(аналоген сигнал) е огромна. Купи си монитор со DVI. Што се однесува до големината, немој да зимаш 20" оти се за никаде, земи 22-23", најубав во таа класа е Samsung P2370, мислам дека е околу 200 евра.

И брат ти да си го носиш на лекар штом сака помал монитор:pos2:
 

punkbooster

Black Rose Dying
Член од
10 декември 2009
Мислења
845
Поени од реакции
29
Eве...уште ова чудо го немам видено "ту десктопс"ај ако знае некој нека помогне како да го средам ова ....:jaj: Ова е вака кога ќе правам скриншот..А и можт да си ставам работи таму..секако мониторов е мал :p
 

Attachments

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Eве...ѕште ова чудо го немам видено "ту десктопс"ај ако знае некој нека помогне како да го средам ова ....:jaj:
Чепкај по сетинзите на графичката и исклучи DUAL VIEW (или Horizontal span)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom