Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Појма немам дали имало ваков проблем но јас да си прашам. Еве вакааа. Земам нова РАМ плочка и ја ставив се како што треба и си плачам од радост, си седам после радосен. Но сабајлево станувам и го стискам копчетото за ON и не се уклучува компјутерот т.е. е во Power али одпрвин вади звуци (импровизација ти-ти-ти-ти) и си останува така да работи а ништо не се дига. Пробав да ги променам позициите на плочките па после пробав со таа новата па ни со неа неможе. Сеа сум си со таа старата, Помош?
Враќај ја новата кај си ја купил...ако имаш гаранција за неа...
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
Здраво дали може некој да ми помогне во врска со Hardware ((( nvidia wdm video capture (universal) ))) се работи во врска со компијутер поврзан со ТВ се ок али не ми пренесува слика на ТВ дали има некој ваков хардвер или ? поздрав

фала однапред
 

Razor

u jelly?
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.543
Поени од реакции
167
Здраво дали може некој да ми помогне во врска со Hardware ((( nvidia wdm video capture (universal) ))) се работи во врска со компијутер поврзан со ТВ се ок али не ми пренесува слика на ТВ дали има некој ваков хардвер или ? поздрав

фала однапред
штом имаш нвидиа графичка, приклучи го кабелот и телевизорот и симни си драјвери, и во Properties прочепкај и ке најдеш
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1
штом имаш нвидиа графичка, приклучи го кабелот и телевизорот и симни си драјвери, и во Properties прочепкај и ке најдеш
da se e zavrseno toa ali od kaj da najdam drajver ? probav mnogu ne rabotat ?
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
79
Поени од реакции
1



dali moze malku objasnuvanje kako da ga podesam za da mi ja prenesuva slikata ja istalirav se u redo ali seuste ne moze da prenesuva ?
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
Имам проблем со драјверите на USB

Пред еден месец, знам дека избришав некој фајл во System32 и од тогаш ми се појавува проблемот....

- Секогаш кога ставам ново USB стикче се појавува тоа New Hardware found, и така 3 пати морам да го инсталирам...
- Кога ставам нов глушец, бара да се инсталира прво USB Human interface device, и ако се инсталира глушецот си работи нормално. Ама после тоа се појавува исто пак New hardware found за да се инсталира HID mouse. Ако го инсталирам тоа, глушецот ми блокира. Ако одам на Cancel си работи нормално. Е сега, ако го рестартирам компјутерот, или го извадам глушецот и пак го ставам, за да работи морам да го uninstall-ирам USB Human Interface, па пак истата процедура.
- Исто како со глушецот се случува со USB камера и слично...

Веќе почна на нерви да ми оди... а се пробав: реинстал на Windows-от, ставив нов фајл за тој што мислев дека го избришав... и ништо и ништо.

П.С. Формат е БАШ последна опција
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
dali moze malku objasnuvanje kako da ga podesam za da mi ja prenesuva slikata ja istalirav se u redo ali seuste ne moze da prenesuva ?
На оваа слика (втората) во тоа менито одбери CLONE или CLONE VIEW.

Имам проблем со драјверите на USB

Пред еден месец, знам дека избришав некој фајл во System32 и од тогаш ми се појавува проблемот....

- Секогаш кога ставам ново USB стикче се појавува тоа New Hardware found, и така 3 пати морам да го инсталирам...
- Кога ставам нов глушец, бара да се инсталира прво USB Human interface device, и ако се инсталира глушецот си работи нормално. Ама после тоа се појавува исто пак New hardware found за да се инсталира HID mouse. Ако го инсталирам тоа, глушецот ми блокира. Ако одам на Cancel си работи нормално. Е сега, ако го рестартирам компјутерот, или го извадам глушецот и пак го ставам, за да работи морам да го uninstall-ирам USB Human Interface, па пак истата процедура.
- Исто како со глушецот се случува со USB камера и слично...

Веќе почна на нерви да ми оди... а се пробав: реинстал на Windows-от, ставив нов фајл за тој што мислев дека го избришав... и ништо и ништо.

П.С. Формат е БАШ последна опција
Земи го цедето што ти е од матичната, избриши ги USB драјверите и инсталирај ги пак.
 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
1.311
Поени од реакции
749
Имам еден проблем со моево компјутерче почна сам да се исклучува, исто како коа ке снема струја одеднаш се гаси а појма немам што му е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom