Помош, проблеми, прашања, совети...

Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
sakam da go iscistam kompjuterot od virusi,izgleda ima sea za sea go koristam AVG,koj antivirus da go stavam za da go procistam,poz do site pomagateli
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
sakam da go iscistam kompjuterot od virusi,izgleda ima sea za sea go koristam AVG,koj antivirus da go stavam za da go procistam,poz do site pomagateli
najdobar antivirus za virusi e FORMAT, ali u slucaj da ne ti se sviga toj probaj so ovie:
Bitdefender 2009
Kaspersky 2009
ESET NOD 32
AVG 8
Avast

so edna napomena DA TI SE UPDEJTUVANI

I USTE NESTO FUNKCIJATA NA ANTIVIRUSOT E DA SPRECI VLEGUVANJE NA VIRUSI, A STOM TOJ E VLEZEN I SI GO NAPRAVI SVOETO POSLE SE E DZABE
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
najdobar antivirus za virusi e FORMAT, ali u slucaj da ne ti se sviga toj probaj so ovie:
Bitdefender 2009
Kaspersky 2009
ESET NOD 32
AVG 8
Avast

so edna napomena DA TI SE UPDEJTUVANI

I USTE NESTO FUNKCIJATA NA ANTIVIRUSOT E DA SPRECI VLEGUVANJE NA VIRUSI, A STOM TOJ E VLEZEN I SI GO NAPRAVI SVOETO POSLE SE E DZABE
tocno e toa
samo sakam da probam so drugi antivirusi da go iscistam,jas veke koristam avg 8 ama bi probal so drug,bidejki nesto mi e baven(iako iam 256 mb ram) ne znam sto da napraam osven da go pojacam samo neznam koj vid na ram iam
ako si za pomos pise vaka (3200 ddr sdram):kesa:
 
Член од
8 февруари 2008
Мислења
693
Поени од реакции
10
tocno e toa
samo sakam da probam so drugi antivirusi da go iscistam,jas veke koristam avg 8 ama bi probal so drug,bidejki nesto mi e baven(iako iam 256 mb ram) ne znam sto da napraam osven da go pojacam samo neznam koj vid na ram iam
ako si za pomos pise vaka (3200 ddr sdram):kesa:
PA DDR RAM koristis ke si zemes takov i ke si nemas gajle. samo vidi na koja frekfencija ti e ramot i zemi si na taa tvojata priblizen oti i da zemas so pojke frekfrencija dzabe ke ti e samo pari ke lupas,
i so toj slab ram bolje ti e da si koristtis ESET NOD 32 zs toj najmalku go opteretuva kom pri rabota, ovie drugive ostaj gi zs sakaat pojke performansi od tvojot kom
 
Член од
13 септември 2008
Мислења
556
Поени од реакции
307
mnogu blagodaram za sovetite

PA DDR RAM koristis ke si zemes takov i ke si nemas gajle. samo vidi na koja frekfencija ti e ramot i zemi si na taa tvojata priblizen oti i da zemas so pojke frekfrencija dzabe ke ti e samo pari ke lupas,
i so toj slab ram bolje ti e da si koristtis ESET NOD 32 zs toj najmalku go opteretuva kom pri rabota, ovie drugive ostaj gi zs sakaat pojke performansi od tvojot kom
jas pa mislev avg-to najmalku go optovaruva


Front Side Bus Properties

Bus Type Intel NetBurst
Bus Width 64-bit
Real Clock 100 MHz (QDR)
Effective Clock 400 MHz
Bandwidth 3200 MB/s

Memory Bus Properties

Bus Type DDR SDRAM
Bus Width 64-bit
Real Clock 75 MHz (DDR)
Effective Clock 150 MHz
Bandwidth 1200 MB/s

Chipset Bus Properties
Bus Type VIA V-Link
Bus Width 8-bit
Real Clock 67 MHz (ODR)
Effective Clock 533 MHz
Bandwidth 533 MB/s

eve nesto da vidis
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
POMOS

se mrdnav neznam so da napraam probav se sto znami umeam
imeno starata maticna mi crkna i zemav druga ASROCK P4VM800 e sea problemot e toa sto nemozam da go povrzam hard diskot so maticnata (inace hardot mi e SATA) znam deka pri instaliranje na Windows na SATA hard disk treba so disketa da se stavat drajverite nego glavniot problem e toa sto maticnata ne go pronaoga hard diskot i vo BIOS ne go dava deka e priklucen mi vika SATA1 not conected
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
POMOS

se mrdnav neznam so da napraam probav se sto znami umeam
imeno starata maticna mi crkna i zemav druga ASROCK P4VM800 e sea problemot e toa sto nemozam da go povrzam hard diskot so maticnata (inace hardot mi e SATA) znam deka pri instaliranje na Windows na SATA hard disk treba so disketa da se stavat drajverite nego glavniot problem e toa sto maticnata ne go pronaoga hard diskot i vo BIOS ne go dava deka e priklucen mi vika SATA1 not conected
Да не ти е рокнат хардот? Пробај го на друг РС. А во биосот најди RAID и напрај го ENABLE. Прочепкај таму.
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
30
Поени од реакции
1
Hardot e vo red i vo biosot mi na RAID staeno ama nejke vo upastvoto pisuvase deka trebalo neso so CD-to da se prai pa ako ima nekoj vakva maticna i da mi kaze kako go sredil on ovoj problem ako voopsto go imal
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
upastvoto za maticnata za toa kako da se instalira da se prikluci sata hdd samo problem e toa sto go neam CD-to

i HDD-to e SATA 2 ama kolku sto znam moze da se stai i na maticni sto poddrzuvaat sata 1 samo sto ke raboti posporo nego sto treba
Eпа какво цеде ти бара, побарај го на нет, торенти, рапидшер.....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom