Помош, проблеми, прашања, совети...

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.626
Поени од реакции
23.614
Ја го имам овој маус : Еверест км-515.


Заедно со тастатура у комплет мајка ми го доби на поклон за роденден и ми го даде мене како моментална замена додека не купам гејмерски. Го користам околу 2 год и за ФПС особено е прва лига. Средно голем и лесен е таман за брзо да може да се реагира. За стратегии не сум го пробал ама ми стои дека ќе биде добар. Не ми се верува дека целиот комплет е повеќе од 500-600 ден.
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.069
Поени од реакции
7.570
Имаме неколку сетови маус со тастатура Logitech МК345 (4 години, работат како првиот ден), другите ни се Logitech MK295 Silent - одлични сетови убави на клик и батериите траат доста време.
Зедовме 2 мауси A4tech и беа ѓубре, имам најдено ок мауси за работа меѓу HP само не паметам точно модели.
Гејминг користев најдолго Razer Naga, и кратко Razer Mamba (овој го користев и за работа на почеток, ама му го дадов на дете од роднини да го лупа за CS GO и не сум прашал дали е уште жив :D).
Сум пробал ефтини мауси, ама освен жичани немам налетано на добри wireless опции, кај жичаните се наоѓаат солидни, инаку барем 2-3к ако сакаш да го користиш подолго.
Нага го зедов заради Врат иф лич кинг. :D
Прилично корисен маус за моба и ммо.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.883
Поени од реакции
35.710
Нага го зедов заради Врат иф лич кинг. :D
Прилично корисен маус за моба и ммо.
Naga-та ми е едно од ретките импулсивни купувања, ама играв некое време Dwarf Hunter на WOW и беше добар за таму :)
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
9.069
Поени од реакции
7.570
Џиниусот го имав отиде после година. Без разлика дали ти е за гејминг, работа или casual користење со logitech нема промашај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom