Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Мислење,ако може.
Цената ми е ептен примамлива
Со оглед на тоа дека цените се зголемени кај сите модели поевтина понуда со таа опрема нема но треба на лице место да видиш дали рамката е права односно дали двете тркала се поклопуваат едно позади друго.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
150
Поени од реакции
194
Pozdrav decki, mi treba sovet za kupuvanje na velosiped za kerkata (5) god. Razgleduvav vo tehnomarket imaat onie ubavi na izgled max zenski tocacinja, ama na kvalitet podole od sh klasa a kostaat 6000den. Otidov vo bajkmarket, tamu imaat ocigledno pokvalitetni Polar i kostaat neverovatni 10000 den, za deca sto ke go vozat ne poveke od 3 sezoni.
Ako imate nekoja preporaka, ke vi bidam blagodaren.
 
Член од
4 јули 2016
Мислења
13
Поени од реакции
2
Zdravo decki, mi treba pomos od nekoj sto povekje se razbira za velosipedite. Sakam da kupam velosiped sto e pokvaliteten sto ke go koristam za podolg vremenski rok, a da e so prifatliva cena. Ke go koristam za vozenje niz grad kako i retko za nekoi povisoki mesta. Se dvoumam pomegju slednite brendovi: Cube, Kross, Merida, Trinx, Nakamura… sekako i drugi brendovi moze da mi predlozite, sto se so prifatliva cena.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
150
Поени од реакции
194
Zdravo decki, mi treba pomos od nekoj sto povekje se razbira za velosipedite. Sakam da kupam velosiped sto e pokvaliteten sto ke go koristam za podolg vremenski rok, a da e so prifatliva cena. Ke go koristam za vozenje niz grad kako i retko za nekoi povisoki mesta. Se dvoumam pomegju slednite brendovi: Cube, Kross, Merida, Trinx, Nakamura… sekako i drugi brendovi moze da mi predlozite, sto se so prifatliva cena.
Cube se mnogu kvalitetni velosipedi ama i voopsto ne se evtini, drugive sto gi spomna ne bi gi razgleduval voopsto, poveke bi ti sovetuval Polar posto jas imam i 100% mozam da kazam deka se kvalitetni, a drugi sto bi gi razmislil se Romet polski mislam deka bea i koga go vidov proizvodstvoto si rekov nareden bi zemal Romet, usto Focus mi se dopagjaat germanski se ama skapi se Focus.
 
Член од
28 јуни 2018
Мислења
746
Поени од реакции
922
Cube se mnogu kvalitetni velosipedi ama i voopsto ne se evtini, drugive sto gi spomna ne bi gi razgleduval voopsto, poveke bi ti sovetuval Polar posto jas imam i 100% mozam da kazam deka se kvalitetni, a drugi sto bi gi razmislil se Romet polski mislam deka bea i koga go vidov proizvodstvoto si rekov nareden bi zemal Romet, usto Focus mi se dopagjaat germanski se ama skapi se Focus.
Deckoto ima nabroeno nekolku firmi megju koi Merida.
Ti mu sovetuvash da ne gi razgleduva firmite voopsto :facepalm: (i Merida), a mu predlagash Polar.

Why?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Zdravo decki, mi treba pomos od nekoj sto povekje se razbira za velosipedite. Sakam da kupam velosiped sto e pokvaliteten sto ke go koristam za podolg vremenski rok, a da e so prifatliva cena. Ke go koristam za vozenje niz grad kako i retko za nekoi povisoki mesta. Se dvoumam pomegju slednite brendovi: Cube, Kross, Merida, Trinx, Nakamura… sekako i drugi brendovi moze da mi predlozite, sto se so prifatliva cena.
Која е таа прифатлива цена на пример??
Автоматски споено мислење:

Pozdrav decki, mi treba sovet za kupuvanje na velosiped za kerkata (5) god. Razgleduvav vo tehnomarket imaat onie ubavi na izgled max zenski tocacinja, ama na kvalitet podole od sh klasa a kostaat 6000den. Otidov vo bajkmarket, tamu imaat ocigledno pokvalitetni Polar i kostaat neverovatni 10000 den, za deca sto ke go vozat ne poveke od 3 sezoni.
Ako imate nekoja preporaka, ke vi bidam blagodaren.
Земи и канта нека научи да вози па кога ќе пркне ќе и земеш посаглам.
Ако не ти се даваат пари за нова канта, најдобро земи и на старо нешто. Јас земав за моиве мали кога беа 2 нови канти од сетек и да ти кажам дека ни една сезона не истераа без проблеми и дефекти. Така да изборот е на тебе
 
Последно уредено:
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Zdravo decki, mi treba pomos od nekoj sto povekje se razbira za velosipedite. Sakam da kupam velosiped sto e pokvaliteten sto ke go koristam za podolg vremenski rok, a da e so prifatliva cena. Ke go koristam za vozenje niz grad kako i retko za nekoi povisoki mesta. Se dvoumam pomegju slednite brendovi: Cube, Kross, Merida, Trinx, Nakamura… sekako i drugi brendovi moze da mi predlozite, sto se so prifatliva cena.
Колку пари планираш да дадеш односно која цена ти е максимумот што можеш да ја одвоиш за таков нов велосипед?
 
Член од
22 декември 2018
Мислења
356
Поени од реакции
484
Pozdrav decki, mi treba sovet za kupuvanje na velosiped za kerkata (5) god. Razgleduvav vo tehnomarket imaat onie ubavi na izgled max zenski tocacinja, ama na kvalitet podole od sh klasa a kostaat 6000den. Otidov vo bajkmarket, tamu imaat ocigledno pokvalitetni Polar i kostaat neverovatni 10000 den, za deca sto ke go vozat ne poveke od 3 sezoni.
Ako imate nekoja preporaka, ke vi bidam blagodaren.
Кога бев мал татко ми ми зема Sprint ваљда беа Српски. Го плати поскапо но јас го чував и доста долго го возев потоа го продадовме. Така да би ти препорачал да земиш саглам велосипед да не имаш маки со тоа кинеските.
 
Член од
3 март 2021
Мислења
150
Поени од реакции
194
Кога бев мал татко ми ми зема Sprint ваљда беа Српски. Го плати поскапо но јас го чував и доста долго го возев потоа го продадовме. Така да би ти препорачал да земиш саглам велосипед да не имаш маки со тоа кинеските.
Zemavme Venera srpski 9000 den, lici kako ok tocace, pa ke vidime.
Jas za mene si imam Polar veke 10god go vozam i odlicen e, napraviv eden kup turi so nego.
 
Член од
1 декември 2012
Мислења
63
Поени од реакции
55
Koja marka na Mountain Bike e edna od podobrite isto vo zavisnost od cenata max 700-1000evra Specialized,Cannondale,Giatnt,Cube,Trek,Scott,Santa Cruz ?
 

Итар Пејо

Слободен Радикал
Член од
10 октомври 2011
Мислења
736
Поени од реакции
660
Сите набројани, изборот е лично твој, Канондејл и Санта нема во Македонија на ново да купиш ;)
 
Член од
3 март 2021
Мислења
150
Поени од реакции
194
Koja marka na Mountain Bike e edna od podobrite isto vo zavisnost od cenata max 700-1000evra Specialized,Cannondale,Giatnt,Cube,Trek,Scott,Santa Cruz ?
Site se super, ama mene licno Trek mi se zelba
Автоматски споено мислење:

Deckoto ima nabroeno nekolku firmi megju koi Merida.
Ti mu sovetuvash da ne gi razgleduva firmite voopsto :facepalm: (i Merida), a mu predlagash Polar.

Why?
Poradi toa sto ne gledam sto se tolku posebno Meridata, istite ramovi gi imaat so Polarot, ok se ama nisto specijalno za precenuvanje. Od druga strana Polarot najmnogu nudea za cenata, barem do pred nekoe vreme, sega gledam i tie poludea so ceni na podobrite modeli, a za kvalitet imaat kvalitet garantirano
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom