Помош при избор на велосипед и останата опрема (цени, совети, споредби...)

Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Дали се наоѓа нов „женски велосипед“ до кај 200 евра? (ми треба за поклон, половните ми излегуваат од математика).
Би се возел колку за пазарење и слично, 20-50 км месечно.
Гледав во Агротехна имаат Max, ама не сум сигурен дали вреди воопшто да се купи и за таа цена?
Гледав и на оваа страна, ама не ги следам компаниите, и немам појма како се со квалитет.
Додај уште некои 50 евра и види од српскиве:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.171
Поени од реакции
34.298
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.921
Поени од реакции
475

Partizanen banditen

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
5.475
Поени од реакции
16.086
Мене Меридава, али им оставам на поупатените да ти кажат кој. Можеби има и нешто подобро за тие пари. ;)
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Мерида бидејки амортизерот е една класа подобар и се заклучува додека кај Kross постојано е активен и е од најевтините што ги има во сите почетни модели.
 
Член од
6 февруари 2022
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ве молам за совет за купување на квалитетен велосипед до 20к, за почетник, да не е сити бајк?
 
Член од
18 септември 2014
Мислења
827
Поени од реакции
746
Ве молам за совет за купување на квалитетен велосипед до 20к, за почетник, да не е сити бајк?
Квалитетен точак под 500 евра не барај. Правам муабет за нешто што личи на точак. Квалитетот на истиот е дискутабилен во таа ценовен ранг. Посебно на компонентите.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Па да затоа што од она што го видов за слична цена кај останатите конкуренти сите беа со послаба опрема од овој модел.Ако успееш барем уште 5% дополнителни да им спуштиш воопшто не се двоуми околу купувањето.
 
Член од
2 март 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки ми треба совет за нов велосипед ко за почетник
Она што знам е дека сакам 29”тркало, L-ram, MTB. План ми е да го возам на кеј, низ град и чат-пат водно. Гледам два велосипеда како опција: http://www.bikemarket.mk/index.php?route=product/product&product_id=883


И слободно ако сметате дека некој друг поефтин ке ми заврши работа предложете
 
Член од
2 март 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
Здраво дечки ми треба совет за нов велосипед ко за почетник
Она што знам е дека сакам 29”тркало, L-ram, MTB. План ми е да го возам на кеј, низ град и чат-пат водно. Гледам два велосипеда како опција: http://www.bikemarket.mk/index.php?route=product/product&product_id=883


И слободно ако сметате дека некој друг поефтин ке ми заврши работа предложете
Сега го гледам и овој може да е опција:
искрено не знам дали ќе ми прави разлика со М1000pro
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.060
Поени од реакции
4.558
Сега го гледам и овој може да е опција:
искрено не знам дали ќе ми прави разлика со М1000pro
За на кеј ќе ти заврши работа и најевтиниот ама за качување на Водно исклучиво TRINX M 1000 Pro ради соодветниот пренос за качување од детското па до врв.Со поевтините 2 од таму до врв ќе буткаш.Муабетот ми е за угорници од околу 18% нагиб како што има Водно на последни угорници ќе ти треба преден запчаник со 22 заба а заден од 32 минимум а со 36 е песна.
 
Член од
2 март 2022
Мислења
3
Поени од реакции
0
За на кеј ќе ти заврши работа и најевтиниот ама за качување на Водно исклучиво TRINX M 1000 Pro ради соодветниот пренос за качување од детското па до врв.Со поевтините 2 од таму до врв ќе буткаш.Муабетот ми е за угорници од околу 18% нагиб како што има Водно на последни угорници ќе ти треба преден запчаник со 22 заба а заден од 32 минимум а со 36 е песна.
Фала на брзиот одговор, ке одам на лице место да ги видам… вака на нет само муабет, ама кога ке те зачеша за купивање прво форум па на купување
 

Kajgana Shop

На врв Bottom