Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
8 октомври 2011
Мислења
44
Поени од реакции
8
извинете можи ова прашање ќе биди оф топик ама......дај поможетеми како да клам Spray logo , незнам кај се клава досадни се оние класичните од играта :S фала однапред :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
8.087
Поени од реакции
8.136
може ли преку wifi да се игра кантер,на рутер што сме поврзани ?
 
Член од
25 јануари 2011
Мислења
2.263
Поени од реакции
5.081
CLFlushEntityPacket error... верувам дека сте запознаени со ова, ако сака некој да ме просветли што е ова и како да го решам?
 

Крими

......
Член од
8 декември 2008
Мислења
479
Поени од реакции
14
Здраво дечки.
Може ли некој дами најде линк да го спуштам Кантер страјк 1.6 поновата верзија со подобрата графика и исто така ке ми требаат пачови да можам да играм на кајгана серверите и т хоме ???

Поздрав
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Pozz drugari , moze i nekoj da mi objasni kako mozam da gledam DEMO-a od HLTV ,dali treba nekoj poseben program ili sosem nesto drugo e...?????? Fala odnapred(y)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
може ли преку wifi да се игра кантер,на рутер што сме поврзани ?
Да.
CLFlushEntityPacket error... верувам дека сте запознаени со ова, ако сака некој да ме просветли што е ова и како да го решам?
Ова се дешава ко че имаш премногу лаг на некој сервер. Или играш на странски сервери, или сетинзите (cl_cmdrate; cl_updaterate; rate) ти се несоодветни со брзината на интернетот.

Здраво дечки.
Може ли некој дами најде линк да го спуштам Кантер страјк 1.6 поновата верзија со подобрата графика и исто така ке ми требаат пачови да можам да играм на кајгана серверите и т хоме ???

Поздрав
Eве ти директен линк. Клик

Pozz drugari , moze i nekoj da mi objasni kako mozam da gledam DEMO-a od HLTV ,dali treba nekoj poseben program ili sosem nesto drugo e...?????? Fala odnapred(y)
Не треба никаква програма, отвораш конзола и пишуваш „viewdemo“ и името на демото.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
OldSchool Public
193.104.68.61:27031



Ајде ... да се вратат старите денове на добар Кантер Страјк. ПОвеќето играчи од Кајгана играт на тај сервеp. JOIN! :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Денес ја пуштам кантер, и изнад она New LAN, ми се појавиле линкови за конектирање до одредени сервери.
Прашањето е како да ги тргнам, и како се појавиле, дали брат ми инсталирал нешто, или само од себе?
11.jpg
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Абе дај кажете пред некое време почна да ми паѓа фпс .. имам ати радеон хд 5742г на лаптопов .
 

Lenny

Seventh Son of a Seventh Son
Член од
16 февруари 2012
Мислења
335
Поени од реакции
406
Денес ја пуштам кантер, и изнад она New LAN, ми се појавиле линкови за конектирање до одредени сервери.
Прашањето е како да ги тргнам, и како се појавиле, дали брат ми инсталирал нешто, или само од себе?
Прегледај го приврзокот 42363
Aj kazi kako stavi ova FNATIC background ???
 

SaLt

symbian & iOS master & android
Член од
2 април 2005
Мислења
291
Поени од реакции
84
Pozz drugari , moze i nekoj da mi objasni kako mozam da gledam DEMO-a od HLTV ,dali treba nekoj poseben program ili sosem nesto drugo e...?????? Fala odnapred(y)
Ti treba samo adresa od server i se uklucuvas kako spectate

Sent from my E15i using Tapatalk 2
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Си ја инсталирав кантерот, и сакав да кренам Dedicated Server, како што и порано правев... го пуштам серверот, гасам firewall и го давам ip-то на другарите, но никој не може да се конектира!!!
Што е проблемот, знае ли некој?
P.S.: го давам оригиналното IP, а не тоа што го покажува на програмчето :)
 

LycantHrope

Awwwww
Член од
16 мај 2012
Мислења
31
Поени од реакции
15
Колку ми е криво што немаме асален паблик сервер во Македонија.
За сервер не го рачунам Max Public 1, ужасен е, админи дечишта што блага веза немаат од кантер, потоа серверот е ужасно среден со плагини и глупости да ти се одигра, mapcycle е ужасен, се едни исти мапи се вртат, само за да има играчи, трагедија. Колку пати да сум се пуштил сум јадел бан, и потоа барам демо на форум, исто како да не сум бил баниран, ниту репли ниту ништо, само унбан.

Секоја чест за дечките од КГБ како раководат со Алфа пабликот, на Бета немам влегувано, но Алфа е поим за квалитетен сервер, и ако не се лажам многу високо е рангиран на Гејмтракер.
Но проблемот е влегување, превише играчи 24/7.
За Max Public 1 се согласувам со тебе , ужасен е серврот , нема дилема , ама пробај да играп на TABU Gaming, админите се асални , мапите редовно се мењаваат ... и плус Македонски е :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom