Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
13 мај 2009
Мислења
687
Поени од реакции
283
Како што читав по форуми, пробај да го смениш Renderer: DirectX, OpenGL... Ако не работи со ова, симни ја од друго место. :)
Уште вчера истото го прочитав на еден форум и сега работи супер. Но сепак фала.
 
М

Мартин`

Гостин
Има некој стим од тука ? Зошто со стим верзијава играчот како побавно оди плус на радарот не ги дава моите соиграчи (со мене што играат) ..
таква е стим верзијава или до мене/подесувањата е нешто..
 
Член од
18 ноември 2010
Мислења
194
Поени од реакции
101
Има некој стим од тука ? Зошто со стим верзијава играчот како побавно оди плус на радарот не ги дава моите соиграчи (со мене што играат) ..
таква е стим верзијава или до мене/подесувањата е нешто..
Izgleda e do tebe.A kade go kupi steam kanterot?
 

Silvio

Strength And Honor
Член од
21 јануари 2009
Мислења
311
Поени од реакции
166
Проблем со лаг. Ја симнав кантер верзијата од инсомниа про и имам константен пинг од 83 па нагоре на тие сервери од Макс, т-хоум ... имам интернет од Оне со солидна брзина не ми е јасно зошто имам лаг на овие сервери толкав и ме кикнуваат цело време? Помош ?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Проблем со лаг. Ја симнав кантер верзијата од инсомниа про и имам константен пинг од 83 па нагоре на тие сервери од Макс, т-хоум ... имам интернет од Оне со солидна брзина не ми е јасно зошто имам лаг на овие сервери толкав и ме кикнуваат цело време? Помош ?
Пробај да ги намалиш сетинзите (cl_cmdrate; cl_updaterate; rate). Ако ти се овие три 101, 101 и 25000 намали ги на 60, 60, 2500.
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Пробај да ги намалиш сетинзите (cl_cmdrate; cl_updaterate; rate). Ако ти се овие три 101, 101 и 25000 намали ги на 60, 60, 2500.
Не е до сетинзите него до твојот интернет/компијуер , ОНЕ е познат по тоа дека има лош сигнал т.е. на секој 4-5 секунди пингот да ти скока од 20 на 200 , ако си сигурен дека од компијутерот проблем немаш никаков обрати се кај ОНЕ или да ти ја проверат конекцијата или да ти го сменат модемот/рутерот .
--- надополнето: 6 март 2012 во 03:23 ---
Како да си го вратам менито ми се губи
Стисни на "F13" и чекај 5 секунди ќе се појави :eek:
Кое мени ?! биди појасен да ти помогнеме :)
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Не е до сетинзите него до твојот интернет/компијуер , ОНЕ е познат по тоа дека има лош сигнал т.е. на секој 4-5 секунди пингот да ти скока од 20 на 200 , ако си сигурен дека од компијутерот проблем немаш никаков обрати се кај ОНЕ или да ти ја проверат конекцијата или да ти го сменат модемот/рутерот .
--- надополнето: 6 март 2012 во 03:23 ---
Компјутерот нема врска со пингот, ако не чини компјутеро можи fps да му биди помала.. А и членот погоре кажа дека има константен пинг од 80 па нагоре, шо значи дека е сепак до сетинзите.
 
Член од
24 мај 2007
Мислења
78
Поени од реакции
7
Insomnia cs 1.6 nekoj nekade da prikaci ili da kazi od kade da se smetni......na insomnia ja nema dr care
 
H

HoT IcE

Гостин
Изедов бан на Балкан Експрес Пуб1 заради валхак, и пишав таму на форум за унбан и се прават будали, немаат демо, и јас пак неможам да играм.
Како да го тргнам банот? Користам в42 кантер од КГБ.
Најверојатно на стеам ид сум баниран.
 
Член од
31 мај 2011
Мислења
2.746
Поени од реакции
1.285
најди си сервер со асални админи......јас сум на бријесница
 
H

HoT IcE

Гостин
најди си сервер со асални админи......јас сум на бријесница
Ма се знае асален сервер со асални админи..KGB Alfa
Но тешко се влегува, на БЕ долго време играв, и сега некое мудле ме банирало, плус нема демо.
Зарем нема начин да се тргне бан?
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Ма се знае асален сервер со асални админи..KGB Alfa
Но тешко се влегува, на БЕ долго време играв, и сега некое мудле ме банирало, плус нема демо.
Зарем нема начин да се тргне бан?
Смени си ја IP адресата.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom