Помош околу Counter-Strike (општо)

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Pomagajte ve molam.Problemot e toa deka koga ja imav kanter pred da go formatiram hd-ot mozev da praam hlds server so 23 patch.Sea ne mozam probav i so najnoviot no mi vika could not establish connection to Steam servers.pls help fala fala fala odnapred
 
Член од
16 јули 2007
Мислења
2.164
Поени од реакции
134
Pomagajte ve molam.Problemot e toa deka koga ja imav kanter pred da go formatiram hd-ot mozev da praam hlds server so 23 patch.Sea ne mozam probav i so najnoviot no mi vika could not establish connection to Steam servers.pls help fala fala fala odnapred
Па што пробуваш да играш на стим сервери ако немаш стим :)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Pomagajte ve molam.Problemot e toa deka koga ja imav kanter pred da go formatiram hd-ot mozev da praam hlds server so 23 patch.Sea ne mozam probav i so najnoviot no mi vika could not establish connection to Steam servers.pls help fala fala fala odnapred
Симни си ја кантер со non-steam v32.1
 

KevinM

PC YODA MASTER
Член од
5 септември 2007
Мислења
82
Поени од реакции
0
Probav i so toj ama istoto mi go vikase.Ke probam use ednas.Ama rabotata e so site so ke sakaat da igraat kaj mene ke im treba patch 32 taka?dodeka porano mozese od najobicnata 1.6
 
Член од
7 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
0
kevin(stef) brat i od kaj mene nejke da kreira ti teknuva neli kreiram od statiot pc ne e do kanter site gi simnav i 23 i 32 dzabe do pc to e
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Probav i so toj ama istoto mi go vikase.Ke probam use ednas.Ama rabotata e so site so ke sakaat da igraat kaj mene ke im treba patch 32 taka?dodeka porano mozese od najobicnata 1.6
Kај мене се си е супер, ја користам 32.1 верзијата, а финтата е тоа што ако некој ја нема баш таа верзија, кога ќе проба да влезе кај мене на сервер, ќе почека некои 10 мин. за да префрли некои фајлови од мене кај него, т.е. од мојата верзија да ја апдејтува неговата, и после се е ОК.

kevin(stef) brat i od kaj mene nejke da kreira ti teknuva neli kreiram od statiot pc ne e do kanter site gi simnav i 23 i 32 dzabe do pc to e
Не би требало да е ништо до РС, мене се ми е супер со 32.1. Си правам dedicated server, и толку! :helou:
 
Член од
7 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
0
ej a kako da staam sxe na moj server nz kako pls kazete pls pls pls pls pls pls pls pls mi treba epten igrame tamu cw
 
Член од
7 март 2008
Мислења
78
Поени од реакции
0
p.c. do kanter 100 posto ne e zs eve vise 4 drugari ne mozeme da kreirame so dvete verzii
na site ni go pisuva
could not establish connection to Steam servers
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Има ли некој што си праи сервер по дома, и игра со другарите, а на серверот да се повеќе од 5 души вкупно?

Ме интересира дали тогаш има голем лаг, пошто кај мене кога сме до 4ца, лаг има до 60, а ако влезе 5ти играч, одма лагот иде на 2000-3000 и не паѓа се додека не искочи барем еден. Значи повеќе од 4ца неможеме да играме никако...

Некој да каже совет, fix, AMXmodX plugin, нешто слично... како да го опраам ова, и дали го има некој друг истиов проблем.
 

mkdpro.AceBoy

Кајгана 24/7
Член од
14 јуни 2007
Мислења
520
Поени од реакции
13
Има ли некој што си праи сервер по дома, и игра со другарите, а на серверот да се повеќе од 5 души вкупно?

Ме интересира дали тогаш има голем лаг, пошто кај мене кога сме до 4ца, лаг има до 60, а ако влезе 5ти играч, одма лагот иде на 2000-3000 и не паѓа се додека не искочи барем еден. Значи повеќе од 4ца неможеме да играме никако...

Некој да каже совет, fix, AMXmodX plugin, нешто слично... како да го опраам ова, и дали го има некој друг истиов проблем.
Проблемот е до интернетот,имаш бавен интернет брат :)

Имам јас еден мал проблем :)Барам да купам сервер,ама преку интернет не сум сигурен.Не ми текнува кој ми рече дека Алак прави сервери.Дали некој од кгн може да ми даде колку пари е 1 сервер за 12 души ?
 

KINDER

Манчестеристратор
Член од
28 јануари 2007
Мислења
2.434
Поени од реакции
45
јас можам да ти направам еден DIDACTED за тебе цената е 4 пива?
Пристајеш :)?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom