Помош околу Counter-Strike (општо)

kapetan

Не сум дебел. Стомакот ми е 3D!
Член од
4 октомври 2008
Мислења
966
Поени од реакции
535
Здраво дали можи некој да ми даде линк од каде да симнам скрипта за б-хоп и чит за кантер п48 инсомниа патч ???
ко ќе ја симниш кажи на кој сервери играш :D мош негде таму сум и јас :D
 

Memento Mori

Yeah science, bitch!
Член од
24 август 2009
Мислења
1.132
Поени од реакции
1.562
Chеат бара, таквите као тебе ги пукавме на freeze time коа игравме паблик хахха
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Здраво дали можи некој да ми даде линк од каде да симнам скрипта за б-хоп и чит за кантер п48 инсомниа патч ???

Повели чит, работи 100%, проверено.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Здраво ако има некој фејсбук од BoB the Beast нека ми прати во пп
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Здраво кој може да ми направи некој акаунт на инсомниа мк ? не можам јас никако има некој грешки на страната ... тој што може нека ми пише пп
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Праам сервер преку Dedicated и не им го дава ип-то на никој. Дали дека имам адсл или што е работата?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Праам сервер преку Dedicated и не им го дава ип-то на никој. Дали дека имам адсл или што е работата?

Мораш да отвориш 27015 порт на рутерот за твојата локална адреса, а на другарите да им ја дадеш јавната адреса и МОРАШ да имаш многу добар UPLOAD.
 
Член од
17 ноември 2008
Мислења
340
Поени од реакции
15
Дечки ако ве банираат на сервер дали ако ја преинсталирате кантерот ке бидите уште банирани ? кажете некоја финта за да можам повторно да играм на тој сервер што сум баниран поз
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дечки ако ве банираат на сервер дали ако ја преинсталирате кантерот ке бидите уште банирани ? кажете некоја финта за да можам повторно да играм на тој сервер што сум баниран поз

1. Ако ти е банирана IP адресата, ќе мораш со друга. Само рестартирај рутер ако си на динамична IP адреса и толку.
2. Ако ти е оригинал играта и играш на VALVE сервери, тогаш ти е баниран акаунтот на Steam и ќе мораш нов да правиш и од ново да ја купиш играта.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
може ли некој да ми каже што значи тоа pw

PW во глобала значи password (лозинка) на играч, или password на сервер (лозинка на сервер која корисникот треба да ја внесе).
Доколку си администратор на сервер или имаш слот, мораш да го сетираш password-от на серверот за да влезеш, а веднаш потоа да го внесеш твојот password кој ти си го измислил и си го дал на Head Admin или Server Owner за да ти даде админ права.
Така да, многу сервери немаат ставено свој пасворд затоа што го немаат едитирано тој што е по дифолт (_pw) во amxx.cfg.

Отприлика многу од серверите каде што си админ ти бараат по дифолт да пишеш setinfo _pw "твоја лозинка“ за да имаш пристап на сервер, а имаш и сервери каде што место тоа ќе сретнеш појава на пример setinfo _kgn "твоја лозинка“ , setinfo _ins "твоја лозинка“ исл. Ако некој ти бара pw а сака да ти даде админ, смисли некоја лозинка која само ти ја знаеш, на пример „kajgana" и кога ќе влезеш во игра ако ти е пуштен админот, ќе треба да пишеш setinfo _pw kajgana .
Тогаш ти е дозволен пристап на серверот со твоите права.
Се надевам сега ти е појасно.

Позз.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom