Помош околу Counter-Strike (општо)

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
kazete care .. na lap top cs 1.6 mi izlaga samo vo 3 rezolucii koga ke namestam na normal .. ali se gleda samo vo sredina i od strani ima crno po 2-3 cm , a koga e na widescreen ima samo edna 1280x720 rezolucija .. dali e do windowsov 7 ca koristam ili e do grafickata ati radeon HD5470 ?? pomos nekoj
Инсталирај драјвери за графичката.
 
Член од
23 март 2011
Мислења
303
Поени од реакции
148
Ај пробај на shortcut-от од играта додади ги овие параметри: "-gl -32bpp" ( без наводници ), да не ти се користи играта случајно software renderer. После тоа пробај смени резолуција.

Вака нешто би требало да ти изгледа
Target: D:\Games\Counter Strike\hl.exe -game cstrike -blablabla -gl -32bpp
 
Член од
5 јануари 2012
Мислења
9.288
Поени од реакции
4.961
Od ati imam driveri instalirano i najnovite gi instalirav vcera Catalyst najnovite !
--- надополнето: 6 јануари 2012 во 18:39 ---
Ај пробај на shortcut-от од играта додади ги овие параметри: "-gl -32bpp" ( без наводници ), да не ти се користи играта случајно software renderer. После тоа пробај смени резолуција.

Вака нешто би требало да ти изгледа
Target: D:\Games\Counter Strike\hl.exe -game cstrike -blablabla -gl -32bpp
nisto ne smeni ...
 
F

FuckYouAll

Гостин
Само што ја преинсталирав Кантерот и инсталирав нов патч за да можам онлајн да играм, и нејќет да се уклучит сеа.
Фатал ерор ми пишит и W_LoadWadFile: couldn`t load gfx.wad ???

Требит да го исфрлам комјутеров преку пенџере ? :pos:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Само што ја преинсталирав Кантерот и инсталирав нов патч за да можам онлајн да играм, и нејќет да се уклучит сеа.
Фатал ерор ми пишит и W_LoadWadFile: couldn`t load gfx.wad ???

Требит да го исфрлам комјутеров преку пенџере ? :pos:
Зашто со пачеви кога не знаеш како треба со нив?

Земи си веќе пачувана верзија и терај.
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
kazete care .. na lap top cs 1.6 mi izlaga samo vo 3 rezolucii koga ke namestam na normal .. ali se gleda samo vo sredina i od strani ima crno po 2-3 cm , a koga e na widescreen ima samo edna 1280x720 rezolucija .. dali e do windowsov 7 ca koristam ili e do grafickata ati radeon HD5470 ?? pomos nekoj
До лаптопот мислам дека е . Исто така лаптоп во комбинација со win7 не ти е баш гејмерска варијанта ќе имаш проблем и со резолуција и со сецкање и ред други..

Јебала те статистика, ако си играл некогаш ќе знаеш дека CT е полесно на inferno, исто како што Т е полесно на dust2 (мада овдека е поизедначено у сваки случај).
Сум играл и тоа не еднаш и два пати и тоа што го кажав е од лично искуство :) Ако играш по публици секогаш цт ги напаѓа т иако не е поставена бомбата и сеа ако во т играат 2 добри играчи и секоја рунда ги тепаат на испат треба да значи дека мапата е за терори ? Или пак ако во цт има подобри играчи и ги тепаат терорите на испад тоа значи дека мапата е цт ?
Друго е што има фејл мапи како de_dust4ever на која терорите стигаат побрзо до бомбплент од кантерите ^^
Погледни го линкот како да видиш дека не тропам безвезе ,
Код:
http://www.hltv.org/?pageid=183&eventid=0
најдолу имаш процентуална статистика на која мапа кој повеќе е добивал како цт или т од професионалците .
 
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.415
Поени од реакции
962
Некој да ми даде линк од каде може да ја симнам CS 1.6 од Insomnia што е ..
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363

Mjolnir

Духот на рамковниот договор
Член од
12 декември 2011
Мислења
1.967
Поени од реакции
1.867
Ова ке му дојде Мак Верзија? ......

Ако не е ке може некој да ме благослови со таква верзија!
Фала унапред!!!

ПС. Веке постирав и во друга тема, ама пошо ми треба итно за внуците!;)
не ова е само македонски сервер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom