Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
20 ноември 2008
Мислења
2.905
Поени од реакции
400
ај некој ако сака да ми ги даде нормалните скинове за CT i TT...
на мене ми се други ( човеците :) )
мислам дека ме сфаќате.

позз:smir:
 

lamja25

Grande FIORENTINA !!!
Член од
5 декември 2007
Мислења
2.339
Поени од реакции
66
decki moze link za download na cs 1.6 (insomnia na max adsl da igram)
 

Wizz.

TheBest
Член од
27 септември 2009
Мислења
262
Поени од реакции
69
Пробав многу работи, симнав многу програмчиња, ама нејќе. Значи сакам CS 1.6 сервер на протокол 48 и non-steam + AmxMod X. Напраив со patch, се додадов себеси како админ во amxmod x со Nickname и лозинка. После се најавив со setinfo _pw "лозинкa" ама треба да го сменам никот и пак да го вратам како што сум регистриран како админ за привилегии. Дали може некој да најде нешто без сменување на ник. А инаку треба да се пачира swds.dll фајлот. Земав еден друг swds.dll овој пат работи, но во Favorites ми вели Not Responding. Треба да се конектирам од конзола. Благодарам однапред.
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Може ..многу лесно и едноставно...али ако влезат фазла од двајца ќе ви лагуе ептен..ако сеуште сакаш да праиш кажи ќе ти остам линкче..
Па, како се прави? :) Треба нешто да се симне или?
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Дечки ај помош малце околу Кантеров!
Значи нејќе ама никако нејќе да тргне на OpenGl,на Software e ok али на највисока резолуција вади 40фрејма и ужасно ме нервира!
Пробав секако,со копирање на .dll OpenGL фајлот во Кантер фајлот и такви други курци палци еден куп,Vsync е исто така исклучен!
Пецко е Core 2 Duo и да не редам спецификации,повеќе од доволно е за Кантер побарувањата.....него шо е финтава шо нејќе со OpenGL да тргне?
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Дечки ај помош малце околу Кантеров!
Значи нејќе ама никако нејќе да тргне на OpenGl,на Software e ok али на највисока резолуција вади 40фрејма и ужасно ме нервира!
Пробав секако,со копирање на .dll OpenGL фајлот во Кантер фајлот и такви други курци палци еден куп,Vsync е исто така исклучен!
Пецко е Core 2 Duo и да не редам спецификации,повеќе од доволно е за Кантер побарувањата.....него шо е финтава шо нејќе со OpenGL да тргне?
Инсталирај или преинсталирај драјверите за графичката. Во мое време, тоа беше. :))))
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Инсталирај или преинсталирај драјверите за графичката. Во мое време, тоа беше. :))))
Е видиш и тоа забораив да напоменам,up to date се мајку му! И во мое време тоа беше проблем, не сум ја фатил Кантер едно 3 години па сега малце сакам да го нервирам брат ми по дома да види шо е Олд Скул! :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Дечки ај помош малце околу Кантеров!
Значи нејќе ама никако нејќе да тргне на OpenGl,на Software e ok али на највисока резолуција вади 40фрејма и ужасно ме нервира!
Пробав секако,со копирање на .dll OpenGL фајлот во Кантер фајлот и такви други курци палци еден куп,Vsync е исто така исклучен!
Пецко е Core 2 Duo и да не редам спецификации,повеќе од доволно е за Кантер побарувањата.....него шо е финтава шо нејќе со OpenGL да тргне?
Bump
 
Член од
6 април 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
zdravo jas sum nov na forumot.
porano ja igrav counter na serveri.
sega ja spustiv(nekolku verzii) kaj site verzii koga ce ja startuvam vo serveri mi dava (could not contact master game server to retrieve server list)
pomosssssss???????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom