Помош околу Counter-Strike (општо)

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Janev напиша:
moze li nekoj da mi kaze zoso ovie dva dena Latency na dvata servera na kajgana mi e nad 300
Тогаш кај тебе нешто не е во ред. Кај мене се` до прееска немаше никаков проблем. Ама од пред 3-4 саати, адслот на мт-њет почна да зеза, затоа и имаме проблем со пинговите. :smir:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
TonInter напиша:
Тогаш кај тебе нешто не е во ред. Кај мене се` до прееска немаше никаков проблем. Ама од пред 3-4 саати, адслот на мт-њет почна да зеза, затоа и имаме проблем со пинговите. :smir:
na kajgana i oste 10 servera ima lag nad 300.. a drugite serveri mi e normalno maksimum mi odi do 40.. se dvizi od 12-40
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
Janev напиша:
na kajgana i oste 10 servera ima lag nad 300.. a drugite serveri mi e normalno maksimum mi odi do 40.. se dvizi od 12-40
изгледа тие серверите од 12-40 ти се од Бугарија или Македонија и Романија, па затоа има помал лаг, а со оглед на тоа дека серверот Кајгана е во Германија ( или Холандија незнам точно ) ќе видиш дека имаш повеќе лаг, но не до 300. Кај мене е добро, оди максимум до 90, епа видите сеа. :)
 

KaSpeR[MkD]

There Is The Machine
Член од
17 април 2007
Мислења
131
Поени од реакции
1
Ej so e ova be luge ne se igra ni na 2 servera ... Lag golem mn . Sto e rabota nad 250 lag igrame so e ?

Ke se sredi li do utre lagot bre ? Utre se igra kgn vs sr ? Ke se odlozi natprevarot ili ... ?
[mod]следен пат, користи ја опцијата "измени"!!! немој да видам пост под пост!
-kpbKENGUR[/mod]
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Dali mozam ovde da kririkuvam??? oti imam golem (ne tolku) broj kritiki
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
thekillagorilla напиша:
Dali mozam ovde da kririkuvam??? oti imam golem (ne tolku) broj kritiki
Оваа тема е за помош, не за критики и пофалби. Тема за такви нешта е "Каунтер Страјк онлајн пуцаљка".
Поздрав.
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
ejj sto e rabotata denes so pingot cel den mi e nad 300... na samo mene i na drugi
 

Micev

ИсКусЕн КанТерЏијА
Член од
28 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
0
KaSpeR[MkD] напиша:
Ej so e ova be luge ne se igra ni na 2 servera ... Lag golem mn . Sto e rabota nad 250 lag igrame so e ?

Ke se sredi li do utre lagot bre ? Utre se igra kgn vs sr ? Ke se odlozi natprevarot ili ... ?
[mod]следен пат, користи ја опцијата "измени"!!! немој да видам пост под пост!
-kpbKENGUR[/mod]
deneska ima nogo lag ama problemot e do mtnet :) a dzo4e koga vkas ke se igra kgn vs sr ? druga li ili taa so ga igrajaame ..
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
Micev напиша:
deneska ima nogo lag ama problemot e do mtnet :) a dzo4e koga vkas ke se igra kgn vs sr ? druga li ili taa so ga igrajaame ..
taaa so ga igrajaame vidi data koga e pisan post
 
Г

Грејвдигер

Гостин
мицев јанев и остали струмичани што се жалат на лаг, пролемот е до кабелнет поточно до мт.нет пошто од таму е земен интернето :wink: ми кажа киро од кабелнет оти имале некој проблеме
:salut:
 

Micev

ИсКусЕн КанТерЏијА
Член од
28 февруари 2007
Мислења
482
Поени од реакции
0
Член од
8 јуни 2006
Мислења
131
Поени од реакции
1
Zosto poslednive 2 dena serverite dva se padnati?Dali e do mojot net ili PC ili site go imate problemot.Probuvam da otvoram cs.kajgana.com i mi pokazuva error a se drugo si e normalno.POMAGAJTE VE MOLAM NE MI SE IGRA NA MAXARENA!!!
 

kpbKENGUR

Devil's Advocate
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.132
Поени од реакции
201
Aleksandar4e напиша:
Zosto poslednive 2 dena serverite dva se padnati?Dali e do mojot net ili PC ili site go imate problemot.Probuvam da otvoram cs.kajgana.com i mi pokazuva error a se drugo si e normalno.POMAGAJTE VE MOLAM NE MI SE IGRA NA MAXARENA!!!
серверите се паднати, не е до тебе.
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Ако прелистиш малце низ теми ке видиш се как шо .. затоа шо има напишано .. да немаше и така и така .. ама вие мрзловци не ви се мрднува 1-2-3 страни поназад
 

Kajgana Shop

На врв Bottom