Помош околу Counter-Strike (општо)

ivan_legenda

I`m LEGENDA
Член од
21 јули 2007
Мислења
101
Поени од реакции
2
Си прочитал зашто не те прима?
Не?

Ај да ти кажам, пишува дека те исфрла заради тоа што тие 2 слота се резервирани за администратори.
Steta so e taka napraveno super si bese so 16 dusi i + imase mesto za administratori. vaka 14 dusi mn malce e(moe mislene).
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Како можам да ги наместам кога ги менувам оружјата да не се репетираат? Знам дека може на Кондишн Зиро, а може ли 1.6?
Тоа БЕШЕ баг што сега е поправен. Последно мислам дека на 1.3 или 1.5 го имаше.
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
Корун,па тоа ти велам јас имав 40-50 фпс:jaj:.
И сега кога е стотка ...Ного голема разлика се примејке.
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Abe zasto na kajgana 1 server pisuva 14/16 i ne mozes da vlezes ??? Znae nekoj da kaze ili serevrot go naprajle za 14 dusi???
Мхм, сеа видов и јас. Треба да е 16 +2, ке се среди до после. Вчера нормално беше.

Тоа БЕШЕ баг што сега е поправен. Последно мислам дека на 1.3 или 1.5 го имаше.
Има такви модели. :) Но не се дозволени мислам, плус "ти се зголемувало fps".
 

ivan_legenda

I`m LEGENDA
Член од
21 јули 2007
Мислења
101
Поени од реакции
2
Мхм, сеа видов и јас. Треба да е 16 +2, ке се среди до после. Вчера нормално беше.



Има такви модели. :) Но не се дозволени мислам, плус "ти се зголемувало fps".
Top ako se vrati se u normala kako sto bese.T.e. 16+2
 
S

SSS-Stolica

Гостин
кога играм после некои 30 минути почнува да ми засецкува,стаив фпс100 и после 30-те минути ми се намалува ми се мења цело време ми идат фпс-то рандом борјки,од контрол панел на графицката го изгасив verican sync-off го стаив и пак ми праеше така,ги симнав најновите драјвери ги инсталирав напестив verican sync-off и пак ми праи така некој начин да се напраи?
да не знае некој како да напраам CS да не ми засецкува?
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Пробај со постари драјвери, и намали на 50-60фпс. Пробувај секакви варијанти. Шо пц имаш?
 
Член од
2 ноември 2008
Мислења
5.335
Поени од реакции
1.782
Зошто ми се рестартира ком.. од SXE INJECT на кантер ?:nesvest::nesvest::toe:
 

MaKi-MaKi

МаКи
Член од
21 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
Зошто ми се рестартира ком.. од SXE INJECT на кантер ?:nesvest::nesvest::toe:
може ти е до комп. а мозе и да имас проблем со цс...така да провери со антивирус да не имаш вируси.од лично искуство:smir:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Мхм, сеа видов и јас. Треба да е 16 +2, ке се среди до после. Вчера нормално беше.



Има такви модели. :) Но не се дозволени мислам, плус "ти се зголемувало fps".
Абе ја можам да направам модели што не репетираат АМА, играта е програмирана пример, одкога ќе го извадиш оружјето после една секунда да можеш да пукаш. И дали ќе репетира, дали не, исто ти е, сватете го ова. А тие модели што зголемуваат FPS се попросто направени, со помалку графика и полигони, полошо изгледаат па така играта помалку се замара за оружјата и ти дава 1-3 FPS плус.
 

MaKi-MaKi

МаКи
Член од
21 ноември 2008
Мислења
96
Поени од реакции
5
Eve edna golema pomos do noobcite sto gi ima na serverite sto uste nezz kako se drzi maus a se fatile na server da igraat:jaj:,nikoj nemoze da se nauci od server,da nauci kako se igra, da ima refleks...zatoa klikni ovde i simni ja ovaa Counter Strike!pozz noobs:helou:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.561
Поени од реакции
33.814
Ха, до некаде си во право коруне.
Но, што мислиш на комбинацијава.. мал баг плус.
Моделите во комбинација со скрипта. Си местиш кое копче сакаш и пример правиш релоад стиснеш тоа дугме испукува плус 2 куршуми? Не троши од шаржер ниту од било што.

Значи, на пиштол си.. користиш багот - пукаш 2 куршуми, плус мегувреме стискаш 1 за пушката. Ја вади и продолжува да пука.. значи додека да ја извади ти пукаш 2 куршуми и после продолжуваш со пушката. Споен оган. И го добиваш ефектот типчето што го бараше. (H)

Бтв, и моделите и скриптата е забранета. Така да..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom