Помош околу Counter-Strike (општо)

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.562
Поени од реакции
33.814
Digital Vibrance?

Зголеми го малце, и види дали има разлика..
 

HungryWolf

Deep In Tha Forrest
Член од
30 јануари 2007
Мислења
793
Поени од реакции
4
фала дечки ама се снајдоф, најдоф програмче со хоткејс за зголемување во самата игра и одлично функционира, PowerStrip се вика, еве ви послужете се, freeware е http://entechtaiwan.com/util/ps.shtm

wot, прочитав и тоа на нвидиа форумс, ама ништо , ептен мала разлика, а сликата во виндос е катастрофа :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Се што кажавте дека треба да се направи за зголемување на FPS направив, си пишува дека има 100 FPS, ама ингејм јас не приметувам, исто ми е како предходно.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Се што кажавте дека треба да се направи за зголемување на FPS направив, си пишува дека има 100 FPS, ама ингејм јас не приметувам, исто ми е како предходно.
А ти што очекуваш?
 
S

SSS-Stolica

Гостин
кога играм после некои 30 минути почнува да ми засецкува,стаив фпс100 и после 30-те минути ми се намалува ми се мења цело време ми идат фпс-то рандом борјки,од контрол панел на графицката го изгасив verican sync-off го стаив и пак ми праеше така,ги симнав најновите драјвери ги инсталирав напестив verican sync-off и пак ми праи така некој начин да се напраи?
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
5.366
Поени од реакции
804
кога играм после некои 30 минути почнува да ми засецкува,стаив фпс100 и после 30-те минути ми се намалува ми се мења цело време ми идат фпс-то рандом борјки,од контрол панел на графицката го изгасив verican sync-off го стаив и пак ми праеше така,ги симнав најновите драјвери ги инсталирав напестив verican sync-off и пак ми праи така некој начин да се напраи?
Adjust image with preview quality или performance ?
 

PepoOo

[d^.^b]
Член од
7 април 2008
Мислења
621
Поени од реакции
24
За кој как,на мене стварно не мее исто колку ке мее fps-то.
Нишанот се намалува многу побрзо на 100.
Едноставно поубаво се игра.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
За кој как,на мене стварно не мее исто колку ке мее fps-то.
Нишанот се намалува многу побрзо на 100.
Едноставно поубаво се игра.
Тоа "брзо намалување" е дел од стотинка, ако тоа го заприметуваш, алал да ти е. Него, тебе тоа те мава на психа. "Знаеш" дека треба да е побрзо и подобро, и автоматски тоа го гледаш, а не е така, верувај :)

Да кажеш од 30-40 фрејма да стаиш на 100, тогаш се гледа разлика.
 

ivan_legenda

I`m LEGENDA
Член од
21 јули 2007
Мислења
101
Поени од реакции
2
Abe zasto na kajgana 1 server pisuva 14/16 i ne mozes da vlezes ??? Znae nekoj da kaze ili serevrot go naprajle za 14 dusi???
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Abe zasto na kajgana 1 server pisuva 14/16 i ne mozes da vlezes ??? Znae nekoj da kaze ili serevrot go naprajle za 14 dusi???
Си прочитал зашто не те прима?
Не?

Ај да ти кажам, пишува дека те исфрла заради тоа што тие 2 слота се резервирани за администратори.
 

Sacansi*

Oh, crystal ball!
Член од
4 април 2008
Мислења
2.746
Поени од реакции
68
Како можам да ги наместам кога ги менувам оружјата да не се репетираат? Знам дека може на Кондишн Зиро, а може ли 1.6?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom