Помош околу Counter-Strike (општо)

Член од
15 февруари 2007
Мислења
238
Поени од реакции
2
ZIKS напиша:
lol, има некој такви, ама добро е да има FF, и да наместат админите, кога ќе го пукне некој на некого, наместо на тој што бил погоден да му зема енергија, да му зема на тој што пукнал. :)
da, ima takvi modovi, moze takvo nesto da se stavi... posto bas e glupo koga doagjaat 5 dusi u edno tesno mestence i jas gi pukam site, i oni site frcat metci niz nivni lugje i samo jas gi primam :s
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
vcera so /ff na de_nuke potpuno mi eb*a mater. Niedna runda skoro ne izigrav kao sto treba. Ama i ja ne bev ko sto treba...
 

IsusHristos

Bojan CPU
Член од
1 март 2007
Мислења
256
Поени од реакции
1
Што е ова добар играч на серверов не смее да има.Папаци ако некој им даде хед шот одма плачат читер и админот бан.Да ме насшло античит да ме избанирате и никад да не ме пуштите на серверот а не оваа папаци се жалат не знаат да играат губат што сум им јас крив што се ботови.
 
Член од
26 февруари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
1
Problem so cmd name KOMANDATA

dali bi mozele da mi pomognete koga sum server vo LAN se slucuva da bilo koj vo mreznoto igranje so cmd name (ime) da mi menuva nick dali koze da mi kazete kako da go resam toj problem Blagodaram

[mod]нареден пат не отварај тема за секој проблем поединечно
kpbKENGUR[/mod]
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
mislim deka kengur koga ce go vidi ova .....

inaku ne znam
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
VICKS напиша:
bi sakal da prasam dali nekoj znae da mi kaze koga igram vo lan koga sum server bilo koj od igracite mi go menuva imeto sa cmd name (ime) komadnata dali nekoj se ima sretnato so ovoj problem i kako da go resam blagodaram
Со командата CMD NAME XXXXX се мења името на тој што креирал, значи не креирај ти друг пат! :)

Поздрав!
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
VICKS напиша:
dali bi mozele da mi pomognete koga sum server vo LAN se slucuva da bilo koj vo mreznoto igranje so cmd name (ime) da mi menuva nick dali koze da mi kazete kako da go resam toj problem Blagodaram
Да, не креирај преку New Game туку преку hlds.exe.. прави дедикејтед сервер со друг порт (пр. 27016), и ќе можете сите да се конектирате, без да те заебаваат.
 
Член од
26 февруари 2006
Мислења
5
Поени од реакции
1
Pravam server preku hlds.exe ali ne go gledam sigurno ima nekoj problem dali imas idea sto bi mozelo da e a go izvadiv shortcut na destop i se ok startuva ali ne go gledam vo igrata
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
lol .. pa ako sakas da si go gledas serverot ke odis u FAVOURITES pa ADD SERVER i ke ja adnes IP na Dedicted serverot i ke si go gledas .. !
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Па како не сум направил бе .. стави ја ип у адд сервер ке видиш дека ке можеш да го гледаш
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Абе не бива на секој...ти ако си го гледал не значи оти сите ке го гледат! :helou:
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Значи да повторам.. дедикејтед, со порт различен од 27015 (пр. 27016), ставен како LAN или Internet (self-explanatory), и forward-ирани портови (27015, 27016) на firewall/router. После тоа се конектираат со connect IP:PORT.

Работи
.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
4.773
Поени од реакции
2.082
Imam eden problem!
Koga sakam da startuvam NEW GAME na kanter ne saka da mi okluce, izleguva edno Runtime Error! Program: C:\Program Files\Valve\hl.exe abnormal program termination i ima OK.
koga ke odam OK mi ja isklucuva igrata i me vraka vo WINDOWS..
ako znae nekoj vo sto e problemot pls neka kaze
blagodaram odnapred :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom