Помош околу Counter-Strike (општо)

SkYw4lk3r

The last Jedi
Член од
20 февруари 2007
Мислења
324
Поени од реакции
7
Aj pls nabrzinka neka pise nekoj kaj da ja najdam Kanter da ja downloadiram poso go formatiav kom. i ne mi teknuva od kaj ja simnav togas.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
SkYw4lk3r напиша:
Aj pls nabrzinka neka pise nekoj kaj da ja najdam Kanter da ja downloadiram poso go formatiav kom. i ne mi teknuva od kaj ja simnav togas.
Ја имаш на cs.kajgana.com web сајтот! Иди таму и симни си ја, ама после ќе треба да го најдеш NON-STEAM patch v26 за да можеш да играш на КАЈГАНА серверот!
 
Член од
25 јануари 2007
Мислења
3.176
Поени од реакции
106
Shorty напиша:
abe idite na oficijalnite internet strani na grafickata i simnete gi najnovite drajveri(barajte latest drivers)
Епа ајде ако знаеч некој веб за драјвери за графичка кажи тука зш јас немам појма .. позз
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
MeToNo1[MkD] напиша:
Епа ајде ако знаеч некој веб за драјвери за графичка кажи тука зш јас немам појма .. позз
epa kazi koj model ti e grafickata... ne mozem da ti ja kazem od nvidia ako ti e grafickata od radeon
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
TonInter напиша:
За оние кои имаат проблеми со другите сервери, конкретно, оние кои не можат да додадат сервери во листата на фаворити; симнете ја најновата закрпа за CS 1.6.
ПОПРАВКА: Не е ова најновата закрпа (patch) за кантер! Овој е v21 а најновиот е v26! Иначе, v21 го имавте и на cs.kajgana.com, па значи дека и да го симнете од линкот погоре, ќе го симнете истото што го имате по дома, и со тоа автоматски ќе го имате истиот проблем!
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
ПОПРАВКА: Не е ова најновата закрпа (patch) за кантер! Овој е v21 а најновиот е v26! Иначе, v21 го имавте и на cs.kajgana.com, па значи дека и да го симнете од линкот погоре, ќе го симнете истото што го имате по дома, и со тоа автоматски ќе го имате истиот проблем!
Добро, можеби не е најновата, ама на Кајгана серверот ја имаме верзијата 16.. така да... :tapp:
 

Zer0_CooL

F.U.R.
Член од
19 мај 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Прво прочитај убаво, РАЗМИСЛИ поубаво па после постирај нешто вакво!

Ова ти го кажувам од едноставна причина што едно си читал, друго си сватил, трето си пишал!

Иначе пишува дека мора да имаш 100 поста за да ИГРАШ НА CS:Kajgana ТУРНИРОТ!!!!

А и вака можеш да си играш на серверот, ама на турнир, без 100 мислења, НЕ!
Еј брат ај не ми изигравај нешо зато шо да можев да влезам досега ке влезев и ке играв на скапаниот сервер, ама не можам. Затоа гледај си масата пред тебе и не кажви многу соној. Убо? И не се прај многу паметен.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Zer0_CooL напиша:
Еј брат ај не ми изигравај нешо зато шо да можев да влезам досега ке влезев и ке играв на скапаниот сервер, ама не можам. Затоа гледај си масата пред тебе и не кажви многу соној. Убо? И не се прај многу паметен.
Ако прочиташ поубаво додека пробуваш да влезеш на КАЈГАНА серверот, ќе видиш што е проблемот т.е. зашто те кикнува! А тоа е пошто серверот е цело време полн!

Поздрав!

П.С. Читај малку, па после заземај став!
 

Zer0_CooL

F.U.R.
Член од
19 мај 2006
Мислења
45
Поени од реакции
0
Пишит дека местото е резервирано за некој си, зато не можам да влезам.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Zer0_CooL напиша:
Пишит дека местото е резервирано за некој си, зато не можам да влезам.
Eте така! А не одма да викаш!

Значи: Серверот е полн кога има 20 / 22 на него, а тие 2 се резервирани за админите на серверот што значи, со малку повеќе среќа, треба да го начекаш да има мах. 19 од 22 играчи на серверот за да се обидеш да влезеш на него, ако некој не влезе пред тебе!

Поздрав!
 
Член од
11 март 2007
Мислења
7
Поени од реакции
0
-={K-O-R-U-N}=- напиша:
Немаш инсталирано драјвери за графичката!
Инсталирај си, па иди на OpenGL!

druze fala nogo gi instalirav drajverte i do niv bese :je:
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ludoooo напиша:
druze fala nogo gi instalirav drajverte i do niv bese :je:

Знам, затоа и ти кажав да ги инсталираш!!! :pos2:

Ај сеа играј си на раат, и без чит!
 
P

Princ

Гостин
Мето, ти го префрлив мислењето овде. Нема врска со кантер тоа прашање.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom