Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Едно лесно прашање, кај можам на интернетов да најдам како топ листи од книги бестселери на годишно ниво? По жанрови.
 

girl_girl

пловам на асфалт
Член од
13 јуни 2010
Мислења
913
Поени од реакции
132
Ќе може ли малку помош, ако некој знае веб страна за симнување на електронски книги, по можност на македонски, ама нема да е проблем и ако е на англиски?
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.357
Поени од реакции
4.879
Дали во градските библиотеки се изнејмуваат книги на англиски јазик? Се работи за книгата New York - Meyer Berger
 

Srcee

Unforgettable
Член од
29 април 2008
Мислења
5.275
Поени од реакции
3.496
Дали во градските библиотеки се изнејмуваат книги на англиски јазик? Се работи за книгата New York - Meyer Berger
Во Тетово да, а чим во Тетово тогаш би требало и у Скопје. За конкретната книга не знам.
 

wild dolphin

Мал човек а голем ждерач
Член од
12 мај 2009
Мислења
1.702
Поени од реакции
229
ај ако знае нбекој да ми каже кое школо за странски јазици во ск е најдобро а најмногу ме интересира курс по италијански каде има најдобри професори исто и цени ме интересираат?
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
ај ако знае нбекој да ми каже кое школо за странски јазици во ск е најдобро а најмногу ме интересира курс по италијански каде има најдобри професори исто и цени ме интересираат?
http://csj.com.mk/

Стариот добар Центар за странски јазици... претпоставувам дека сè уште е еден од најдобрите...
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Здраво дечки, ми треба некоја мала приказна да е на дијалект.
Да биде половина и може повеќе од една мала тетратка.
Таква, како што ѓи раскажуваат бабите и дедовците. :)
Ако знаете, кажувајте. Итно е.

Поздрав!
 
Член од
22 септември 2010
Мислења
1
Поени од реакции
0
Здраво, ве молам ако можете да ми напишете есеј на тема ,,Писмото го победува времето " до вечер до 21:30 минути ако може да биде напишан. Однапред ви благодарам поздрав
 
Член од
27 јуни 2008
Мислења
1.543
Поени од реакции
42
Здраво дечки, ми треба некоја мала приказна да е на дијалект.
Да биде половина и може повеќе од една мала тетратка.
Таква, како што ѓи раскажуваат бабите и дедовците. :)
Ако знаете, кажувајте. Итно е.

Поздрав!
Ќе ти пратам во порака :)

Или подобро дај ми маил,имам мала презентација со сите особености на дијалектот во PowerPoint.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ќе ти пратам во порака :)

Или подобро дај ми маил,имам мала презентација со сите особености на дијалектот во PowerPoint.
Нема потреба веќе, најдов. :))
Фала во секој случај. :)
 
Член од
3 мај 2008
Мислења
601
Поени од реакции
7
дали некој може да даде линк или нешто сл. со кратка содржина на ,,Канционер'' од Ф.Петрарка
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
41
дали некој може да даде линк или нешто сл. со кратка содржина на ,,Канционер'' од Ф.Петрарка
Содржина од “Канцониер“ во секој случај не може да има, бидејќи тоа е збирка поезија. А ако бараш анализа на некои сонети или слично, можам да најдам некој линк или слично и да ти ги пуштам по ПП.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom