Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
10 декември 2009
Мислења
534
Поени од реакции
87
'Sueños Cumplidos' (Dreams Come True)-CRISTIANO RONALDO

Луѓе може ли некој да ми ја најде новата книга на Кристијано „КИКИ“ Роналдо 'Sueños Cumplidos' (Dreams Come True) во електронска форма
 
Член од
22 декември 2009
Мислења
1
Поени од реакции
0
Tema : 1;Profesijata go osmisluva zivotot na covekot. 2;Idninata im pripaga na onie koi veruvaat vo svoite sonista. Mi trebe hitno za pismena ako moze nekoj da pomogne :S
 

RIOT!

dust in the wind
Член од
10 септември 2009
Мислења
90
Поени од реакции
16
А да не имаше некој состав за Гилгамеш...асирско-вавилонска литература...нешто такво??
 
Член од
12 август 2009
Мислења
15
Поени од реакции
1
mi treba nesto za '
Zimski olimpiski igri 1988 plssssssssss :nesum::uvo:
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610
Ај малце оф топик...
Ако би можеле да ми кажете од каде можам да најдам на интернет различни книги(лектири) и да ги читам.Ми треба моментално Вујко Вања.Благодарам однапред.:smir:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Хелп!:)
Дали некој има фатено забелешки кога ја обработувал Канцониерот на часови или слично?:)
Ми требаат тие белешки за две пеења(CCLXXII - Животот ми бега, времето си тече и CCXCII - Oчите за кои зборував толку страстно:))
Ако има некој билошто нека прати по пп!
Благодарам однапред:smir:
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Ме интересира ако некој од вас знае страна кајшто се занимаваат со анализа на стилски фигури на песна, значи НЕ анализа на содржината. Ако знаете, би ве замолил да ми ја пишете. Која било песна може, тоа не е важно, а и јазикот може да е англиски или македонски. Благодарам однапред.
 
Член од
27 ноември 2008
Мислења
1.433
Поени од реакции
341
Ми треба есеј или кратка содржина за книгата ,,Александар Македонски,, од Жан Расин.
 
M

Mario Gómez

Гостин
Не е баш за тоа темава ама ај ќе ми се прости.:)

Може некој одприлика да ми каже колку пари се трите дела од трилогијата на Толкиен LOTR, и дали ја има на македонски?
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.823
Поени од реакции
6.346
Не е баш за тоа темава ама ај ќе ми се прости.:)

Може некој одприлика да ми каже колку пари се трите дела од трилогијата на Толкиен LOTR, и дали ја има на македонски?
Незнам колку пари е,али ја има на македонски.Ја имам дома.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom