Помош! - ми треба одредено дело/проект...

Член од
28 јули 2007
Мислења
15
Поени од реакции
4
Здраво, скоро треба да почнам да работам на дипломската и одбрав теме "USB порти". Ииии ми треба малку помош со литература. Има многу книги ама ми треба некој да ме посочи кон најсоодветните.

Сакам да научам како USB порта фукционира, и да накуцам софтвер во C#, со кој би можел да контролирам некој уред поврзан на портата, или пак да активирам некое реле, кое понатаму би можело да активира поголем потрошувач, како на пример ламба...

Еден пријател од Англија ми кажа дека C#, бил многу барам таму и сакам воедно да го научам и него при изработување на дипломската. Ако некој има книга од типот "C++ in 21 days" за C#, би ценел ако ми ја даде. Во неа беа добро објаснети нештата, а англискиот не ми е проблем. И нешто за USB порти... Имам Visual Studio 2008.

Ве молам држете ги непродуктивните мислење на најниско можно ниво.

Однапред благодарам за помошта.

Поздрав, Миле

+++++++++++++++++++

Барав на нет претходно, не дека сум мрза ама некој да те упати е сосема друго одколку да луташ и да читаш шо треба и не треба. и не си фантазирам дека че го научам C# за 21 ден...
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Ај ве молам нека ми каже некој каде можам да ја најдам книгава Правни речник са обрасцима правних аката од Б. Вукичевик? Англиско српски е.ПЛС............
 

ljupce_piroman

А ти си или... Брат ти ?
Член од
7 март 2007
Мислења
77
Поени од реакции
2
moze eden patopis mi treba za u cetvrtok
ke praime pismena po makedonski
Pls
 
Член од
3 март 2008
Мислења
1.131
Поени од реакции
68
ОД срце ве молам некој ако може да ми помогне во врска со песните Копачите,Т'га за ЈУГ или Сердарот.Поточно ми требаат критики за тие песни и нешто за авторот.ВЕ МОЛАМ бидјќи ми треба ИТНО за утре
Благодарам однапред:toe::nesum:
 

ShiNinG`sTaR

The Chosen One
Член од
29 јули 2007
Мислења
82
Поени од реакции
1
А мене ми треба состав на тема "Мојот неостварен сон за Египет" ... Ако имате идеи ве молам пишете, за писмена ми е. Oднапред благодарам.
П.С. За утре ми е :(
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
А мене ми треба состав на тема "Мојот неостварен сон за Египет" ... Ако имате идеи ве молам пишете, за писмена ми е. Oднапред благодарам.
П.С. За утре ми е :(
Добра тема... имаш различен професор од шаблонот, ми се допаѓа...

Сонце, опушти се... распламти ја имагинацијата. Темата ти дозволува да пишуваш ама буквално за што сакаш а никој да не ти замери. Секогаш велам насловот е само повод за пишување а не причина.

Сепак задржи го школскиот принцип увод, заплет, заклучок... па почни во стил... “Се викам Звезда што свети. Тоа е моето индијанско име. Во интервјуто за Си ен ен, изјавив дека покрај прпадноста на мојата матична Сиукска земја би се сложила и да бидам родена како дел од големото античко македонско семејство, а можеби и нешто подоцна од египетската лоза. Нефертити и Клеопатра сигурно би имале што да ме научат. Ме праша новинарот зошто токму тие две земји, па јас бев принудена да му ја раскажам љубовната приказна за момчето со египетско потекло а родум Охрид... (пример... снајди се понатаму)
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
Црно семе и Пиреј
за писмена работа по македонски јазик
ај нид хелп!
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Црно семе и Пиреј
за писмена работа по македонски јазик
ај нид хелп!
Ajде Викторгг само ти може да не поучиш. Се сплотувам со барањево.:smir:
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Eci^^^ напиша:
Ajде Викторгг само ти може да не поучиш. Се сплотувам со барањево.
Црно семе и Пиреј
за писмена работа по македонски јазик
ај нид хелп!
Ова е многу убава и актуелна тема. Пиреј и Црно семе се многу слични по својата содржина која моментално е мошне актуелна. Баталете ги книгите, прогуглајте само ако имате желба да ги спомнете во текот на пишувањето и да си ги импресионирате професорите. На пример... “... македонскиот народ од памтивек бил на тешки маки. Дури и во уметноста, херојството на античките се замени со страдањата на оние македонци опишани од Ташко Георгиевски и Петре Андреевски...“

Нема да пљампам ќе ви дадам линк до една тема која треба да ви каже за што всушност треба да пишувате... http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=21320
 

Pretty bItCh

..::feel the ♥::..
Член од
20 септември 2007
Мислења
317
Поени од реакции
1
Ова е многу убава и актуелна тема. Пиреј и Црно семе се многу слични по својата содржина која моментално е мошне актуелна. Баталете ги книгите, прогуглајте само ако имате желба да ги спомнете во текот на пишувањето и да си ги импресионирате професорите. На пример... “... македонскиот народ од памтивек бил на тешки маки. Дури и во уметноста, херојството на античките се замени со страдањата на оние македонци опишани од Ташко Георгиевски и Петре Андреевски...“

Нема да пљампам ќе ви дадам линк до една тема која треба да ви каже за што всушност треба да пишувате... http://forum.kajgana.com/showthread.php?t=21320
тнх веке се снајдов,направив убава комбинација од книга и нешо од нет.супер излезе,можам мирно да спијам:pipi:
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22
Луѓе ке ми даде некој нешто во врска со РОМАНТИЗМОТ И АЛЕКСАНДАР ПУШКИН ( АЦО ПУШКАТА ) ?
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ми треба помош за народни македонски песни.Поезија која не е авторска туку стари,народни,македонски песни кои се со непознат автор.ИТНО!!!!
 

^Exotic^

Wanderstruck
Член од
25 ноември 2007
Мислења
5.969
Поени од реакции
1.059
Ми требаат барем 3 наслови на такви песни.Сам ќе ги обработам ми требаат само насловите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom