Помош и совети

Член од
25 јануари 2008
Мислења
1.839
Поени од реакции
68
Дали некој успеал да ја инсталира играва, ако да, ве молам помогете ми, преска ја купив али никако не можам да ја инсталирам.
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.586
Поени од реакции
2.183
Дали некој успеал да ја инсталира играва, ако да, ве молам помогете ми, преска ја купив али никако не можам да ја инсталирам.
Да јас ја имам инсталирано и играни.Каде ти е проблемот пиши подетално за да ти објаснам
--- надополнето: Aug 11, 2011 4:18 PM ---
Дали некој успеал да ја инсталира играва, ако да, ве молам помогете ми, преска ја купив али никако не можам да ја инсталирам.
Еве вакаЧВлези во фолдерот кате што ти е инсталацијата од играта и побарај фолдер штом се вика Redist влези во него и инсталирај се шо има(GFWL,Open AL,DirectX I Rapture3D(Rapture3D немора да го инсталираш ама ке немаш глас на играта).И ако ти е пиратска верзија обавезно и кракот да го копираш каде што ти е инсталирана играта.Него можеш да го најдеш во фолдерот Razor1991
 
Член од
15 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
Imam problem so sims 2 produzhetok.. gi izvadiv od internet.. nekoe vreme se pushtaa sega nesakaat, gi pushtam na deamon tools i sega nesaka mi se pojavuva
Not Found
The requested URL /launcher/ was not found on this server.

Mozhe malku pomosh ?
 
K

kalimer0

Гостин
Инсталирав Hunitng 2010 и кога ќе ја пуштам ми излегува
sys no graphics. Исто и на CS резолуцијата неможам да ја направам OpenGL.
Имам ATI 4300/4500 512mb инсталирав и драјвери незнам што може да биде проблемот... Некоја идеја?
 
Член од
15 април 2009
Мислења
657
Поени од реакции
112
Лепотани и лепотици, играм Minecraft и си направив убава и голема кукичка, но ја изгубив :(. Има ли начин како да си ја најдам или да почнам одново?
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Се снајдов.. немора ( Minethographer )
Имаш и MCEdit за манипулација со светот (можеш да леташ низ цела мапа), имаш и неколку модови кои додаваат minimaps со waypoints во играта.. ѕирни тука. Minecraft без модови е малку досадна :)
 
Член од
5 ноември 2010
Мислења
4.841
Поени од реакции
3.873
дечки,симнав Harry Pother And The Deathly Hallows Part 2,е сеа,кога ќе ја уклучам играта ми се појавува Out Of Range на мониторот,и не се гаси,па треба да рестартирам ПЦ,некое решење?
 
B

BrunoFresh

Гостин

Ми се врати филмот деновиве за Sacred 1. Лудници е играта и сакав да си ги "обновам" старите јаки денови кога бев мал и пукав нон стоп Sacred 1, заедно со Diablo, па затоа вчера ми текна да ја симнам и да ја играм. Со самото играње наидов на еден итем кој се вика GAMEBOX, и веднаш ми дојде оној истиот филм од порано што е тоа и зошто служи. И порано кога играв наидов на тој итем но неможев да најдам за што конкретн служи. Епа гејмери што добро ја знаете Sacred 1, ако може за мала помош од вас, за што поточно служи. Знам дека се 8 такви кутии, како на сликава:

Но што со нив?
 
Член од
20 ноември 2008
Мислења
6.104
Поени од реакции
2.514
Ja има некој играно From Dust? Ја инсталирав и пробвам да влегвам ама само чекам чекам едно да се наполни ама не сака нешто...
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
Ja има некој играно From Dust? Ја инсталирав и пробвам да влегвам ама само чекам чекам едно да се наполни ама не сака нешто...
Извади Offline Fix од Skidrow. Иначе играта е срање ја избришав после 5 мин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom