Помош и совети

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Ако може мала помош околу Hitman 2? Заглавив на едно место па ако некој ја играл, би го замолил да ми помогне.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.305
Поени од реакции
27.873
Пробувам да ја инсталирам Assassin's creed II. Ја инсталирав играта, го инсталирав серверот, се регистрирав кај убисофт, и кога го уклучувам серверот за да играм, ми вика Server is running, Game is not running. Чаре?
Мислам дека uplay browser ми е лош. Знае некој од каде може да се симне?
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Dali nekoj znae od kade mozam da najdam squad update za fifa 08? ako nekoj znae pisete vednas.
pls
 
Член од
6 јули 2008
Мислења
458
Поени од реакции
10
Епа вака ,вчера и денес траеше мојот последен (од 2-3) обид да ја инсталирам и играм гта 4. Мизерно неуспесен обид ,ама барем ми се уклучи играта овој пат.

Значи вака ,сега ја избришав гта и ми треба се потребно за успешна исталација. Од упдејти до пачови итн.

Ако може мала листа со убаво суредени линкови ке бидам многу благодарен.

Фала однапред.
 
Член од
20 април 2010
Мислења
718
Поени од реакции
527
Дали знае можеби некој како да се заобоколи,прескокне.избрише Starforce Protection за да можам да ја играм Prince of persia T2T
Благодарам!
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Ја симнав mirrors edge, ја инсталирав и сега кога ја уклучувам се покаже на средината на екранот таа женската и така замрзне екранот... хелп плс?
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ја симнав mirrors edge, ја инсталирав и сега кога ја уклучувам се покаже на средината на екранот таа женската и така замрзне екранот... хелп плс?
DirectX + најнов PhysX + евентуално најнов драјвер за графичката
 
Член од
15 јануари 2009
Мислења
92
Поени од реакции
13
Дали може некој да ми каже линк од каде да симнам patch за pro evolution soccer 6, и да го има трансферите од 2010, и ако може да ми објасните како се инсталираат.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Дали може некој да ми каже линк од каде да симнам patch за pro evolution soccer 6, и да го има трансферите од 2010, и ако може да ми објасните како се инсталираат.
Pes 6 deemaz patch

И еве од порано што имам напишано за инсталирање.
Еве еден туториал како се ставаат пачови. Дури и немора да го следиш тоа еве накратко.
Го отвараш пачот со DKZ Studio (со двоен клик на пачот или преку File>Open)
Одиш на Patch>Apply Patch in folder и ја бараш PES папката.

После, или го бришиш option file, или отвори го PES, па оди таму во менито каде рачно се прават трансфери и направи се по default.
Во туторијалот има линк за Spooky patch ама не го користи тој туку онај од deemaz.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Како да инсталирам пач за фифа 08? Кога го отварам почнува да се инсталира, и потоа ми се појавува The old file was not found...! Како можам да го инсталирам?
 

RedStar

PC GAMER
Член од
4 октомври 2009
Мислења
231
Поени од реакции
50
Вака... Сакам да ја играм мултиплеер CALL of DUTY 4 modern war или battlefield bad company 2 , но неможам да се укључам на никаков сервер... На call of duty 4 бара некаков cd key, ама не од играта туку некој друг... А на battlefield bad company 2 бара serial key... Што е проблемот...??? Дали некој ги играл овие игри на мултиплеер и ако ги играл го молам да ми помогне...
Поздрав...
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
534
Untitledkgn.jpg
,,Added file is too large''

Решение? :S
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
[zEUs];3615019 напиша:
Ја спуштив ,,2010 FIFA World Cup,, .Проблемот е што е .iso формат и не можем да го отворим. Пробав со PowerISO, Deamon Tools, Magic ISO Maker и слични некој но пак неможе :S
Некое друго програмче? :nesum:
за што тие фудбалов, за Иксбокс???
бидејќи за пц нема излезено а нема ни да излезе.
_____________________________________________________

Ја симнав "The Saboteur", го коприам кракот и се како што треба, ја уклучувам, прво нешто што се појавува е лоадингот... чекам 1,2,3 минути, отидов до веце и се враќам глеам у монитор уште стои на лоадинг!??!?!
20 мин. лоадинг праи, шо е работава дали знаете, тие што ја имате играно како ви успеало?
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
за што тие фудбалов, за Иксбокс???
бидејќи за пц нема излезено а нема ни да излезе.
_____________________________________________________

Ја симнав "The Saboteur", го коприам кракот и се како што треба, ја уклучувам, прво нешто што се појавува е лоадингот... чекам 1,2,3 минути, отидов до веце и се враќам глеам у монитор уште стои на лоадинг!??!?!
20 мин. лоадинг праи, шо е работава дали знаете, тие што ја имате играно како ви успеало?
Да не имаш ATI графичка?

Бидејќи играта ич не се сака со нив, па симни си најнови драјвери и пробај. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom