Помош и совети

Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Спуштив War craft III ROH i Warcraft III Frozen throne..Ја инсталирав првава ОБИЧНАТА верзија све добро работи кракот работи,сеа ја инсталирав вторава и забележав нема крак спуштив крак ама ми прае проблем:Тhe orginal 570 could not be located in the dynamic link library storm.dll. Знае некој како да го решам проблемов??????
Има некој на форумов што се разбира во ова или џабе е темава????
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Има некој на форумов што се разбира во ова или џабе е темава????
А кракот за која верзија ти е? Не е само една Frozen Throne, имаш пример 2.0, 2.1, 2.Х такви бројки. Најди најнов пач, инсталирај го, после најди крак за тој пач, стави го и толку.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
А кракот за која верзија ти е? Не е само една Frozen Throne, имаш пример 2.0, 2.1, 2.Х такви бројки. Најди најнов пач, инсталирај го, после најди крак за тој пач, стави го и толку.
Го имам 1.0.20.6048 е ама пак ми прае проблем 3 пача сменив ништо..
 
С

Спенсер

Гостин
Која НФС може да се игра преку хамачи??? со другари да повозиме малце:vozbud:
 

Schürrle

can't be touched
Член од
19 ноември 2008
Мислења
3.028
Поени од реакции
2.087
вака сеа инсталирам Гта Вајс Сити .. и флевам одам њу гејм и се убаво си почнува и после знаете иде кола и са паркира во тој сокакот и толку ..Застанува. Но оние веснициве и др работи шо е све се мрда колава свети ..да не треба да почекам подолго време или...Ве молам зааа одговор!!
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
Stignal li nekoj na Prince of persia: The forgotten sands do zatvorot. Stigam do tamu i posle se zatvaram. Ne mozam da izlezam. Toa kopceto na podot ne raboti. Dva sata setam i nisto. Ako nekoj znae odma neka mi kaze.

--- надополнето ---

http://guides.ign.com/guides/55080/page_16.html samo sto go gledav klipot i izgleda tie sto ja kupile igrata nemaat takov problem. Ako nekoj ja ima kupeno moze da mi prati auto save ako ima odprilika od tamu.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Stignal li nekoj na Prince of persia: The forgotten sands do zatvorot. Stigam do tamu i posle se zatvaram. Ne mozam da izlezam. Toa kopceto na podot ne raboti. Dva sata setam i nisto. Ako nekoj znae odma neka mi kaze.

--- надополнето ---

http://guides.ign.com/guides/55080/page_16.html samo sto go gledav klipot i izgleda tie sto ja kupile igrata nemaat takov problem. Ako nekoj ja ima kupeno moze da mi prati auto save ako ima odprilika od tamu.
Пробај смени ја тезината на играта, и види дали ке поминеш, а ако нејке ни така мислам дека излезе CRACKFIX, види дали со тоа ќе работи
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Да знаете случајно дали може да се игра ПЕС10 на пц за двајца?
Имам само еден џојстик... дали може со еден џојстик и тестатура?
 

_Vlatko_

Rossonero
Член од
2 ноември 2008
Мислења
759
Поени од реакции
45
Да знаете случајно дали може да се игра ПЕС10 на пц за двајца?
Имам само еден џојстик... дали може со еден џојстик и тестатура?
Нормално дека може. Приклучи го џојстикот во PC и намести си контроли во Settings. Уклучи ја играта и си местиш натпревар и со тастатура идеш лево со џојстикот бираш десно ( во зависност од тоа како ќе играте ) и уживај. :smir:
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
Да знаете случајно дали може да се игра ПЕС10 на пц за двајца?
Имам само еден џојстик... дали може со еден џојстик и тестатура?
Кога ќе го местис џојстикот треба да го наместис во сеттингс како контролер два. Ако го наместиш како контролер 1 ке не мозес да играс со двете. Намести го како контролер 2 и намести си командите.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Кога ќе го местис џојстикот треба да го наместис во сеттингс како контролер два. Ако го наместиш како контролер 1 ке не мозес да играс со двете. Намести го како контролер 2 и намести си командите.
Фала брат! :)
 
Член од
10 јуни 2009
Мислења
1.422
Поени од реакции
401
КОга ја уклучувам фифа 2009 и одат Play match ми се појавува проблем,еден другар ми рече дека требало некој крак да се слегне

Oops! It appears that your version of FIFA 09 has not been properly autheinticated.You can get a version of FIFA 09 that can be authenticated from EASTORE.COM If you believe you have received this message in error,please contact Customer Service.
 
Член од
3 јануари 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
абе да не знај некој во Битола да флешова psp, поточно psp 1000 и отприлика колку пари се движи таја услуга :) ???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom