Помош и совети

Член од
18 септември 2008
Мислења
115
Поени од реакции
215
Брат ми ... прво ќе си снимеш на страна Дата и моделс фајловите т.е бекап ... после инсталирај модови ( а сите модови не се сигурно пошто поради некој мод и цела игра ќе ја заебаш ) така да снимај си секогаш бекап ...

поздрав до тебе ....
Ај и еден срдичен поздрав до Брат А1^Tеам *да не се наљути :back:

P.S адни ме на мсн .. ако не за друго барем за гта сум експерт ...
мснто ми е hypnotick@hypnotick.com
хехехехе епа ако си експерт за гта кажи ми уште оваа, у user tracks ставив 7 песни а цело време само една ми ја пушта т.е првата у фолдерот!?!
Зашооо???? Песните ги ставив како Shortcut и ги скенирам кога ја пуштам играта ? Help????

L.Miss:pipi:
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
хехехехе епа ако си експерт за гта кажи ми уште оваа, у user tracks ставив 7 песни а цело време само една ми ја пушта т.е првата у фолдерот!?!
Зашооо???? Песните ги ставив како Shortcut и ги скенирам кога ја пуштам играта ? Help????

L.Miss:pipi:
Ако ти се во фолдери нема да ти работат .... Ако не оди Оptions
-Audio Setings - User track options - Scan .... така нешто беше ... ај види ...
 

Делија

Борец за ПРАВДА
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.196
Поени од реакции
35
Дечки ај помош ке ве мооолам :pipi:.Вака, почнав да ја играм GTA-San Andreas и инсталирав неколку модови у неа, а у user tracks ставив моја музика. И сеа проблемот е у тоа што играта ми се исклучува нон стоп, и ми искача дека има проблем со некој фајл. Ја преинсталирав ама пак ми се исклучува. Кажете ми што е проблемот, што да правам. Да не е проблемот у некој мод што го имам инсталирано или.........????? pls help

L.Misssssss :pipi:
Направи си "SISTEM RESTORE"
 
Член од
23 октомври 2008
Мислења
262
Поени од реакции
3
Некако ми се заигра Half-Life ама нешто не може да се игра. Ја уклучувам играваа, одам new game, избирам левел т.е. medium, кликнувам Play и ништо не се дешават... Се враќа истото како почетокот кога ја уклучуваш играва...
Ево ScreenShot ако помагат нешто...

:smir:
 
Член од
3 ноември 2008
Мислења
431
Поени од реакции
90
Некако ми се заигра Half-Life ама нешто не може да се игра. Ја уклучувам играваа, одам new game, избирам левел т.е. medium, кликнувам Play и ништо не се дешават... Се враќа истото како почетокот кога ја уклучуваш играва...
Ево ScreenShot ако помагат нешто...

:smir:
Пробај да ја преинсталираш играта и можеби ќе се реши проблемот. Избирши ги сите остатоци и траги од играта во компјутерот, фајловите, регистрите...И после инсталирај ја одново. Ако не бива пак симни ја од друго место.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Некако ми се заигра Half-Life ама нешто не може да се игра. Ја уклучувам играваа, одам new game, избирам левел т.е. medium, кликнувам Play и ништо не се дешават... Се враќа истото како почетокот кога ја уклучуваш играва...
Ево ScreenShot ако помагат нешто...

:smir:
Друже, сигурно Half Life ја имаш инсталирано? Да не си ја пуштил играва преку CS 1.6, т.е. преку hl.exe?
 
Г

Грејвдигер

Гостин
imam sid meiers railroads se si pusta mozes da igras se osven da si stavis svoj voz. koga klikam vo toa za stavanje voz se pojavuva edn i pisuva file not found res 01, file not found res 02 i taka nataka. 2 pati ja instaliram i pak isto.. da ne znae nekoj nesto?
Неможеш затоа што ги немаш или ти се оштетени овие фајлови и неможе да се изврши наредбата која ја задаваш.

Zdravo- mi treba vasa pomos,nekoj da mi objasno kako se pravat skinovi so ovaa programa DXTBmp http://i39.tinypic.com/2s81jiq.jpg (ako nekoj znae) POz..:salut:
За која игра е кажи?
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Помош околу Bass Pro Shops Trophy Bass 2007 .... Како да ја потеглам т.е да ја фатам рибата ... Таа само тегле а јас незнам шо да правам ... и ми се скинува рибарскиот конец ... Ај помош ...

БТВ ќе го заменам Рибарот Климе
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
Неможеш затоа што ги немаш или ти се оштетени овие фајлови и неможе да се изврши наредбата која ја задаваш.
па 2 пати ја симнувам од 2 разлицни торенти и пак исто!
 

Mr.HyPNoTiC

UnTraceable Guest!
Член од
13 ноември 2007
Мислења
1.450
Поени од реакции
239
Па зависи ... можда и двата торенти биле оштетени :smir:

Хихи ме потсти на еден Тапа Џонсон :P
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Ако си ги симнал од две различни места не значи дека не се исти. Ајде ќе пробам да најдам рапидшер линкови од играта, и ќе ти ги пратам по приватна порака.
 

krume1995

Гејмер
Член од
2 декември 2008
Мислења
308
Поени од реакции
13
moze edno pitanje... dali mozam GTA 4 od 2 fajla od po 6 giga da ja napraam na 4 fajla od po 3 giga na primer part1,part2,part3,part4 vo winrar ... poso sakam da ja izrezam praam beckup na komp..
FALA....:toe::toe:

 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
moze edno pitanje... dali mozam GTA 4 od 2 fajla od po 6 giga da ja napraam na 4 fajla od po 3 giga na primer part1,part2,part3,part4 vo winrar ... poso sakam da ja izrezam praam beckup na komp..
FALA....:toe::toe:

Секако дека можеш.
Ваљда знаеш како? :)

Е сеа,лошото е што ќе мораш потоа тие 4 рар-фајла да ги ставиш во 1 фолдер,за да можеш да ги екстрактираш iso фајловите.
Значи ќе ти треба минимум 26 гига место на диск за да инсталираш,плус 13 за играта = 39 гига.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom