Помош и совети

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Има ли начин некој да се fix-не Tehnical Difficulties проблемот што се јавува на Generals Zero Hour?
Не можам една партија да завршам упм. Конкретно vs 7 hard. И ми ја прекинува и оп на декстоп.
 
C

Crazy Diamond

Гостин
Мене ми се појавува ова кога ја инсталирам Need for Speed:Carbon:


Дали некој знае решение за проблемов?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Мене ми се појавува ова кога ја инсталирам Need for Speed:Carbon:


Дали некој знае решение за проблемов?
Ваљда е оштетено ЦД-то, или ИСО фајлот кој си го симнал. Види од друго место симни ја.
 

TheTimi

Veni Vidi Vici
Член од
11 јануари 2010
Мислења
768
Поени од реакции
37
Значи најверојатно ја имаш спуштено од нет играта а таа има уште партови кој треба да ги спуштиш , тоа што ќе го преименуваш фајлот нема да помогне да ја инсталираш играта само онака као рар-от да доврши со екстракт али нема да ја имаш целата инсталација а ако е играта копирана којзнае ако е пример 2 парта а на едниот е поголемиот(главниот дел) можда ќе ја играш али може и "Dont Send" да ти прави =) Според моето видување на ситуацијата =) објасни која игра поточно па да провериме ако можеме да помогнеме повеќе,поз.
Фала, ама си го решив сам проблемот :)
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Има ли начин некој да се fix-не Tehnical Difficulties проблемот што се јавува на Generals Zero Hour?
Не можам една партија да завршам упм. Конкретно vs 7 hard. И ми ја прекинува и оп на декстоп.
Истото ми го правеше на мене кога со другарите пробувавме да играме онлајн . Значи почнеме да играме и за 5 секунди сите не гаси . Проблемот мислам дека тешко може да се реши бидејќи е создаден од администраторите на играта то ест да не се игра пиратска туку оригинал на оригиналот не прави проблеми како што имам слушнато =)
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Истото ми го правеше на мене кога со другарите пробувавме да играме онлајн . Значи почнеме да играме и за 5 секунди сите не гаси . Проблемот мислам дека тешко може да се реши бидејќи е создаден од администраторите на играта то ест да не се игра пиратска туку оригинал на оригиналот не прави проблеми како што имам слушнато =)
Ја имам дома на 2 ПЦ играва, и на другиот кој е 3 пати послаб од мојов, се игра без овој errоr. Проблемот исто може да биде и до прегревање, ама иам и боље ладење од другиот и пак истото ми се дешава. над 42*C температурата не ми иде ни на CPU ни на GPU.

Доколку проблемот би бил за да се игра Онлајн со оригинал копија, зошто тогаш би го имал на сингл плеер, кога само еден би играл.
 

Youthanasia

The game
Член од
19 март 2010
Мислења
141
Поени од реакции
11
Неможам да најдам крак за играва,мојава верзија е 75, а најновата била 76;пробав со апдејт од играта и ова ми го дават.


хелп
 

beto10

Теле со визија
Член од
5 јануари 2009
Мислења
234
Поени од реакции
78
Ја имам дома на 2 ПЦ играва, и на другиот кој е 3 пати послаб од мојов, се игра без овој errоr. Проблемот исто може да биде и до прегревање, ама иам и боље ладење од другиот и пак истото ми се дешава. над 42*C температурата не ми иде ни на CPU ни на GPU.

Доколку проблемот би бил за да се игра Онлајн со оригинал копија, зошто тогаш би го имал на сингл плеер, кога само еден би играл.
Могуче е и да тропам глупости касно пишував којзнае што ми дошло напамет али у главном тоа што го кажав е вистина само не е соодветен одговор натвојот проблем :D
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Ja instalirav Age Of Empires 3
Koga probav da ja uklucham igrata mi pishuva: Age Of Empires is incompatible with this version of windows. Koristam Windows 7...

Me interesira dali meze da se napravi nesto za da moze da igra ili treba da si preinstaliram dr windows? :D
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ja instalirav Age Of Empires 3
Koga probav da ja uklucham igrata mi pishuva: Age Of Empires is incompatible with this version of windows. Koristam Windows 7...

Me interesira dali meze da se napravi nesto za da moze da igra ili treba da si preinstaliram dr windows? :D
Пробај со compatibility mode. Десен клик на иконата, properties, кликни на табот compatibility, штиклирај "run this program in compatibility mode for:", одбери Vista или XP.
 

meazza

lo §ono in†eri§†a
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.031
Поени од реакции
1.143
Пробај со compatibility mode. Десен клик на иконата, properties, кликни на табот compatibility, штиклирај "run this program in compatibility mode for:", одбери Vista или XP.
Thank u very much.
 

stick figure

#MiaSanArsenal
Член од
2 мај 2010
Мислења
4.811
Поени од реакции
3.705
Имам проблем со Battlefiel Bad Company 2.
Кога ја уклучам играта и почнам да играм, кога го движам глувчето на било која страна човекот се врти нагоре. Не бива да вртам на било која страна освен нагоре.
Помош??
бтњ користам 7ца ако тоа помага....
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Имам проблем со Battlefiel Bad Company 2.
Кога ја уклучам играта и почнам да играм, кога го движам глувчето на било која страна човекот се врти нагоре. Не бива да вртам на било која страна освен нагоре.
Помош??
бтњ користам 7ца ако тоа помага....
Копирај СВЕ што се наоѓа во Крак фолдерот, и потоа paste во фолдерот кај што си инсталирал. Значи СВЕ, не само .exe фајлот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom