Помош и совети

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Го имам следниов проблем со GTA EFLC


GTA.jpg

Пробав со Реинсталирање на ИГрата, пробав и со Games for Windows Live. Не се трга ова.

Како да ја fix-нам?
 
Член од
1 август 2010
Мислења
3
Поени од реакции
0
zdr instalirav stronghold legends igrata ja prima , no samo od kaj so e instalirana od desktop ikonata nemoze da ja primi mi pisuva error. probav so paste shortcut i move na desktop nemoze ! aj ako moze kazete mi so e problemot fala odnapred.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
827
Поени од реакции
101
ja simnav NFS Undercover za PS2, i sega kako da ja stavam na CD za da moze posle da se igra na PS2
 
П

Паган-др

Гостин
Кај е тој брзиот мотор на ГТА Сан Андреас? :) Има еден во катна гаража покрај океанот. Имаше уште еден знам покрај еден ко базен празен што кога ќе се качиш ти дава мисија одма. Му текнува на некој кај беше? :)
 
Член од
20 септември 2008
Мислења
12.768
Поени од реакции
9.888
Kako се викаше,имаше едно програмче и ти кажува дали ќе ти се фати играта на компјутерот или не..?
 
Член од
10 октомври 2009
Мислења
2.955
Поени од реакции
1.349
Кај е тој брзиот мотор на ГТА Сан Андреас? :) Има еден во катна гаража покрај океанот. Имаше уште еден знам покрај еден ко базен празен што кога ќе се качиш ти дава мисија одма. Му текнува на некој кај беше? :)
Пробај во San Fiero некаде кај бродот, каде што има мисии и носиш коли, некаде кај тоа за подморници што е или така нешто.:)
 
П

Паган-др

Гостин
Пробај во San Fiero некаде кај бродот, каде што има мисии и носиш коли, некаде кај тоа за подморници што е или така нешто.:)
Се снајдов, најдов мапа на гугл. Башка тој бил истиот мотор во катната гаража покрај океанот, јас мислев побрз е. :)
 
Член од
15 април 2010
Мислења
38
Поени од реакции
0
За да ја ставиш на цд играта мора да биде iso file ако не е ке си симнеш конвертор за во исо јас го користам UltraISO си ја претавараш во исо и одиш во Nero да ја режиш во Disc Image го селектираш во играта Iso File режиш и си играш толку
 
Член од
4 јануари 2010
Мислења
179
Поени од реакции
18
Ја спуштив Tomb Raider Anniversary од замунда, ама играта е на бугарски.. шо треба да напрам за да си е нормална (на Англиски).. ?
 

Mr.47

Juve Fan
Член од
29 јули 2008
Мислења
10.031
Поени од реакции
6.051
Ме интересира нешо за ГТА 4.
Играва има некои Achievements. Некои од нив сум сигурен дека сум ги поминал, но се затворени исто како да не сум ги завршил.
Дали е тоа поради тоа шо играва е од Карибите(Пиратска)
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Вака... Ја симнав Фифа менаџер 2010, ја инсталирав... Се си течеше доро, инсталацијата беше успешна. Го инсталирав и DirectX од играта, ама кога ја пуштам ми пишува "please carefully re-enter the entire code found either in your confirmation email,your game manual/product packaging, or game card". Дали му се има на некој случено тоа, или нешто слично? Ако знае некој нека пише тука или нека ми пише приватна порака. благодарам однапред :))
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Вака... Ја симнав Фифа менаџер 2010, ја инсталирав... Се си течеше доро, инсталацијата беше успешна. Го инсталирав и DirectX од играта, ама кога ја пуштам ми пишува "please carefully re-enter the entire code found either in your confirmation email,your game manual/product packaging, or game card". Дали му се има на некој случено тоа, или нешто слично? Ако знае некој нека пише тука или нека ми пише приватна порака. благодарам однапред :))
Брат кракот не ти е во ред, прво види дали имаш во DVD-то (барај во фолдер: RAZOR, RELOADED ...) или пак на интернет.
 

Daniel.

Juventino per sempre
Член од
18 август 2009
Мислења
620
Поени од реакции
356
Брат кракот не ти е во ред, прво види дали имаш во DVD-то (барај во фолдер: RAZOR, RELOADED ...) или пак на интернет.
Vo folder imam rld-fim 09, i od tamu mi go dava serial kodot, ima poveke, probav so 1,2,3.... ne biva... Izgleda ke mora na net da baram
 

Kajgana Shop

На врв Bottom