Помош и совети

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
Не се појавува нов извичник туку на исто место си стое кај вујкото и ке ми каже да одам да го најдам Леонардо и пак да се вратам и пак кај него си стои извичникот.
Пробај во тие фаст травел станиците. треба да одис во едно место на ф не ми текнува како се викасе. Ако и тогас не мозе оди со коњ и пробувај на сите излези надвор од градот. Валјда ке го најдес овој градот на Ф. Не ми текнува како се викасе ама таму Леонардо ке те цека да одите во Венеција. Мозе да го нема на фаст травел зс усте не си бил таму.
 

^MooN_RideR^

Blue in HearT
Член од
20 април 2006
Мислења
853
Поени од реакции
48
Го поминав тој дел кога немаав документи и спасив една жена и таа среди да ме пренесат.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Го поминав тој дел кога немаав документи и спасив една жена и таа среди да ме пренесат.
спушти нов дрм сервер,и пробај,и кај мене не сакаше и се врткав неколку сати ама калдов нов дрм сервер најнов и тераше.
 

Simple mind

Паметни баби
Член од
19 јуни 2010
Мислења
57
Поени од реакции
1
На Сингуларити откако ке се вратам од 1954 во 2010 таму откако ке научам да кревам објекти со Е малку понатака се заглавувам на едно место. Една просторија има некоја боца искача оган или така нешто и треба таму да се качиш и кога ке се качиш таму вратата само малку отворена. Не знам што да правам. Нека пише некој ако го сретнал истиот проблем или ако знае како да го поминам.
 

Woofer

I'm a very neat monster.
Член од
21 април 2010
Мислења
854
Поени од реакции
325
На Сингуларити откако ке се вратам од 1954 во 2010 таму откако ке научам да кревам објекти со Е малку понатака се заглавувам на едно место. Една просторија има некоја боца искача оган или така нешто и треба таму да се качиш и кога ке се качиш таму вратата само малку отворена. Не знам што да правам. Нека пише некој ако го сретнал истиот проблем или ако знае како да го поминам.
Може скриншот или видео не се секавам на местото
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Не е за овде прашањево ама не ја најдов темата па да прашам тука.

Дали некој играт nfs word и дали ако ја спуштам од некоја страна играва,само да се регистирам и ке можам да ја играм.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Не е за овде прашањево ама не ја најдов темата па да прашам тука.

Дали некој играт nfs word и дали ако ја спуштам од некоја страна играва,само да се регистирам и ке можам да ја играм.
Почекај прво да излезе играва...
 
Член од
23 септември 2009
Мислења
154
Поени од реакции
46
kazujte kako da si ja napravam igrava mi se igra mi se place...... mi kazuva vakov problem.. a imam instalirano directx 11 .. da ne mi e do grafickata nesto imam intel a gledam nesto tuka na internet directx amo za ati i nvidia e... pls kazete ako znaete kako da ja napravam

http://img707.imageshack.us/img707/4236/asdsadasde.png
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
357
Поени од реакции
99
Assassins Creed 2 ми бара некој пасворд за да екстрактирам ај помос кај да го најдам !!!!
 

MasteR_#0

Addict
Член од
16 мај 2010
Мислења
3.154
Поени од реакции
878
Кога ќе пробам да ја укључам FEAR2, играта се подигнува, но секунда-две подоцна, се враќа на десктоп и ми пишува дека има некој проблем или нешто што не дозволува играта да работи. Имам Windows 7 64 битен OS. Ако можам, ќе пратам скриншот.

Еве:

Capture.jpg
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Assassins Creed 2 ми бара некој пасворд за да екстрактирам ај помос кај да го најдам !!!!
Најди си од таму од кај што си ја зел/симнал.

Кога ќе пробам да ја укључам FEAR2, играта се подигнува, но секунда-две подоцна, се враќа на десктоп и ми пишува дека има некој проблем или нешто што не дозволува играта да работи. Имам Windows 7 64 битен OS. Ако можам, ќе пратам скриншот.

Еве:

Прегледај го приврзокот 32632
1. Стави подобар скриншот
2. Најди го и инсталирај го најновиот пач
3. Стави крак за најновиот пач.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
kazujte kako da si ja napravam igrava mi se igra mi se place...... mi kazuva vakov problem.. a imam instalirano directx 11 .. da ne mi e do grafickata nesto imam intel a gledam nesto tuka na internet directx amo za ati i nvidia e... pls kazete ako znaete kako da ja napravam

http://img707.imageshack.us/img707/4236/asdsadasde.png
По пишаното .... da ne mi e do grafickata nesto imam intel....... по се имаш вграден onboard графички чип, со него тешко дека ќе играш некоја игра, се нешто ќе му фали...

совет....за друг пат, давај повеќе информации за конфигурацијата, вака само ќе нагаѓаме.
 

Strenght

Never Give Up!!
Член од
24 април 2010
Мислења
2.516
Поени од реакции
1.824
Можам од негде да ги симнам подобрите Текен5,Стреет фајтер или мортал комбат шо имаат добра графика? пробував со текен 5 али неможе нешо..
 

MackO

Away with you .. !
Член од
21 февруари 2007
Мислења
257
Поени од реакции
204
Можам од негде да ги симнам подобрите Текен5,Стреет фајтер или мортал комбат шо имаат добра графика? пробував со текен 5 али неможе нешо..
Побарај на некој од Торентиве да ги најдес или пак на некој форум за Гаминг али пред се треба да ги има на Торент Страниве
 

Kajgana Shop

На врв Bottom