Помош и совети

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Сакам да ја инсталирам ПЕС 10 и кога ќе пробам да ги одзипувам од Вин рар се појавува некој проблем. Пишува "The volume is corupt" ... или така нешто беше. Има чаре за ова или јок ?
Фајлот/фајловите ти се зезнати. Ископирај ја од ново или симни ја пак (по можност од друга страна/торент)
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Еден другар ја спуште Mafia 2 „pc„ (taka pisit pc) и му викат да ја отворит во некој zix format,ми ја даде мене играва спуштив winzix ама викат дека е коруптиран нешто.Чаре некоја др програма за zix формат.

Инаку СРЕЌНА НОВА ГОДИНА НА СИТЕ!!! :party1:
 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Еден другар ја спуште Mafia 2 „pc„ (taka pisit pc) и му викат да ја отворит во некој zix format,ми ја даде мене играва спуштив winzix ама викат дека е коруптиран нешто.Чаре некоја др програма за zix формат.

Инаку СРЕЌНА НОВА ГОДИНА НА СИТЕ!!! :party1:
Мафиа 2 не е испадната а ова е некоја лажна верзија.
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Ве молам за помош
Како да градам на симс 2,нешто не сака,плиииииссс нека ми пише некој што знае?!?!?!?!??!?!?!??!?!:smir::smir::smir:
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Ве молам за помош
Како да градам на симс 2,нешто не сака,плиииииссс нека ми пише некој што знае?!?!?!?!??!?!?!??!?!:smir::smir::smir:
Tи треба соодветен "fix" за да можеш да градиш.
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Малку помош во врска со играва Ice.Age.3 дали ќе се игра на Windows 7, пошо проверив на http://cyri.systemrequirementslab.com/srtest/Intro.aspx таму ми вика This product is currently not supported on Windows 7.

Дали некој пробал да ја игра на Windows 7
ПА вака види ако пишит за виста дека можит значит можит и за седум иако пишит дека не е препорачана за 7.И за Gta IV пишеше дека не е препорачлива за 7 ама ето ја играт и неа на Win 7.
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
ПА вака види ако пишит за виста дека можит значит можит и за седум иако пишит дека не е препорачана за 7.И за Gta IV пишеше дека не е препорачлива за 7 ама ето ја играт и неа на Win 7.
Епа вака пишува
Ice Age 3: Dawn of the Dinosaurs
System requirements:
Windows XP Sp2 / Vista
CPU: Pentium IV 2 GHz
Operating memory: 1 Gb
Free space: 3 Gb
Audio: DirectX compatibility
Video: DirectX® 9.0c compatibility, 256 Mb

Би требало да фаќа на Win 7, Ќе ги рескирам 4 гб :)
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Znae li nekoj zosto mi se gasi kompjuter koa ja igram NBA 2K10. Sve e dobro , grafika super i posle prva cetvrtina ili poluvreme mi se gasi kompjuter/??????????
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Znae li nekoj zosto mi se gasi kompjuter koa ja igram NBA 2K10. Sve e dobro , grafika super i posle prva cetvrtina ili poluvreme mi se gasi kompjuter/??????????
Ќе звучи глупо, ама мене пред неколку години ми се случуваше нешто слично. Играв Delta Force, и кога ќе стигнев до одреден дел на незнам-таму-која мисија, ми се рестартираше компјутерот, а понекогаш и ми се гасеше целосно. Подоцна открив дека е до процесорот, по што морав да го сменам. Надежно не е иста ситуацијата кај тебе. Само оваа игра кога ја играш ти се случува ова?
 

Man-ce-ster

fanatic
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
707
Ќе звучи глупо, ама мене пред неколку години ми се случуваше нешто слично. Играв Delta Force, и кога ќе стигнев до одреден дел на незнам-таму-која мисија, ми се рестартираше компјутерот, а понекогаш и ми се гасеше целосно. Подоцна открив дека е до процесорот, по што морав да го сменам. Надежно не е иста ситуацијата кај тебе. Само оваа игра кога ја играш ти се случува ова?
Da. Koa ja igram FIFA 2010 nema nikakov problem, ova NBA 2K10 dali ja opteretuva mnogu grafickata ili koj zna so mu e. A bas mi e krivo so nemozam da ja igram, mnogu e dobra.
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
Имам проблем со Аssassin s creed Имам добра графичка и рам а сецка ко фотоапарат знае некој што може да е проблемот?
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
Имам проблем со Аssassin s creed Имам добра графичка и рам а сецка ко фотоапарат знае некој што може да е проблемот?
Дефинирај добра графичка. За внук ми добра графичка е и Nvidia MX440.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
*Supported Video Cards at Time of Release:
ATI RADEON X1300-1950 / HD 2000 / 3000 series


Поддржана е графичката, но не ти гарантираат мазен гејмплеј со истата. Пробај да ги инсталираш најновите драјвери, т.е. најновиот драјвер достапен за твојата графичка.


Патем, како ќе ти работи играта не зависи исклучиво од графичката... Процесорот и RAM-от играат клучна улога, истотака.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom