Помош и совети

Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
183
Ја купив играта од продавница. Не ни знаев дека е рипната. Тоа кога излезе беше.
E vistina so mi tekna zosto od kompjuternica koga zemam igri site se ripnati do edna ,duri i samite tie sto gi prodavaat gi ripnale i napisale vo eden skapan notepad „Upatstvo“.

Samo vo edna prodavnica za kompjuteri kaj mene gi davat full igrive,ama ke si platis uste edna ili dve stotki xD,na pr GTA IV vo kompjuternica ripovana e 150den,a vo ta prodavnicata e 400den.
 
Член од
6 јуни 2009
Мислења
3.094
Поени од реакции
445
Ја купив играта од продавница. Не ни знаев дека е рипната. Тоа кога излезе беше.
Инсталирај најнов winrar или 7zip. Гледам со Winrar отвараш 7z, па да не си има некој проблеми. Ако не запали тогаш ЦДто е оштетено.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.420
Поени од реакции
1.383
Како можам да напрам ова играва The Saboteur, да е на англиски јазик? Сега е на.... Фак, и јас не знам на кој јазик е... :)

ps. Зошто е канта темата "Побарување на игри"? :toe:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Како можам да напрам ова играва The Saboteur, да е на англиски јазик? Сега е на.... Фак, и јас не знам на кој јазик е... :)

ps. Зошто е канта темата "Побарување на игри"? :toe:
Неможеш да ја направиш на англиски, освен да симнеш repack кој има англиски јазик. А за темата, веќе не е дозволена никаква пиратерија, затоа е во канта.
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.420
Поени од реакции
1.383
Неможеш да ја направиш на англиски, освен да симнеш repack кој има англиски јазик. А за темата, веќе не е дозволена никаква пиратерија, затоа е во канта.
Repack? Шо е то? Целосно одново играта? :kesa:

Имам и уште проблем ама со NBA NK10:
Кога ќе завршит прва четвртина, како да продолжам натаму да играм? Нели имат пауза и стегам на сите дугмиња ама играва не продолжува...
Значит не ми заглавуват, можам да си стегнам пауза и такви работи, ама не можам да продолжам да ја играм истата игра и одам нова... :kesa:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Repack? Шо е то? Целосно одново играта? :kesa:

Имам и уште проблем ама со NBA NK10:
Кога ќе завршит прва четвртина, како да продолжам натаму да играм? Нели имат пауза и стегам на сите дугмиња ама играва не продолжува...
Значит не ми заглавуват, можам да си стегнам пауза и такви работи, ама не можам да продолжам да ја играм истата игра и одам нова... :kesa:
Repack е помала верзија од играта, компресирана. Најди некоја со англиски јазик. За NBA 2K10, инсталирај ја од поново.
 

smole

Ѕверотилук
Член од
26 јануари 2007
Мислења
1.645
Поени од реакции
255
Како се викаше оноа нинтендоно што го купувавме за 50 марки, и му стававме касети од пазар со различни супер марио игрици, и каде можам да најдам такви емулатори и ромови?
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.046
Поени од реакции
3.301
Како се викаше оноа нинтендоно што го купувавме за 50 марки, и му стававме касети од пазар со различни супер марио игрици, и каде можам да најдам такви емулатори и ромови?
Баш за тоа незнам, старо е ептен, ама пробај со SNES Emulator (Super Nintendo) и ќе си бараш соодветни ROM фајлови (игри) за него.
 

Александар Wallace

Струмички
Член од
2 јануари 2008
Мислења
132
Поени од реакции
5
Еј , далнодирав ПЕС 2010 за плејстејшан , и сакам да ја ставам на CD за да можам да ја играм на плејстејсанот , но незнам како ... ај ако знае некој како се прави тоа нека пише тука или по ПП , благодарам :smir:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
3.744
Поени од реакции
1.845
Еј , далнодирав ПЕС 2010 за плејстејшан , и сакам да ја ставам на CD за да можам да ја играм на плејстејсанот , но незнам како ... ај ако знае некој како се прави тоа нека пише тука или по ПП , благодарам :smir:
Со PowerISО. Ќе ја изрежеш на цедето.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.081
Поени од реакции
2.869


Ја инсталирав Пес 06, и ми излегува ова. Не е кракот, бидејќи кракот го копирав каде што е инсталирана играта, но пак нишо. :toe: ?
 
Член од
27 април 2009
Мислења
2.420
Поени од реакции
1.383
Ја спуштив експанзијата за Fallout 3, Тhe Pitt, арно ама незнам како се уклучува експанзија. Од замунда, кај шо ја спуштив експанзијата, пишува демек, треба сите фајлови да се копираат во играта т.е. Fallout 3/data, но не е баш така... Играта си почнува исто ко оригиналната верзија. Излегов и од то Vault 101, ама пак исто е се...

ps. ево и скриншот од торентот:
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ја спуштив експанзијата за Fallout 3, Тhe Pitt, арно ама незнам како се уклучува експанзија. Од замунда, кај шо ја спуштив експанзијата, пишува демек, треба сите фајлови да се копираат во играта т.е. Fallout 3/data, но не е баш така... Играта си почнува исто ко оригиналната верзија. Излегов и од то Vault 101, ама пак исто е се...

ps. ево и скриншот од торентот:
Не ти помагам баш, али иди на Замунда кај торентот и отвори ги коментарите. Таму увек има решенија за играта која е во торентот, а ќе разбереш, макар и на бугарски било. Ч)
 
Член од
13 февруари 2007
Мислења
4.986
Поени од реакции
5.460


Ја инсталирав Пес 06, и ми излегува ова. Не е кракот, бидејќи кракот го копирав каде што е инсталирана играта, но пак нишо. :toe: ?
Кракот што го имаш можеби не е no-cd crack. Или па можда уопште не чини. Пробај со ставено CD да ја пуштиш или па симни нов, no-cd crack.

У случај да не можеш да најдеш, види пп.
 

Pinturicio

Forza Juventus !!!
Член од
22 септември 2007
Мислења
1.705
Поени од реакции
109
Сакам да ја инсталирам ПЕС 10 и кога ќе пробам да ги одзипувам од Вин рар се појавува некој проблем. Пишува "The volume is corupt" ... или така нешто беше. Има чаре за ова или јок ?
 
На врв Bottom