Помош и совети

Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
*Supported Video Cards at Time of Release:
ATI RADEON X1300-1950 / HD 2000 / 3000 series


Поддржана е графичката, но не ти гарантираат мазен гејмплеј со истата. Пробај да ги инсталираш најновите драјвери, т.е. најновиот драјвер достапен за твојата графичка.


Патем, како ќе ти работи играта не зависи исклучиво од графичката... Процесорот и RAM-от играат клучна улога, истотака.
На некои делови не сецка на пр. кога има помала гужва(народ),ама кога има сликички нзз кај се наоѓам :).
A рам имам 1.25 gb.
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
На некои делови не сецка на пр. кога има помала гужва(народ),ама кога има сликички нзз кај се наоѓам :).
A рам имам 1.25 gb.

Тоа ти е доказ дека компјутерот не е доволно моќен за да ја совлада таа игра, на тие сетинзи. Намести ги сите сетинзи на минимум. Ако ти сецка и така, здравје, ќе си чекаш нов компјутер. :smir:
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
На некои делови не сецка на пр. кога има помала гужва(народ),ама кога има сликички нзз кај се наоѓам :).
A рам имам 1.25 gb.
И еден другар имаше компјутер ко мојов дури тој со три гига рам а јас со 2 гб ама имаше процесор 1,60гхз а мојот беше 3 така да кажи што процесор имаш.Ова беше кога имав јас гф8500гт а тој гф8400гс и си рековме да не е до графичката,ја кладовме на мојов пц и пак убо си тераше е кочеше.
КАЖИ ШТО ПРОЦЕСОР ИМАШ?
 
Член од
17 декември 2008
Мислења
4.232
Поени од реакции
3.868
И еден другар имаше компјутер ко мојов дури тој со три гига рам а јас со 2 гб ама имаше процесор 1,60гхз а мојот беше 3 така да кажи што процесор имаш.Ова беше кога имав јас гф8500гт а тој гф8400гс и си рековме да не е до графичката,ја кладовме на мојов пц и пак убо си тераше е кочеше.
КАЖИ ШТО ПРОЦЕСОР ИМАШ?
2.60 ghz Процесор
 

ЏамПЏет

DeaDShoT
Член од
2 декември 2009
Мислења
653
Поени од реакции
89
Абе кој знае од каде да ги симнам пачовите за пес10?
 
S

StormRage

Гостин
Народе ме дупит нешо Burnout Paradise... иам некоја рипована верзија од Synergy ама пусто си седит само на лоадинг скринот... кажете чаре пробав неколку кракови не иде...
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
2.60 ghz Процесор
Се мисли на КОЈ/КАКОВ процесор, не колку Mhz има. Ова што го пиша, ништо не кажува. Во секој случај, слаба ти е конфигурацијата за Assassins Creed, а за графичката да не зборувам (AGP?!)

Народе ме дупит нешо Burnout Paradise... иам некоја рипована верзија од Synergy ама пусто си седит само на лоадинг скринот... кажете чаре пробав неколку кракови не иде...
Симни си нормална (не рипувана) верзија.
 

DejanB.

Се залетувам...
Член од
20 декември 2009
Мислења
506
Поени од реакции
14
Еј здраво другари ке ми треба мала помош односно ваша препорака ке ми кажете некоја игра што е поврзана со 2-та светска војна која може да ја симнам од интернет(процесор имам 2.53 целерон и рам меморија 512) само да не биде многу голема околу 2 ГБ нека биде :helou:

 
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
Call of duty 2,Call of duty 1.
Едната е 3 а другата 1 гига.
 

Darling

High Value
Член од
5 јуни 2009
Мислења
13.278
Поени од реакции
27.737
Моментално ја играм Аssassin's creed. Но проблемот е во тоа што кога ја играм, на влезот на Еурусалим играта прекинува и се појавува она Send error report, Dont send error report. И чаре?
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
1.346
Поени од реакции
184
Моментално ја играм Аssassin's creed. Но проблемот е во тоа што кога ја играм, на влезот на Еурусалим играта прекинува и се појавува она Send error report, Dont send error report. И чаре?
Пробај клај др крак или пак реинстлаираја.
 

ONE

Член од
21 декември 2008
Мислења
895
Поени од реакции
64
Моментално ја играм Аssassin's creed. Но проблемот е во тоа што кога ја играм, на влезот на Еурусалим играта прекинува и се појавува она Send error report, Dont send error report. И чаре?
Таа верзија што ја имаш е зафркната, односно таа е првата што излезе, после некој период излезе друга без проблеми. Пробај најди некој пач со крак, би требало после да немаш никакви проблеми.
 

Michealangelo

•TMNT•
Член од
26 август 2009
Мислења
112
Поени од реакции
17
Moже некој да ми помогне околу играва?
Идем да ја инсталирам ми се појавува ова, може код нешто да ми најдете или што треба?

MANHUNT 2

 

Kajgana Shop

На врв Bottom