Помош и препораки за избор на училиште за странски јазици

Член од
18 ноември 2010
Мислења
34
Поени од реакции
19
Дали ќе може некој да ми каже колку би била цената за курсот по германски јазик-прв степен?Фала :)
Во Челинџ е на четири рати (значи секој месец од семестарот) по 1.400ден. или ако сакаш да ја платиш целата сум првиот месец имаш 10% попуст односно 5.040ден. Книгите ти се околу 300ден. копии или 600ден. оригинали.
 
A

Alexander Nevsky

Гостин
За Руски јазик некаде во Скопје да не има?
 
Член од
1 јуни 2012
Мислења
2
Поени од реакции
0
a za francuski
ima nesto za tinejjeri 12-13 god
za leto
skopje i ohrid
cekam na vas
 
Член од
21 март 2012
Мислења
3.277
Поени од реакции
3.055
Има некој да препорача за германски освен центар за странски јазици?
 
D

Deleted member 53418

Гостин
Sakam da prasam ako nekoj znae kade bi mozel da ucam finski ili japonski jazik kursevi ako ima kaj nas
fala odnapred i do adminite temava neznaev kaj da ja staam pa tuka mi doe najdobro :D
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.206
...за јапонски обрати се во Јапонско-македонско друштво на пријателство ....наспроти влада на РМ....за фински тешко
 

The_Red1

значи фактички
Член од
18 септември 2009
Мислења
4.209
Поени од реакции
4.756
Sakam da prasam ako nekoj znae kade bi mozel da ucam finski ili japonski jazik kursevi ako ima kaj nas
fala odnapred i do adminite temava neznaev kaj da ja staam pa tuka mi doe najdobro :D
Да беше женско јас ке ти кажав неколку збора на фински ама не си.
 
Член од
8 март 2012
Мислења
3.058
Поени од реакции
1.250
Red znaes nekoj kursevi ili tesko kaj nas da ima ?:D
Најубаво кај некој што знае фински да отидеш и да го замолиш да ти држи часеви општо ако сакаш веќе граматика гуглај читај книги и слично..:)
 
Член од
17 јули 2010
Мислења
1.421
Поени од реакции
2.203
Ајде и од мене едно прашање!
Заинтересирана сум за курс по програмерство!
Солидно работам на компјутер, меѓутоа сакам да го надоградам своето знаење!
Ме интересира, колку е ова добра идеја, дали се исплаќа, дали треба да се има предходно некое посебно знаење или сл?
 
D

D_NazGUL

Гостин
Сакам син ми да го запишам на англиски во септември со почетокот на школската година па ме интересираше со кои школи имате искустви која би ја препорачале. Инаку малиот има 6 години.
 

Epics™

Академски граѓанин
Член од
29 септември 2011
Мислења
1.590
Поени од реакции
3.891
Јас од 3 - то одделение одев на курс по Англиски јазик во "Работнички Универзитет Кочо Рацин - Скопје"
Тоа се наоѓа спроти Жена парк.

Сега имам 18 години и ги поминав сите курсеви, и можам да кажам дека се стекнав со Одлично познавање на Англискиот јазик.

Така да провери и види, јас можам да ти гарантирам дека нема да зажалиш.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.590
Поени од реакции
923
Сакам син ми да го запишам на англиски во септември со почетокот на школската година па ме интересираше со кои школи имате искустви која би ја препорачале. Инаку малиот има 6 години.
Не само англиски,паралелно пиши го и на друг јазик,германски,француски,италијански или шпански(тие јазици ја држат титулат на ТОП 5) во светот,нека знае и друг јазик,сега само со англиски пак си никој и ништо.Јас ти предлагам шпански,најлесно влегува в тиква... ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom